Pomoc Fronty

Fronty

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
adrianolbert
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2020, 12:05

Pomoc Fronty

#1

Post napisał: adrianolbert » 18 sty 2020, 12:14

Witam wszystkich na forum, nazywam się Adrian od niedawna jestem posiadaczem plotera cnc chińskiego producenta goldencnc. Mam pewien problem znalazłem fajny wzór frontu mdf który chciałbym wykonać na wzór, a nie mam pojęcia jak to mogę zrobić, o ile w zwykłym trojkącie wystraczy mi edytor kształtow zaznaczenie trójkąta i wychodzi mi ładnie coś podobnego. próbowałem tak zrobić z prostokątem ale wtedy mam dwa wierzchołki. W załaczniku podgląd na to co chce wykonać.
Czasami mam tez bardziej skomplikowane projekty, a nie ukrywam moja wiedza w artcamie to może nie przedszkolak ale szkoła podstawowa. Czy któryś z obecnych forumowiczów z zamiłowaniem do artcama chciałbym podjąc się wspólpracy ze mną? oczywiscie odpłatnie;)
pozdrawiam
Załączniki
fronty.jpg




lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Pomoc Fronty

#2

Post napisał: lajosz » 18 sty 2020, 23:45

Witamy nowego kolegę na forum.
adrianolbert pisze:
18 sty 2020, 12:14
nazywam się Adrian
:D :lol:

... a jak masz na imę ? :wink:

OK. ... do rzeczy.

To co widać na tym zdjęciu jest ... bardzo proste i szybkie do zrobienia w Artcamie, popatrz:


Obrazek

Jednak jeśli to ma być front meblowy i chcesz to frezować na CNC, to ...... oczywiście się da, ale (moim zdaniem) będzie CAŁKOWICIE NIE EKONOMICZNE, czyli trzeba to frezować jako relief i żeby było gładkie, to trzeba malutkim frezem, baaaardzo dłuuugo mielić, albo znając kąt pochylenia tej "piramidki" , zakupić w miarę szerokie frezy o dokładnie takich kątach jakie wynikają z pochylenia ścian reliefu, czyli tej piramidki co pozwoli na ZNACZNE przyspieszenie pracy i przy okazji będzie lepsza jakość obróbki, ale ... taka zabawa w zakup frezów kątowych opłaca się TYLKO WTEDY, kiedy kąty będą stałe dla każdego frontu, czyli produkcja będzie mocno masowa.

Dodatkowo jeśli chcesz uzyskać taką gładkość jak na zdjęciu które załączyłeś, to ..... z frezarki CNC (moim zdaniem) NIGDY takiej nie uzyskasz, no chyba, że będziesz dysponował jakimś centrum przemysłowym z agregatem heblującym.

Tzn. .... taką gładkość też da rady uzyskać z prostego CNC, ale (jak pisałem wyżej) mielenia będzie tyle że głowa mała.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”