Gkod z artcam nie funkcjonuje prawidłowo z mach3 i taniecnc

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
tomar666
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 33
Rejestracja: 04 mar 2014, 21:00
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#11

Post napisał: tomar666 » 27 maja 2014, 13:00

Jestem ponownie. Miałem mały natłok różnych spraw do ogarnięcia i dopiero wczoraj usiadłem ponownie do maszyny.

Co się zmieniło.

1. Przeinstalowałem system, skonfigurowałem ponownie komputer do pracy z maszyną zgodnie z instrukcjami konstruktora oraz producenta MACH3.

2. Kody wykonują się w całości, nie pojawia się już "zawieszanie" maszyny.

3. Kod który zamieściłem w poście wyżej wykonał się 3 razy pod rząd bezbłędnie w tej samej pozycji powtarzając ścieżkę wręcz idealnie.

I tu się kończą dobre wieści.

Nadal występuje przesunięcie i gubienie wymiarów w projektach które robię w ArtCam i eksportuję Gkod różnymi postprocesorami.

Dołączam ZDJĘCIE na którym widać przesunięcie punktu końcowego względem początkowego o ok 6mm w osi X oraz ok 8mm w osi Y.

Dołączam również KOD do tej ścieżki.

Nie wiem już co dalej działać. Czekam na odpowiedź od konstruktora. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale skoro kod pisany z palca idzie poprawnie 3 razy pod rząd to raczej nie ma mowy o błędnej komunikacji na linii Komputer - CNC.



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#12

Post napisał: lajosz » 27 maja 2014, 21:03

Sprawdziłem ten kod i JEST POPRAWNY .


W załączniku masz kod wygenerowany z Artcama na podstawie rysunku rysowanego od podstaw według parametrów z G-Codu który zamieściłeś w poście na który właśnie odpowiadam.
Użyty Postprocesor, to Axyz_Arc_MM, czyli generuje ścieżkę z użyciem łuków.

Spróbuj czy w tym przypadku też będą jakieś kłopoty.

Jednak z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ, kod który zamieściłeś jest P O P R A W N Y.

Co więcej, jeszcze nie zdarzyło mi się wygenerować niepoprawnego kodu z Artcama i to niezależnie od tego, jakiego postprocesora używałem, a robiłem ścieżki zarówno dla maszyn amatorskich (samoróbek), chińszczyzny wszelakiej, jak i przemysłowych (np. Homag) i ...... za każdym razem zero problemów.


Autor tematu
tomar666
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 33
Rejestracja: 04 mar 2014, 21:00
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#13

Post napisał: tomar666 » 27 maja 2014, 23:04

lajosz, Dzięki za pomoc. Udało mi się dziś po testach odpalić. Nie będę się rozpisywał dokładnie co się stało. Namęczyłem się szukając źródła problemu i szczerze powiedziawszy nie mam ochoty dzielić się tą wiedzą z konstruktorem, który czasem przegląda to forum, a pomocy żadnej od niego nie uzyskałem. Niech sam główkuje przy następnym kliencie.
Jeżeli jakiś użytkownik będzie miał podobny problem, chętnie pomogę za pośrednictwem wiadomości prywatnej.

Dzięki pozdrawiam i temat do zamknięcia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”