atrcam kolejność cięcia

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

atrcam kolejność cięcia

#1

Post napisał: kamil1986 » 09 cze 2016, 21:39

Jak w artcamie ustawić ręcznie kolejność cięcia, nie mogę sobie poradzić z tym.
Klikam w sekwencję potem ręcznie zaznacz wektor i po kolei zaznaczam wektory ale to nic nie daje, dalej artcam robi kolejność po swojemu.



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#2

Post napisał: lajosz » 09 cze 2016, 22:46

No to jest rzeczywiście dość niedopracowana sprawa w Artcamie, ale ... możliwa, a robisz to tak:

Rozumiem, że masz już wektory których dotyczyć będzie obróbka.

Jeśli tak, to rysujesz kolejny wektor, klikając kolejne punkty mniej-więcej w środku wektorów przeznaczonych do obróbki, czyli rysujesz jakby ścieżkę po której ma odbywać się sekwencja.
Teraz Wybierasz rodzaj obróbki (np. profilowanie 2D) , ale na razie nie tworzysz żadnej obróbki, tylko przechodzisz do sekcji "Sekwencje" , zaznaczasz "Ręcznie" , a następnie klikasz na przycisk "Anuluj zaznaczenie" (obok będzie czerwony napis, że nie zaznaczono wektora) .
Zaznaczasz wektor sekwencji który narysowałeś i klikasz ponownie na przycisk "Anuluj zaznaczenie" i tak kilka razy zaznaczasz wektor , po czym przycisk, aż w końcu obok przycisku pokaże się niebieski napis "Wektor zaznaczono" , a na samym wektorze pokażą się strzałki kierunku sekwencji.

Dopiero teraz zaznaczasz (obojętnie w jakiej kolejności) wszystkie wektory do obróbki (oprócz oczywiście wektora sekwencji) i generujesz obróbkę.
Obróbka zostanie wykonana zgodnie z kierunkiem wektora sekwencji.


Nie pytaj dlaczego to takie głupie :) , bo sam nie wiem.

Po prostu Artcam tak jest skonstruowany.
Niemniej powyższa metoda wyznaczania ręcznej sekwencji działa.

Natomiast takie wybieranie kolejności obróbki o którym piszesz (a które jest logiczne) , czyli wskazujemy po kolei wektory do obróbki (żadnego tam rysowania linii) i to jest sekwencją, jest zastosowana w konkurencyjnym oprogramowaniu, czyli Vectric Aspire.


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

#3

Post napisał: kamil1986 » 09 cze 2016, 23:45

Udało mi się to ogarnąć, jest to odwrotnie realizowane niż można by się spodziewać.
W większości programów ustawia się kolejność wektorów na podstawie której zostaje wygenerowana ścieżka narzędzia w artcamie jest to realizowane odwrotnie kolejność ustawia się po wygenerowaniu ścieżki. Na obrazku mamy wygenerowaną ścieżkę zaznaczamy ją klikając na projekcie w moim przypadku na gwiazdkę potem klikamy na ikonkę zaznaczoną na czerwono.
Obrazek

Po czym ukazuję się takie okienko, numerki w żółtych kółkach oznaczają kolejność obróbki.
Klikając po kolei na wektory numerki będą się zmieniać zgodnie z kolejnością w jakiej klikamy,
lub możemy zmienić to dowolnie wybierając z opcji po lewej stronie. Mam nadzieję że komuś to pomoże bo sam się bardzo długo męczyłem z ręcznym ustawieniem kolejności obróbki.

Obrazek


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#4

Post napisał: lajosz » 10 cze 2016, 00:02

Wszystko się zgadza, ale .... Ty w swoim pierwszym poście pisałeś o czymś innym i stąd moja taka, a nie inna odpowiedź, a pisałeś:
kamil1986 pisze:Klikam w sekwencję potem ręcznie zaznacz wektor ...
Tymczasem w tym co opisujesz, terminy z powyższego cytatu nie występują.


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

#5

Post napisał: kamil1986 » 10 cze 2016, 00:07

Wcześniej próbowałem to zrobić w oknie gdzie ustawia się parametry obróbki.
Na obrazku zaznaczone na czerwono. Ale to nie działało, dalej artcam ustawiał kolejność po swojemu.
Obrazek


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#6

Post napisał: lajosz » 10 cze 2016, 00:11

Dlatego napisałem Ci, co zrobić żeby działało.
Zapewniam, że działa, a że jest upierdliwe, to druga sprawa :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”