Srednice narzedzi

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
aque
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:11
Lokalizacja: Katowice

Srednice narzedzi

#1

Post napisał: aque » 14 cze 2014, 08:51

Witam,

Mam pytanie czy jest możliwość w artcamie żeby frez 3mm szedł po takiej samej trajektorii jak frez 8mm?

Dokładnie chodzi o to ze w jednym materiale wycinam frezem 8mm, załóżmy ze wycinam wewnątrz kwadrat czyli wiadomo ze rogi wyjdą zaokrąglone(dla freza 8mm będzie to promień 4mm) i teraz potrzebuje wyciąć idealnie taki sam kwadrat w plexie tylko frezem 3mm i zaczynają się schody ponieważ po frezie 3mm jest o wiele mniejsze zaokrąglenie w rogach.



Tagi:


adico79
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:33
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: adico79 » 14 cze 2014, 09:48

Rysujac kwadrat możesz sobie ustawić zaokrąglenia rogów z danym promieniem i wtedy nie ma znaczenia jakiego narzędzia użyjesz pod warunkiem, że jego średnica nie będzie zbyt duża:)


wczoraj
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2012, 22:03
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: wczoraj » 17 cze 2014, 09:41

Witam .ja mam pytanie z innej beczki .Czy majac projekt w calach moge do obrobki zgrub ej uzyc narzedzia w mm ? czy musze zdefiniowac takie narzedzie podajac wymiar w calsch .lub na odwrot ? I podobne czy projekt robiony w calach moge przenies do macha ktory jest ustawiony w mm ? czy mozna mieszac ?


qumi
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: qumi » 17 cze 2014, 20:17

wczoraj pisze:I podobne czy projekt robiony w calach moge przenies do macha ktory jest ustawiony w mm ? czy mozna mieszac ?
Ja kiedyś popełniałem błąd i wybierałem zapis projektu z artcama do mach w calach (cały projekt był robiony w mm) i wszystko chodziło, mach frezował w calach, jedynie czujnik wysokości coś szwankował (zjazd na pomiar był o wiele szybszy).


aliech
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2014, 17:35
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#5

Post napisał: aliech » 24 cze 2014, 09:49

aque, myślę że musisz wygenerować dla freza 3mm nowe G-kody ale musiałeś najpierw zrobić obrabianie na czarno i zostawić 0.5 mm naprzyklad a potem obrabiać frezem na 3mm i wtedy nie będzie schodków.

[ Dodano: 2014-06-24, 09:52 ]
wczoraj pisze: czy mozna mieszac ?
Raczej nie. Lepiej ustalić wshystko w mm. Dźwigi też chyba w mm pracują. Gdy będzie mieszane to sprzęt zwarjuje... i zrobi ci coś fantastycznie.
3D płaskorzeźby. artcam, zbush. jpg to dxf

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”