Dzielenie wektorów do wycinania

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
deejayjndorek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 24 gru 2015, 23:25
Lokalizacja: Zawiercie

Dzielenie wektorów do wycinania

#1

Post napisał: deejayjndorek » 30 sty 2016, 00:34

Witam wszystkich. Mam problem z wycięciem detalu. Projekt w dxf znajduje się w załączniku. Ma to wyglądać mniej więcej tak
Problem jest z trajektoriami w artcam. Po otworzeniu dxf-a w artcamie są to 3 serca jako wektory. Wiem że muszę je podzielić żeby wyciąć te 3 miejsca które maja wylecieć (żeby zostało serce w środku). Dzielę je w artcam i odpowiednio grupuję. Widać to na zdjęciach 1,2,3.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poźniej projektuję trajektorię i wychodzi coś takiego jak na zdjęciach 4,5,6.
ObrazekObrazekObrazek
Jak widać trasa freza się nachodzi w niektórych miejscach ;/ Po symulacji wychodzi coś takiego jak na zdj 7. Obrazek
Co muszę zrobić, żeby to serce zostawało w środku? Projekt robiłem w Corel Draw X7.
Wycinać te elementy które mają wylecieć chcę frezem 1,5mm. Proszę o poradę kogoś kto dobrze ogarnia artcama bo ciągle się uczę jego obsługi ale nie wszystko idzie znaleźć w internecie ;/
Pozdrawiam :)
Załączniki
serce .dxf
(160.05 KiB) Pobrany 244 razy



Tagi:


jarbia
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 371
Rejestracja: 22 sie 2012, 13:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#2

Post napisał: jarbia » 30 sty 2016, 12:01

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem co chcesz wyciąć .Spróbuj tego w załączniku .Jeśli o to Ci chodziło to powiększ sobie punkty węzłowe i zrozumiesz ,że do wycięcia trzeba pozamykać krzywe bo frezarka to nie laser i musi mieć to dokładnie zrobione.
pozdr.
Załączniki
serce1.dxf
(22.17 KiB) Pobrany 267 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”