Artcam Autodesk >> UWAGA << nie jest dobrze.

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Artcam Autodesk >> UWAGA << nie jest dobrze.

#1

Post napisał: lajosz » 03 sie 2016, 18:55

Witam wszystkich użytkowników Artcam-a.

Jak wiadomo Delcam, czyli były producent Artcama, został kupiony przez Autodesk i ..... właśnie zaczęły się cyrki, a detalicznie:

- brak wsparcia

- całkowita zmiana strony internetowej, czyli śladu już nie ma po Delcm-ie
- w/w zmiany skutkują tym, że Artcam (2013, 2015) zgłasza błędy skryptów przy każdym uruchomieniu bo linki wygasły, więc trzeba za każdym razem klikać 7 razy w okno komunikatu zanim program się odpali.
- właściwie to teraz, na stronie Autodesk-a, piszą już tylko o Artcamie 2017, przy czym jeśli ktoś się chce dowiedzieć czegoś więcej właśnie o nim, to ...... nie dowie się, bo linki nie działają.
- próba przestawienia strony Autodesk-a na język polski skutkuje tym, że wszystko jest tłumaczone jakimś kretyńskim automatem, czyli jest po prostu bez sensu.
- zresztą, po angielsku jest dokładnie taki sam bajzel, tyle, że .... po angielsku.

--- wszelkie linki w samym programie (czyli Artcam 2013, 2015) przestały działać, więc nawet jeśli jest jakiś patch, to i tak go nie pobierzecie.

-- pomoc na oficjalnym Artcam-owym forum świadczona przez oddelegowanych do tego ludzi z Artcama polega na tym, że jak już udowodnicie, że nie jesteście wielbłądami (numery licencji itp. pierdoły), to otrzymacie informacje, że ...... jest jak jest, bo Autodesk to czy tamto i ..... oni nic na to poradzić nie mogą.

W związku z powyższym informuję potencjalnych nabywców Artcama w wersji niższej niż 2017, że firma Autodesk ma ich głęboko w doopie, a tych którzy chcą kupić Artcama 2017 informuję, że oprócz nowego (czarnego) interfejsu ze zmienionymi ikonami, "nowy" Artcam nie wnosi właściwie niczego sensownego.

Dziękuję za uwagę.



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 03 sie 2016, 19:56

Witam
już kiedyś pisałem o zasranej polityce tych dziadów, tak samo było np z 3dstudioMax (od wielu lat moim ulubieńcem). Mogę tylko obiecać że lepiej pewnie nie będzie, teraz tylko poczekaj na zmiany ich menu itd to dopiero ręce opadną....
I don't like principles, I prefer prejudices


wojtekcdl
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 05 sty 2016, 10:09
Lokalizacja: internet

autodesk-artcam

#3

Post napisał: wojtekcdl » 03 sie 2016, 22:54

czyli będzie jak na filmie... :mrgreen:


Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: Dolce » 04 sie 2016, 23:57

Uśmiałem się do łez, dobre.

Awatar użytkownika

artmachining
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 331
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#5

Post napisał: artmachining » 05 sie 2016, 19:27

A próbowałeś 2015 R2 sp3 który pojawił się wczoraj? Ja nie mam żadnych błędów skryptu...
Pozdr
Adam

Edit - info z forum ac na temat bledow skryptu
A fix has been implemented this morning, so you should not encounter any script error messages when starting ArtCAM 2010, ArtCAM 2011, ArtCAM 2012, ArtCAM 2013 or ArtCAM 2015 today. Please check and confirm your results. Thanks in advance for your time and cooperation.


Autor tematu
lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#6

Post napisał: lajosz » 05 sie 2016, 22:27

artmachining pisze:A próbowałeś 2015 R2 sp3 który pojawił się wczoraj? Ja nie mam żadnych błędów skryptu....
Nie próbowałem, bo ..... nie mam wersji 2015 R2 i podejrzewam, że większość userów Artcam-a również nie ma 2015 R2.

Nie zmienia to faktu, że rzeczywiście "naprawili ten błąd".
Napisałem "naprawili ten błąd" w cudzysłowie, bo okazuje się, że to żaden błąd.
Po prostu w Artcamach w wersji niższej niż 2015 R2, doklejono łączenie się ze stronami internetowymi w celach .... no właśnie, nie wiadomo jakich ?
Nikt by o tym nie wiedział, bo program (Artcam) łączył się z oskryptowanymi linkami w tle za każdym razem gdy był odpalany i zupełnie o tym nie informował w żaden sposób, jak również nic nie wskazywało na to, że w ogóle jakieś połączenia są wykonywane.

Nikomu (czytaj użytkownikom Artcama) do niczego nie jest to potrzebne, ale wcześniej Dalcam, a teraz Autodesk uznali, że z jakiegoś powodu program MUSI się połączyć z netem łącząc się aż z siedmioma adresami.

Tak naprawdę, to Autodesk niczego nie naprawił, bo żadnego patcha nie instalowałem.

Po prostu znowu aktywowali linki, czyli Artcam nadal łączy się z tymi stronami, z tym, że zapewne niczego już tam nie ma, ale "błąd" skryptu już nie występuje, bo w końcu się łączy.

Kolejny kwiatek, to to, że jeśli komuś przyjdzie do głowy sprawdzić aktualizację Artcam-a i skorzysta w tym celu z menu "Help" -- > Sprawdź aktualizację, to ... kolejny błąd wyskoczy, bo ..... zaś linki wygasły, więc patcha (jeśli jakiś jest) tą drogą (najwygodniejszą) nie ściągniecie.

Jest jeszcze ciekawiej.
Otóż jeśli już ktoś wejdzie na stronę Autodeska i dobrnie do informacji o Artcamie (a naklikać się trzeba), to może sobie poczytać co też nowego wymyślił Autodesk pod postacią Artcama 2017, z tym, że może to zrobić tylko teoretycznie, bo pobierając plik pomocy (Help) nie uzyskamy jakiejkolwiek informacji, a to dlatego, że wszystkie linki w tym pliku są nieaktywne, a są nieaktywne, bo Autodesk uznał, że wystarczy tylko sam HELP, a reszta jest już w necie, czyli gdzieś na ich serwerach na których oczywiście nic nie ma.
Nie rozumiem, co szkodziło umieścić pełną informacje o nowościach bezpośrednio na stronie, albo zawrzeć wszystko w pliku HELP bez zewnętrznych odnośników ?

Mimo to, kilka filmików z Autodesk-a Artcam-a 2017 można zobaczyć i ....... konia z rzędem temu, kto wskaże coś nowego w tej "nowości", bo poza zmianą kolorystyki interfejsu tudzież ikon, a także nieco zmienionego interfejsu, ja nie zauważyłem żadnych zmian, a jeśli jakieś są, to póki co Autodesk nie chce się nimi chwalić.

===============
Tak na marginesie, to Panie Adamie, czy nie czas na zmianę avatara/wizytówki ? :)
Delcam, to już historia.

Awatar użytkownika

artmachining
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 331
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#7

Post napisał: artmachining » 06 sie 2016, 13:49

A ja tam lubię pająka Delcamowego i avatara nie zmienię :P
Co do nowości będzie się moża przekonać samemu bo bedzie 30 dniowy trial zdaje się.

Od wersji 2015R2 nie było błędów skryptu bo zlikwidowano zakładkę Live która łączyła się z netem i sprawdzała czy są dostępne samouczi nowe... Co do problemów z łączeniem z serwerami Delcamowymi podejrzewam że są tymczasowe bo jest przenoszona zawartość ale co ja tam mogę wiedzieć ;)

Miłego weekendu


tomala89
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 5
Posty: 70
Rejestracja: 23 lis 2014, 18:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#8

Post napisał: tomala89 » 07 sie 2016, 13:40

Czy warto teraz zakupić Artcam 2015 R2 (są na allegro) czy lepiej poczekać na tego 2017? Mam jakąś wersję demo 2017, ale nie ma w niej wielu funkcji.

Tomek


Autor tematu
lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#9

Post napisał: lajosz » 07 sie 2016, 21:54

tomala89 pisze: Mam jakąś wersję demo 2017, ale nie ma w niej wielu funkcji.
Bo zapewne Autodesk, przejął "politykę" Delcama w kwestii oprogramowania w wersji demo, czyli Delacam (były producent Artcam-a) udostępniał dema tylko Artcam-a Axpress i Artcam-a Insignia, a Artcam-a PRO i JewelSmith już nie.

Dlatego ten Artcam 2017, to znowu jakaś okrojona wersja puszczona jako demo.

Chociaż ..... kolega artmachining, wspomniał coś o 30-dniowym trialu.
Być może Autodesk poszedł po rozum do głowy i udostępni full wersję (Pro albo JewelSmith) w pełnej funkcjonalności, a jedynym ograniczeniem będzie czas użytkowania.


tomala89
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 5
Posty: 70
Rejestracja: 23 lis 2014, 18:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#10

Post napisał: tomala89 » 16 sie 2016, 20:29

http://www.artcam.com/try-buy/index.asp

Trzeba się śpieszyć z kupnem artcam 2015 bo od września pozostaje tylko subskrypcja miesięczna.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”