Pomoc dla początkującego- artcam expres

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
kuligos85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2014, 20:25
Lokalizacja: gda

Pomoc dla początkującego- artcam expres

#1

Post napisał: kuligos85 » 10 lip 2014, 20:39

Witam, 7 lat pracowałem na axyz, gdzie programem sterującym był leciwy już toolpath- prosty i wygodny. Zmieniłem pracę, tzn pracuję też na axyz, tylko nowszym z artcamem. Mam kilka pytań i problemów. Czy kolejność cięcia działa tak słabo w artcam? W opcjach trajektorii wybieram np od lewej do prawej, to nie działa to zbyt dobrze. Maszyna zaczyna frezować nawet od zewnętrznych kształtów. Mogę też klikać ręcznie na kolejność, ale to bardzo czasochłonne, jak jest dużo elementów do frezowania. Jest możliwość np 1 rząd elementów powielić- skopiować wraz z trajektoriami, żeby skrócić czas monotonnego klikania? Tak samo drażni mnie sprawa z mostkami, gdzie trzeba ręcznie wywalić ząbki" z wewnętrznych kształtów..Frezowanie po łuku? W toolpath wystarczyło podać promień i rodzaj bryły np cylindryczny. W artcamie trzeba rysować w 3d? Bardzo proszę o pomoc, mam wrażenie ciężkiej przesiadki na artcam :)



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#2

Post napisał: lajosz » 10 lip 2014, 23:37

Witamy nowego kolegę na forum.

Może zacznę od tego, że najczęstszym błędem początkujących jest to, że opisują co ich zdaniem robią źle albo co "źle" robi program którego nie znają.

O wiele prościej jest napisać (najlepiej ze zrzutami ekranowymi) , CO CHCESZ UZYSKAĆ ?
Wtedy pomoc będzie szybsza i ..... w ogóle jakaś będzie :)

Oczywiście powyższe to nie zarzut lub próba wymądrzania się, ale ...... spróbuj przeczytać swój post, a następnie go zrozumieć.

Tylko Ty wiesz, co miałeś na myśli pisząc tego posta.

Natomiast tak trzeba go napisać, żeby i inni nie mieli wątpliwości o co Ci chodzi.

Jeśli więc opiszesz problem w miarę logicznie (najlepiej ze screenami) , to z pewnością ktoś pomoże.


Autor tematu
kuligos85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2014, 20:25
Lokalizacja: gda

#3

Post napisał: kuligos85 » 14 lip 2014, 20:35

lajosz pisze:Witamy nowego kolegę na forum.

Może zacznę od tego, że najczęstszym błędem początkujących jest to, że opisują co ich zdaniem robią źle albo co "źle" robi program którego nie znają.

O wiele prościej jest napisać (najlepiej ze zrzutami ekranowymi) , CO CHCESZ UZYSKAĆ ?
Wtedy pomoc będzie szybsza i ..... w ogóle jakaś będzie :)

Oczywiście powyższe to nie zarzut lub próba wymądrzania się, ale ...... spróbuj przeczytać swój post, a następnie go zrozumieć.

Tylko Ty wiesz, co miałeś na myśli pisząc tego posta.

Natomiast tak trzeba go napisać, żeby i inni nie mieli wątpliwości o co Ci chodzi.

Jeśli więc opiszesz problem w miarę logicznie (najlepiej ze screenami) , to z pewnością ktoś pomoże.
Masz rację, tylko ja pewnie wiem o co mi chodzi :). Postaram się drobnymi kroczkami opisać, to co pewnie robię źle. Na początek, najbardziej mnie irytująca sprawa to kolejności frezowania. W załączniku przesyłam foto, gdzie zaznaczone prostokąty, jako już trajektorie, chcę skopiować np w 100 kolumn, żebym nie musiał zbyt dużo się naklikać, przy ręcznym ustawianiu kolejności. Jest taka możliwość? :/ Dziwna sprawa, bo jak wybiorę opcję kolejności np ,,od lewej do prawej" w trajektoriach czy profilowaniu, to nie działa to jak powinno. Przy małych elementach wiadomo, kolejność i punkty początkowe są ważne do poprawnego frezowania. Mam nadzieję, że ktoś pomoże mi w jednym z moich błahych problemów. Jest też, funkcja 44 przy maszynie, do powielania zadania tzn ,,array", wpisuje się odstępy, ilość kolumn i wierszów, ale nie działa- maszyna wykonuje dziwne rzeczy :/ Pozdrawiam![center]Obrazek[/center]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”