Nauka ArtCam Express

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
Locuta
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 06 gru 2013, 09:02
Lokalizacja: Gdynia

Nauka ArtCam Express

#1

Post napisał: Locuta » 22 sty 2014, 08:47

Witam.

Jestem początkujący w tej dziedzinie. Noszę się z zamiarem zakupu artcam express w celu tworzenia płaskorzeżb. Z forum dowiedziałem się, że ten własnie program nadaje się do tego i kosztuje nie wiele. Zainstalowałem na chwilę obecną wersję demo i próbuję go ogarnąć ale nie jest on taki łatwy i intuicyjny jak pisze producent szczególnie dla nowicjusza. Nie znalazłem w sieci zbyt wiele samouczków. Jest kilka (7) przystępnych filmików od delcama na youtube ale to wszystko.
Mam pytanie. Czy jest ktoś z okolic Trójmiasta kto dobrze zna ten program i byłby w stanie udzielić mi korepetycji z obsługi programu. Cena za godzinę do ustalenia.

Pozdrawiam



Tagi:


adico79
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 163
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:33
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: adico79 » 22 sty 2014, 22:38

Podstawowa wersja ArtCAM Express nie bardzo nadaje się do tworzenia płaskorzeźb - nie ma narzędzi do wyciągania kształtów - trzeba by dokupić moduł. Właściwie to możesz tylko eksportować modele stworzone w innych programach lub znalezione/kupione w sieci.

Awatar użytkownika

artmachining
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 331
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#3

Post napisał: artmachining » 23 sty 2014, 15:00

Nie ma modułów do projektowania 3D w ArtCAM Express. Dopiero od wersji Insignia wzwyż są funkcje do projektowania płaskorzeźb. Express pozwala na tworzenie 2D (wektory, bitmapy) i obróbkę 2,5D oraz 3D.


Autor tematu
Locuta
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 06 gru 2013, 09:02
Lokalizacja: Gdynia

#4

Post napisał: Locuta » 23 sty 2014, 15:21

Rozumiem. A właściwie to nic nie rozumiem.

Zatem tak: chcę się nauczyć robić płaskorzeżby. jaki program zakupić i czy sa takie które kosztuja mniej niż zylion :) I dobrze, żeby ogarnięcie go nie trwało rok


adico79
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 163
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:33
Lokalizacja: Lublin

#5

Post napisał: adico79 » 23 sty 2014, 18:25

Jeśli ArtCAM to PRO choć cena, zwłaszcza jak chcesz się dopiero uczyć, może skutecznie odstraszyć. Jeśli chodzi o inne programy to może odezwie się lajosz i coś zaproponuje:)


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#6

Post napisał: lajosz » 24 sty 2014, 01:39

Zostałem wywołany do odpowiedzi :)

No więc się odzywam :)

Niestety nie mam dobrych wiadomości dla użytkownika Locuta.

Jeśli chcesz w miarę szybko i łatwo modelować w 3d (2.5D), to niestety czeka Cię spory wydatek na Artcama PRO albo na Vectric Aspire.
Oczywiście krążą po necie wersje "studenckie" w/w programów i chociaż nie popieram takiej działalności, to zawsze możesz pobrać taką wersję i spróbować czy o to ci chodziło.
Jeśli tak, to kupujesz program, jeśli nie, to zaoszczędziłeś sobie nerwów i przede wszystkim pieniędzy.
Pisałem, że nie popieram piractwa, ale jeśli firma Delcam wypuszcza demo swojego produktu w wersjach uniemożliwiających sprawdzenie wersjo PRO, to trzeba się czasami uciekać do wersji "studenckich" coby sprawdzić przed zakupem jak działa to i owo.

Jeśli o darmowe oprogramowanie chodzi, to możesz spróbować swoich sił w Sculptris.
Jest darmowy, ale jest to pełne 3D, więc przy tworzeniu płaskorzeźb dla Artcama, trzeba uważać żeby nie puścić wodzów fantazji nie popaść w radosną twórczość bo po imporcie pełnej bryły 3D, Artcam czy Vectric, spłaszczy ją do 2.5D
Niemniej jednak, jeśli będziesz właściwie operował tym Sculptris, to od biedy może być.

Jest też darmowy Google Sketchup.
Tam też można tworzyć bryły i to nawet w pewnym sensie podobnie jak w Artcam czy Vectric.

Poza tym istnieje cała masa darmowych programów 3D.

Jeśli zdecydujesz się "zatrudnić" jakiś program 3D do tworzenia bryły i nie będzie Ci to sprawiało trudności, to wtedy możesz się pokusić o kupno Artcama w wersji Express, załadować do niego bryłę, przypisać obróbki i obrabiać.
Jednak w takim przypadku, szkoda pieniędzy na Artcama (nawet Express) bo istnieją darmowe programy do których równie dobrze możesz załadować gotową bryłę, przypisać obróbki i obrabiać.

Jeśli jednak chcesz mieć wszystko w jednym, czyli edytor wektorowy + modeller 2.5d (3D) + CAM, a wszystko to w przystępnej formie, to zostaje drogi Artcam PRO albo Vectric Aspire.
Ten drugi pod pewnymi względami jest o niebo lepszy od Artcama, ale to temat na osobną dyskusję.

Nie wiem czy rozwiałem wątpliwości, ale ..... starałem się :)


Autor tematu
Locuta
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 06 gru 2013, 09:02
Lokalizacja: Gdynia

#7

Post napisał: Locuta » 24 sty 2014, 08:13

Tak .Dziękuję .

Czuję się zagubiony :lol:

pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”