Strona 1 z 1

Sterowanie Artcam na Heidenhain

: 14 gru 2014, 11:52
autor: tenroh
Poszukuje osoby,która jest w stanie zasterować programem Artcam maszynę Bridgeport series 1 mk2 na heidenhain 155. Oczywiście nie za darmo.Okolice Warszawy.

: 14 gru 2014, 13:52
autor: lajosz
@tenroh

No, to raczej będziesz miał kłopot, bo Artcam niczym nie "zasterowuje".

Natomiast nie potrzebujesz (również raczej) nikogo.
Wystarczysz Ty sam, Artcam, obróbka na nim stworzona i ..... postprocesor do heidenhaina który w Artcamie występuje w trzech wersjach.

: 14 gru 2014, 17:06
autor: tenroh
Wiem,że w artcamie jest podprocesor do Heidenhaina,ale z tego co poczytałem należy go odpowiednio skonfigurować o czym ja nie mam zielonego pojęcia.
Drugie co mnie zastanawia to to czy właśnie można "zasterować" czytaj przesłać wygenerowany program bezpośrednio do maszyny za pośrednictwem Artcama czy trzeba wszystko przepisywać ręcznie?

: 14 gru 2014, 18:16
autor: lajosz
Z tego co wiem, to po to są postprocesory do różnych maszyn (sterowań), żeby nie trzeba było niczego konfigurować.

Artcam niczego nie przesyła bezpośrednio do żadnej maszyny.
Po prostu, generujesz ścieżki maszynowe, wybierasz postprocesor, zapisujesz plik dla wybranego postprocesora, a następnie ten plik wrzucasz na maszynę.

W jaki sposób ten plik trafia na maszynę, to kwestia indywidualna, czyli można go przesłać po sieci, albo zapisać na pendrive i z pena wrzucić do maszyny.

Generalnie, niczego nie trzeba przepisywać ręcznie.

: 14 gru 2014, 21:07
autor: tenroh
Tyle,że moja maszyna nie ma wejścia usb ani nie łączy się "po sieci"...
Ma wejście lpt,ale za pośrednictwem jakiego programu przesłać ten plik na maszynę?

: 15 gru 2014, 06:02
autor: lajosz
tenroh pisze:Ma wejście lpt,ale za pośrednictwem jakiego programu przesłać ten plik na maszynę?
Oj, .... będzie duży kłopot.

To wejście o którym piszesz, to nawet nie jest wejście LPT, a V-24, czyli ..... szeregowe, czyli RS-232, czyli ...... maszyna baaardzo wiekowa.

Gdzieś przeczytałem w necie, że istnieją do niej różnego rodzaju przejściówki umożliwiające emulację UWAGA ... kart perforowanych na których to kartach zapisywane były programy, czyli ...... prehistoria.

Można też (jak pisałeś) pobawić się w przeróbkę jakiegoś postprocesora i przesyłać programy bezpośrednio przez w/w port (V-24), ale z tego co czytałem, to jeśli nie zrobisz właściwej przeróbki postprocesora, to w najlepszym przypadku nie wczyta programu, a w najgorszym maszyna zaliczy kolizję.
Nie ma bowiem możliwości innego sprawdzenia czy przeróbka się udała niż "rozpoznanie w boju".

Jednak podczas szukania informacji o tej maszynie, natknąłem się na kilka wątków o niej (i jej programowaniu) tu na tym forum, a nawet jeden z kolegów deklarował pomoc, więc ...... wystarczy tylko poszukać.

: 15 gru 2014, 11:16
autor: artmachining
Z artcamem dostajesz program ArtSpool który służy do przesyłania plików przez RSa. Postprocesor trzeba zmienić tak, żeby pasował do sterowania, musisz do tego przesłać przykładowe pliki, które działały na maszynie.

: 15 gru 2014, 11:21
autor: tenroh
artmachining pisze:Z artcamem dostajesz program ArtSpool który służy do przesyłania plików przez RSa. Postprocesor trzeba zmienić tak, żeby pasował do sterowania, musisz do tego przesłać przykładowe pliki, które działały na maszynie.
Czyli jeżeli prześlę Ci przykładowy program w sterowaniu Heidenhaina na którym maszyna pracowała to będziesz w stanie skonfigurować ten postprocesor pod moją maszynę?