Ukosowanie krawędzi na plazmie

Brak prostopadłości krawędzi - ukosowanie

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
mipat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2016, 09:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ukosowanie krawędzi na plazmie

#21

Post napisał: mipat » 07 lut 2020, 13:41

Ad. 1. Koszt palnika 334 zł (darmowa dostawa). Kupiłem sam palnik, przełożyłem przewody od tego co były przy palniku ręcznym jaki kupiłem ze źródłem. Przy przekładaniu nie ma problemu, wszytko pasowało, niczego nie zakuwałem na przewodach ciśnieniowych, tylko założenie opaski zaciskowej. Coś tam polutowałem tylko przy przewodach od pilota i zwarcie na czujnik od porcealnki (że niby zawsze jest założona). Ogólnie przełożenie palnika pod stare przewody - bez problemów i niespodzianek.

Ad 2. Pierwszą frezarkę miałem kompletnie samoróbkę, ale miała dużo wad (m.in. śruby trapezowe) więc stwierdziłem że muszę zmienić. Chciałem sam budować ale ze wzgl. na brak czasu postanowiłem kupić gotową ramę. Kupiłem na aliexpress ramę cnc 6040 z dostawą z Niemiec. Przełożyłem do tego silniki, kable, sterownik - sterownik całkowicie DIY w drewnianej obudowie :), do tego krańcówki, prowadnice do przewodów.

Wanna i ruszt własnej roboty, leży na stole teowym swoim ciężarem. W każdej chwili mogę zdjąć wnannę, zamienić uchwyt plazmy na uchwyt pod frezarkę (mam Kresa) i mogę frezować. PC ostatnio też zmodernizowałem, mam dysk SSD i Debian. Pracuję na LinuxCNC, FreeCad, HeeksCAD. Czasem kod GC piszę z palca.




Autor tematu
mipat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2016, 09:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ukosowanie krawędzi na plazmie

#22

Post napisał: mipat » 13 lut 2020, 12:11

Mam pytanie z innej beczki, może ktoś będzie mi w stanie pomóc. Chcę tą plazmą wypalić elementy do złożenia młynka dwuwałowego. Poniżej zdjęcia jak już mam wypracowane parametry do wycinania otworów pod wał (pręt sześciokątny 36), obecnie luz mam ok. 0,2mm, taka nasadka wchodzi na wał luźno, nie muszę nabijać.

Pod spodem też zdjęcie poglądowe młynka jaki chcę zrobić, tzn. chcę mniejszy i podobny. A pytanie zasadnicze o stal, jakiej stali użyć do wycięcia ostrzy i przekładek między nimi (to dwa elmenty nasuwane na wał) oraz jakiej stali użyć do korpusu młynka i tych separatorów między ostrzami (elementy na zdjęciu pomalowane na szaro). U Chińczyków piszą że ostrza wycinają zazwyczaj z SDK11 czyli D2 a po polsku stal narzędziowa.

1. Czy NC11LV nada się na ostrza i przekładki między nimi (na te el. działa największa siła podczas mielenia)?
2. Widziałem kawałek NC11LV na składzie złomu ale ta formatka była lekko pordzewiała. Czy NC11LV nabiera właściwości antykorozyjnych dopiero po hartowaniu?
3. Czy na korpus i resztę nada się jakaś blacha kwasoodporna, taka żeby nie rdzewiała w ogóle, żeby ładnie wyglądała i żeby można w niej wiercić, gwintować i frezować (otwór pod łożyska)?
4. Zna ktoś firmę która sprzedaje on-line różne blachy w rozsądnej cenie z dostawą kurierem?

Młynek miałby mielić docelowo papier, sklejkę, plastik także pet, cienkie kable el., i blaszki do gr. 2 mm.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”