karta grafiki dla programu Cam

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

karta grafiki dla programu Cam

#1

Post napisał: Dolce » 08 sie 2013, 08:28

Witam.
Mam pytanie o wybór karty grafiki do komputera. Czytałem, że karty serii Nvidii Quadro i ich oprogramowanie są dedykowane do programów typu Cad.
Czy karty tej serii będą równocześnie lepszym wyborem niż karty "konsumenckie" dla programu typu Cam, np. ArtCam ?
Posiadam grafikę GTX285. Czy warto wymienić taką kartę na Quadro - np. model FX3700 lub FX4600 (tu wymienił bym swoją kartę na wymienione Quadro bez konieczności dopłaty) lub na "600" lub "2000" (tu już trzeba by dopłacić) ?
Czy po wymianie swojej karty na jakąś z wymienionych z serii Quadro odczuję różnicę w wydajności w pracy z programem Cam ?
W gry już nie gram, raczej interesowało by mnie coś bardziej pożytecznego dla mózgu :)
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

artmachining
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 331
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#2

Post napisał: artmachining » 08 sie 2013, 09:05

Przy kartach Quadro rzeczywiście lepiej pracuje się w programach CAD, ponieważ odpowiadają one za wyświetlanie elementów. CAM potrzebuje raczej wydajnego procesora do liczenia ścieżek i RAMu (oczywiście jeżeli jest 64 bitowy system i sam program CAM - w przeciwnym wypadku dokładanie RAM nic nie daje). Jeżeli pracujesz na dużych plikach to rzeczywiście karta Quadro nawet w programie CAM może się przydać.

ArtCAM wymaga karty z pełną obsługą OpenGL 2.0 i to wszystko.


Autor tematu
Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: Dolce » 08 sie 2013, 09:45

Dziękuję Ci za odpowiedź.
Prawdę mówiąc dopiero zaczynam interesować się programami cam dlatego nie mam skali porównania - co to oznacza "duże pliki" w przypadku programu cam ? Czy można przyjąć, że jest to po prostu plik o dużej wielkości liczonej jako pojemność pliku (MB), która zapewne jest jakimś wyznacznikiem "skomplikowaności" modelu ? Jeśli tak to od jakiej pojemności pliku modelu można przyjąć, że jest on duży i warto zastanowić się nad grafiką serii Quadro ?
Jeszcze drugie pytanie - poruszałem ten temat ale chciałem się upewnić. Czy wydajniejszym procesorem dla programu ArtCam będzie procesor 4 rdzeniowy o mniejszej częstotliwości taktowania (2.5GHz) czy dwurdzeniowy o wyższej (3.16GHz) ? Producent programu podaje, że w przypadku ArtCama optymalnym jest stosowanie procesorów wielordzeniowych. Czy to się sprawdza w praktyce i program instalowany na systemie 64 bitowym wykorzysta 4 rdzenie procesora ?
Na przykład, w niektórych grach lepiej sprawdzają się 2 rdzeniowiece o wyższej częstotliwości taktowania. Tu sytuacja jest zapewne inna ale wolę się upewnić, żeby wybrać sobie wydajniejszy typ procesora, jestem na etapie składania/zmiany podzespołów komputera.
Jak jest w przypadku ArtCama ?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

artmachining
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 331
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#4

Post napisał: artmachining » 08 sie 2013, 10:33

ArtCAM (w najnowszej wersji) podczas liczenia ścieżek narzędzia wykorzystuje wszystkie rdzenie ale podczas operacji modelowania już nie zawsze, dlatego wybór należy do Ciebie - jeżeli będziesz dużo modelował w 3D przyda się procesor z większą częstotliwością taktowania jednego rdzenia, jeżeli chcesz tylko liczyć ścieżki to więcej rdzenijest lepsze.

Zazwyczaj można przyjąć co do wielkości modeli że im większy rozmiar na dysku tym bardziej skomplikowany model.

pozdr
Adam


Autor tematu
Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: Dolce » 08 sie 2013, 14:36

Dzięki za odpowiedź.
Myślałem, że to wszystko prostsze :)
Pozostanę przy wyborze procesora 4 rdzeniowego, Q9300 nie kosztuje już majątek.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”