Artcam - szkolenie

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

markieaudio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2020, 22:54

Re: Artcam - szkolenie

#11

Post napisał: markieaudio » 09 wrz 2020, 20:41

sebasbox, mile zaskoczenie , nie znalazlem na szybko filmow z ciecia typowych hornow, Duevel widoczny na filmie jest falowodem omnipolarnym, wrzuconym pogladowo dla ksztaltu mnie interesujacego.

Chetnie skorzystam z innego softu a jeszcze chetniej z obecnego, byle byla mozliwosc koncowego zapisu w mach2, bo to widzi maszyna ktora uzywam. Plus oczywiscie edycji (pozycja obiektu) w artcam.

PS. ladny hornik Tobie wyszedł :-) mamy podobna 600Hz tractrix, tyle ze jest to polimerowy odlew ;-)



Tagi:


sebasbox
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 225
Rejestracja: 16 mar 2019, 10:54

Re: Artcam - szkolenie

#12

Post napisał: sebasbox » 09 wrz 2020, 21:51

Sprawdź sobie Fusion, to naprawdę przyjazny i nowoczesny program. Ja wcześniej rysowałem w Autocad i przy nim Fusion jest naprawdę prostym programem, pomimo że oba programy są Autodesku. Szczególnie jeśli chodzi o rysowanie brył Fusion da się lubić. Rewelacyjna jest też kwestia historii operacji i możliwości zmiany elementów/wymiarów danej bryły czy projektu 2d. Czyli np. narysowałeś prostokąt z którego wyciągnąłeś bryłę a później ja modyfikowałeś na 100 różnych sposobów i okazało się że narysowany na początku prostokąt powinien mieć inne wymiary, to bez problemu wracasz do tej operacji, zmieniasz wymiary a cała bryła jest automatycznie dostosowywana do zmienionego wymiaru.
Jeśli chodzi o audio to u znajomego mam możliwość słuchania hornów naprawdę świetnie grających (są na JBL 2440), ale osobiście jestem zwolennikiem odgród i mam takie, które zbudowałem na genialnych przetwornikach.


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Artcam - szkolenie

#13

Post napisał: lajosz » 10 wrz 2020, 02:12

markieaudio pisze:
09 wrz 2020, 15:18
1 jak przelozyc plaszczyzne pozioma z "dołu" na góre ? otwor ma byc frezowany w głąb.
Tak jak na screenie poniżej będzie prościej.

Obrazek
markieaudio pisze:
09 wrz 2020, 15:18
2 sposob na dobór narzędzi ? w jakiej zakladce i jak ja obsluzyć ?
Jak wybierzesz jakąś obróbkę, to tam jest sekcja odpowiedzialna za wybór narzędzi.
Oprócz tego możesz wywołać bazę narzędziową bez wybierania obróbki i tam możesz sobie edytować narzędzia ale ....... jest to ta sama baza którą widzisz podczas wyboru obróbki.


markieaudio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2020, 22:54

Re: Artcam - szkolenie

#14

Post napisał: markieaudio » 10 wrz 2020, 09:34

lajosz, dzieki za informacje, wyslalem mail i priva "-)


markieaudio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2020, 22:54

Re: Artcam - szkolenie

#15

Post napisał: markieaudio » 10 wrz 2020, 14:57

Dzieki pomocy lajosza udalo sie narysowac ksztalt i zrobic symulacje w 3D, jak to zwykle bywa okazalo sie ze kombinowalem jak kon pod gore a robota prosta (kazdy tak moiwi jak juz naumie :-))

Znalazlem tez odpowiedni toolpath i wyglada ze mozna robic probe, tak wiec lejek juz mam :-)

Teraz pytanie : w jaki sposob wykonac tego typu otwor w taki sposob by geometria poprzeczna z kolowej zmieniala sie w prostokatna (kolowa na dole, prostokatna na gorze, przekroje poprzeczne w osi z wg zadanej krzywej dla bryly obrotowej ?


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Artcam - szkolenie

#16

Post napisał: lajosz » 13 wrz 2020, 16:24

markieaudio pisze:
10 wrz 2020, 14:57
w jaki sposob wykonac tego typu otwor w taki sposob by geometria poprzeczna z kolowej zmieniala sie w prostokatna (kolowa na dole, prostokatna na gorze ?
Narysuj prostokąt i koło

Wycentruj jedno z drugim, po czym pobaw się funkcją nr 2 zaznaczoną na czerwono na poniższym obrazku.
W tym przypadku działa coś w rodzaju automatu, czyli nie do końca masz wpływ na ostateczny kształt modelu, ale .... jest szybko i bez ceregieli.

Obrazek

Natomiast dokładne odwzorowanie tego co chcesz, możesz uzyskać poprzez funkcję nr 1 zaznaczoną na niebiesko, aczkolwiek jest to trudniejsze niż w przypadku funkcji nr 2, bo tworzysz niejako połowę modelu, po czym trzeba to striangulować, wyeksportować do STL-a, po czym zaimportować tego STL-a i "postawić do pionu" , czyli obrócić podczas importu, a na koniec wyciąć/skopiować relief, odbić lustrzanie i połączyć w jedno, ale ..... jak widać .... da się :)

Oczywiście to co widać na obrazku, to tylko przykład i może to wyglądać zupełnie inaczej.


WwwSss
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2021, 20:28

Re: Artcam - szkolenie

#17

Post napisał: WwwSss » 09 kwie 2021, 20:37

Artcam

Dodane 1 minuta 39 sekundy:
Artcam
Jestem zainteresowany szkoleniem

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”