Autodesk ArtCAM 2017

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
miccom
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 77
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:13
Lokalizacja: Tychy

Autodesk ArtCAM 2017

#1

Post napisał: miccom » 12 paź 2016, 18:34

Dzień dobry.
Pobrałem sobie artCAM 2017 Free i zacząłem się nieco uczyć obsługi.
Potrafię edytować wektory, ustalać trajektorie dla grawerowania itp.

Teraz chciałbym wyfrezować kieszeń w materiale i... nie wiem jak to zrobić.

W panelu mam tylko Utwórz trajektorię profilowania i Utwórz trajektorię wiercenia.
Widziałem w tutkach na yt że ArtCam Express posiada jeszcze wybieranie powierzchni...

Czyżby nowy ArtCAM 2017 nie potrafił wybierać materiału wewnątrz wskazanego wektora czy ja nie potrafię tego ogarnąć?
Proszę o pomoc :)



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Autodesk ArtCAM 2017

#2

Post napisał: lajosz » 12 paź 2016, 18:56

miccom pisze:Dzień dobry.
Pobrałem sobie artCAM 2017 Free i zacząłem się nieco uczyć obsługi.

Czyżby nowy ArtCAM 2017 nie potrafił wybierać materiału wewnątrz wskazanego wektora czy ja nie potrafię tego ogarnąć?
Pobrałeś wersję Free, która jest okrojona jeszcze bardziej niż Dalcamowski Express, a ponadto, ona się tylko nazywa Free.
Poczytaj sobie "entuzjastyczne" opinie na oficjalnym forum Artcam-a na temat Artcama produkowanego już przez Autodesk-a i nie dotyczy to tylko wersji Free, ale KAŻDEJ wersji.
Żeby śmieszniej było, to akurat wersja Free (ale trzeba zapłacić :) ) i tak jest najbardziej stabilna, ale to pewnie tylko dlatego, że powycinali z niej wszystko co było do wycięcia.

Wracając jednak do Twojego pytania, to wszystko próbujesz robić poprawnie, a problem polega na tym, że w tzw. wersji Free, po prostu nie ma wybierania kieszeni :)


Autor tematu
miccom
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 77
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:13
Lokalizacja: Tychy

#3

Post napisał: miccom » 12 paź 2016, 19:00

O shit...
Więc jakim programem się zainteresować?

Cały czas czytam o artCam Express itp. ... A tutaj taka kiszka.


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#4

Post napisał: lajosz » 12 paź 2016, 19:07

Wczoraj odpowiadałem na priv komuś, kto miał podobne pytanie, więc poniżej to co napisałem:

Napiszę tylko krótko, że lepiej zainteresować się konkurencyjnym Vectric Aspire (odpowiednik Artcama Pro) albo Vactric Vcarve desktop (odpowiednik Artcama Express).

Jeśli jednak z jakiegoś powodu, chcesz koniecznie Artcma-a Express, to poszukałbym wersji wyprodukowanej jeszcze przez Delcama.
Być może jakaś firma zajmująca się sprzedażą Artcam-a, ma jeszcze na sprzedaż Artcam-a produkowanego przez Dalcam-a i całkiem możliwe, że w związku z wygaśnięciem produkcji, a co za tym idzie wsparcia, sprzedadzą taniej.

Nie znam cen, bo jak przeczytasz w dziale Artcam-a na tym forum, firma Delcam (producent Artcam-a) została kupiona przez Autodesk-a, więc Artcama w znanej formie już nie kupisz.
Kupić można coś, co nazywa się Autodesk Artcam i to na takich warunkach i takiej jakości, że .... delikatnie pisząc .... mocno odradzam.

polecam Aspire, bo:
- zauważalnie tańszy niż Artcam
- bardzo podobne (wręcz identyczne) możliwości jak Artcam + rzeczy których w Artcamie próżno szukać.
- Artcam, po niedawnym wykupieniu go przez firmę AutoDesk, nie jest już sprzedawany w formie produktu na zawsze, a jedynie jako roczne subskrypcje. Po roku taką subskrypcje trzeba kupić ponownie i tak co rok.
- Aspire (póki co) kupujemy raz na zawsze, czyli żadnych subskrypcji i tym podobnych głupot.
- do Aspire, społeczność tworzy wtyczki (czasami bardzo, bardzo przydatne), podczas gdy do Artcama nie ma możliwości tworzenia wtyczek.
- Aspire, pomimo iż jest tylko po angielsku, to (moim zdaniem) i tak jest bardziej intuicyjny niż Artcam po Polsku.
- Aspire ma chyba najlepszy jaki widziałem dotąd na wszelkim oprogramowaniu, moduł wektoryzujący bitmapy.


Autor tematu
miccom
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 77
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:13
Lokalizacja: Tychy

#5

Post napisał: miccom » 12 paź 2016, 19:19

W przyszłym tygodniu plotcomplex instaluje u Mnie ploter frezujący :)
Zgodnie z umową, mam otrzymać artCam Express w zestawie ( szef plotcomplex nadal ma jeszcze wersje delcama ).

Tylko pytanie, czy to dobry krok uczyć się programu który już nie istnieje?


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#6

Post napisał: lajosz » 12 paź 2016, 19:39

miccom pisze:Tylko pytanie, czy to dobry krok uczyć się programu który już nie istnieje?
Skoro będziesz go miał, to .... istnieje.

Poza tym i tak Delcamowski Artcam Express jest lepszy niż ten wynalazek Autodesk-a i przy okazji masz go na zawsze, a nie na rok, a po roku znowu musisz go kupić.

Zresztą, Autodesk nie zrobił niczego nowego, czyli ich Artcam, to stary Delcamowski Artcam, ale Autodesk wepchał tam swoje łapska i spierd_lił co tylko mógł (poczytaj forum oficjalne) podczas pudrowania interfejsu.

Jedyne co tracisz (jeśli to jakąś stratą w ogóle można nazwać) , to brak wsparcia producenta, bo Delcam już nie istnieje, czyli inaczej pisząc, nie pomogą jeśli nie będziesz wiedział tego czy tamtego, albo jeśli gdzieś zgubisz nośnik.

Reasumując, Artcam (Autodesk) nadal istnieje, ale w niestety ....gorszej wersji po "zabiegach" Autodeska, a inaczej pisząc, otrzymujesz wraz z maszyną, DOKŁADNIE to samo, co teraz usiłuje sprzedawać Autodesk, tyle, że Ty masz wersję jeszcze nie spierd_loną i mniej okrojoną.


Autor tematu
miccom
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 77
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:13
Lokalizacja: Tychy

#7

Post napisał: miccom » 12 paź 2016, 20:13

OK, więc jeśli będę miał fajną wersję- to ok.
Nazbieram kasiory i przesiądę się na masterCAM za 7tys. $ :)
Dziękuję za pomoc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”