Zmiana Języka na Polski w Mazatrolu Matrix

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
Medeag
Posty w temacie: 3

Zmiana Języka na Polski w Mazatrolu Matrix

#1

Post napisał: Medeag » 28 kwie 2009, 17:48

Zmiana Języka na Polski w Mazatrolu Matrix :cool:
A więc ( ~`parametr ~` machine parametr ~`measure ~`kursor przesunąć na K11 - zmiana na parametru na 16
Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-04-28, 17:50 ]
Oczywiście trzeba wyłączyć maszyne z resetem
Pozdrawiam :roll:



Tagi:


tomaszekg1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 06 mar 2009, 09:32
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: tomaszekg1 » 14 maja 2009, 18:47

Tak nie do końca masz rację, z parametrem ok, ale maszyny z Matrixem nie trzeba wyłączać ani resetować, tak było w 640 (i to także można było obejść) :wink:


Autor tematu
Medeag
Posty w temacie: 3

#3

Post napisał: Medeag » 15 maja 2009, 19:50

Jeszcze mi się nie zdarzyło , żeby po zmianie parametrów servis ( a są naprawdę dobrzy - tylko , że to nie w Polsce )nie wyłączył maszyne z resetem!!!!
Niektóre maszyny nie trzeba bazować - maja pamięć ale i tak jak nawala to wyłączysz maszynę z resetem na GŁÓWNYM
Niektórzy właśnie kombinują z obejściem a później bum.... Wyłączenie maszyny na pare minut to chyba nie aż taki problem . :grin:


adamand
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2007, 14:53
Lokalizacja: Lena

#4

Post napisał: adamand » 20 maja 2009, 20:53

Medeag pisze:Jeszcze mi się nie zdarzyło , żeby po zmianie parametrów servis ( a są naprawdę dobrzy - tylko , że to nie w Polsce ):grin:
.......
po tej zmianie nie musisz resetowac kontrolera,w przypadku Matrix-a.W Fusion zawsze resetowalem.
PS.Zmiana parametru K11 to nie jest zajecie dla serwisu obrabiarki.
Pozdrawiam.


Autor tematu
Medeag
Posty w temacie: 3

#5

Post napisał: Medeag » 22 maja 2009, 10:47

Wszystko zależy od firmy gdzie pracujesz-bo to firma zleca servisowi .Jak każdy by zmieniał sobie parametry na "widzi mi się" to byłby bałagan , a tak jak robi to servis wszystko jasne( a tak swoją drogą operator ma przycisk diagnostyka gdzie są alarmy z paru dni itd - ale servis ma następny folder z pełną diagnostryką maszyny od momentu pierwszego podłączenia do sieci. Tak więc w tym folderze jest wszystko np. naciskasz przecinek lub kropke a w tym folderze jest odnotowane co nacisłeś i kiedy - to takie ubezpieczenie servisu , gdyby to maszyna sama "bum" zrobiła)
A co do reseta to się nie sprzeczam facet zrobił reset (na pulpicie z matrixem do szkoleń) - więc myślałem że to standart .Pokazał mi to jako ciekawostke , bo i tak nie używam polskiego sterowania.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”