obróbka naddatku

jak obrobić sam naddatek wieloma przejściami

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
schody.sek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 48
Rejestracja: 17 cze 2012, 00:46
Lokalizacja: zach pom
Kontakt:

obróbka naddatku

#1

Post napisał: schody.sek » 10 kwie 2022, 10:52

witam obrabiając relief zgrubnie zostawiam np10mm naddatku.jak skrawać sam naddatek warstwami po 1mm tak aby frez obrabiał sam
naddatek i nie frezował powietrza? zgrubnie frezuje palcowym płaskim npfi10mm po 4mm warstwa i zostawiam 10mm naddatku. naddatek chce zbierać palcowym kulistym np fi4mm po 1mm warstwa ,do powierzchni reliefu.




drot
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa

Re: obróbka naddatku

#2

Post napisał: drot » 16 cze 2022, 22:41

Witam, duży ten naddatek, ja u siebie obrabiam zgrubnie warstwami zależnie od twardości materiału, ale naddatek zostawiam tylko taki żeby przy zgrubnym mi nie zajechało i w dokładnym przejechało na raz lub kilka razy coraz dokładniejszym narzędziem jeżeli coś w metalu. Mogę się mylić ale w Artcamie strategie wykończające chyba wszystkie, no może poza inteligentnym grawerowaniem lecą bez warstw. Ale jeżeli kolega się upiera można powydzielać wektorami obszary i zastosować narzędzie wykańczające i strategię zgrubną z zerowym ofsetem - tak tylko kombinuję.
Pozdrawiam Piotr


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: obróbka naddatku

#3

Post napisał: kubus838 » 17 cze 2022, 09:35

Witam
I tu jest pewien brak myślenia. Po pierwsze jak ustawiasz frezowanie? Po drugie gdzie ten naddatek zostawiasz - z góry, z dołu a może z boku?

schody.sek pisze:
10 kwie 2022, 10:52
witam obrabiając relief zgrubnie zostawiam np10mm naddatku.jak skrawać sam naddatek warstwami po 1mm tak aby frez obrabiał sam
naddatek i nie frezował powietrza?
A co to jest za relief skoro przy zgrubnym chcesz zbierać po 4mm? Jak rozumiem relief to płaskorzeźba i zbierać po 4mm to wydłużenie obróbki wykańczającej. Może lepiej zmniejszyć odległości miedzy rampami aby wykończenie było szybsze i bardziej dokładne.
schody.sek pisze:
10 kwie 2022, 10:52
naddatek chce zbierać palcowym kulistym np fi4mm po 1mm warstwa ,do powierzchni reliefu.
A nie lepiej ustawić tak program aby sam naddatek został usunięty za jednym przejściem? Nie wiem do czego chcesz użyć freza kształtowego - kulistego bo nie wiem jak to ma wyglądać. Ale wiem, ze w przypadku reliefu ustawia się obróbkę tak aby wszelkie naddatki były usuwane podczas obróbki kształtowej lub wykończającej. A narzędzie ustawia się tak aby zacząć do największego a kończąc na najmniejszym. Bo chyba chodzi Ci o jak najkrótszy czas obróbki. Ale oczywiście zrobisz jak chcesz.

robert


Bagunio
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 302
Rejestracja: 24 sty 2022, 22:52

Re: obróbka naddatku

#4

Post napisał: Bagunio » 17 cze 2022, 10:13

Moim zdaniem tu trzeba zrobić jakiś kurs cam dla początkujących....


Autor tematu
schody.sek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 48
Rejestracja: 17 cze 2012, 00:46
Lokalizacja: zach pom
Kontakt:

Re: obróbka naddatku

#5

Post napisał: schody.sek » 04 lut 2023, 14:41

po czasie wpadłem na taki pomysł.
1.zrobić offset zewnętrzny reliefu o 9mm i obrobić go wykańczjącą.
2.zrobić offset zewnętrzny reliefu o 8mm i obrobić go wykańczjącą.
później 7.6... i aż do nominalnej powirzchni reliefu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”