Export z Zbrusha do Artcama obj do stl

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
ajgle
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:06
Lokalizacja: polska

#11

Post napisał: ajgle » 31 sty 2013, 10:02

Używam ArtCama 2011 , jednak mój problem przy importowaniu reliefu 3D w obj polega na tym, że przy "wklej" Artcam dodaje modelowi jakąś masę z tyłu i robi sie on jednostronny. Nie umiem go wkleić w taki sposób by pozostał pełnoplastycznie 3 wymiarowy :( stąd chęć konwersji na stl.

[ Dodano: 2013-01-31, 10:35 ]
Szanowni Panowie,

ArtCama mam 2012 .. robiłam importuj relief 3D ale ArtCam najpierw dodawał mi "Igły" na tylnej czesci - po czym po wcisnięciu "wklej" tylna część reliefu znika (!?) Oczywiście coś robię źle, nie mam pojęcia co.. stąd pomysł konwertowania na stl.

Pozdrawiam

Ewa


ew

Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#12

Post napisał: lajosz » 31 sty 2013, 17:49

ajgle pisze:mój problem przy importowaniu reliefu 3D w obj polega na tym, że przy "wklej" Artcam dodaje modelowi jakąś masę z tyłu i robi sie on jednostronny. Nie umiem go wkleić w taki sposób by pozostał pełnoplastycznie 3 wymiarowy.
O ile mi wiadomo, to tylko Artcam JewelSmith potrafi zaimportować pełny model 3D, a następnie wygenerować dla niego ścieżkę maszynową.

Każda inna wersja Artcama importuje tylko modele 2.5D bo Artcam służy głownie do wykonywania płaskorzeźb.
Oczywiście zaimportujesz pełny model 3D, ale zostanie (jak zauważyłaś) obcięty do 2.5D.

Załóżmy jednak, że masz Artcama JewelSmith, to importujesz modele 3D poprzez "Create JewelSmith Project" , a następnie w otwartym oknie, klikasz "Import 3D Model".
Po zaimportowaniu, możesz ustawić pozycję modelu w osiach współrzędnych, wyskalować go. dodać nowe komponenty (w postaci innych modeli 3D) .

Teraz możesz określić parametry i rodzaj obróbki, a na końcu wyeksportować to do konkretnego postprocesora.

Niestety, to co wyżej napisałem jest pisaniną bardzo ogólną bo choć taka możliwość w Artcamie JewelSmith istnieje, to jednak np. ja nigdy się w to nie bawiłem, czyli nie wykonywałem pełnych modeli (i obróbek) 3D , więc nie za bardzo mogę pomóc jeśli chodzi o konkrety.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”