Uzupełnienie reliefu

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
compaq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2019, 21:56

Uzupełnienie reliefu

#1

Post napisał: compaq » 25 sie 2019, 19:22

Witam.
Jakiś czas bawię się ArtCamem 2018 Standard przygotowując modele do odróbki w drewnie na ploterze trzyosiowym. Potrafię robić proste rzeczy. Czas na następny poziom. Chcę przygotować model do frezowania. Po wklejeniu pobranego z sieci modelu chcę uzupełnić brakującą część popiersia do krawędzi dolnej reliefu. Jak wykonać to uzupełnienie?
Bez tytułu.png




lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Uzupełnienie reliefu

#2

Post napisał: lajosz » 25 sie 2019, 21:28

compaq pisze:
25 sie 2019, 19:22
Jak wykonać to uzupełnienie?
Witamy nowego kolegę na forum.

Teraz do rzeczy.

Otóż .... tam niczego nie brakuje.
To że nie widzisz prostej ściany, nie oznacza że jej tam nie ma.
No ale OK, jeśli z jakiegoś powodu musisz widzieć tę ścianę, to po prostu z menu wybierasz "Model" --> "Dodaj ramkę"
Pokaże się małe okno w którym określasz szerokość ramki, czyli pustego miejsca wokół reliefu.

Czasami jednak, to puste miejsce jest konieczne żeby dokładnie obrobić i odciąć relief albo po prostu coś jeszcze dodać do całości.

No chyba, że chodzi Ci o (że się tak wyrażę) "domodelowanie" dolnej części, czyli niejako przedłużenia popiersia z zachowaniem ciągłości kształtu.
Wtedy to zupełnie inna zabawa i choć jak najbardziej możliwa do wykonania, to wybacz, ale po prostu nie chce mi się pisać tutoriala.


Autor tematu
compaq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2019, 21:56

Re: Uzupełnienie reliefu

#3

Post napisał: compaq » 25 sie 2019, 23:14

Witam.
No właśnie chodzi mi o przedłużenie "domodelowanie" dolnej części. Rozumiem, że wytłumaczenie tego to dużo pracy, ale może chociaż podpowiesz jakim/ jakimi narzędziami to zrobić?
Dzięki za odpowiedź.


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Uzupełnienie reliefu

#4

Post napisał: lajosz » 26 sie 2019, 15:38

Wszystko można zrobić narzędziami z sekcji "Operacje Reliefu" ze szczególnym uwzględnieniem tych zaznaczonych na czerwono.

Obrazek


Można sobie również pomóc, korzystając z narzędzi wywoływanych poprzez prawoklik na pusty obszar modelu.
Pojawi się okno jak poniżej:
Chodzi o pozycję "Interaktywna edycja"

Obrazek

Powyższe dotyczy Artcam-a 2013 i 2015, ale w wersji 2018 zapewne jest tak samo lub podobnie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”