Mazatrol Matrix zatrzymanie wrzecion

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 619
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

Mazatrol Matrix zatrzymanie wrzecion

#1

Post napisał: mateu5 » 03 lut 2017, 19:48

Witam.

Jak na frezarce z Matrixem zatrzymać program i wyłączyć wrzeciono, tak aby później (np po przerwie) ponownie je uruchomić i puścić program dalej. Próbowałem wcisnąć feed hold i "skręcić" obroty do zera, ale po tym zabiegu wrzeciono już się nie chce uruchomić. Jest na to jakiś sposób ?


Mazak -> Fanuc -> Acramatic -> Sinumeric -> Heidenhain -> Mitsubishi meldas -> EdgeCAM -> NX CAM -> Postprocesory.

Tagi:


cnc_busines
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2016, 23:00
Lokalizacja: szerzyny

#2

Post napisał: cnc_busines » 03 lut 2017, 22:23

Cześć,

Z tego co pamiętam :) to powinieneś nacisnąć umiarkowanej wielkości czerwony guzik :) (nie mylić z grzybem) a następnie przycisk "rapid", po czym otwórz drzwi :) ten zabieg umożliwi bezpieczne zatrzymanie maszyny(i zablokowanie na czas przerwy), a na pytanie dlaczego odpowie moja wcześniejsza odpowiedz na pytanie innego użytkownika

https://www.cnc.info.pl/topics98/blad-f ... t79876.htm

Aby po przerwie powrócić do pracy należy zamknąć drzwi, przełączyć się w tryb "memory" a następnie zielony guzik :), wiadomo, jeśli masz jakieś lęki lub obawy to przed wciśnięciem zielonego guzika skręcasz posuw na zero, takie tam dmuchanie na zimno, ja tak przynajmniej zawsze rozbiłem i źle na tym nie wyszedłem.

Powodzenia, w razie problemów pisz śmiało.
Jeśli pomogłem, doceń to :P


Autor tematu
mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 619
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#3

Post napisał: mateu5 » 04 lut 2017, 09:18

Pewnie twój pomysł by się sprawdził, tylko czy mogę w nim pominąć otwieranie drzwi ? Mam "kluczyki" odkręcone od drzwi i na stałe włożone w zamki, mogę otwierać drzwi w trakcie pracy maszyny.
Mazak -> Fanuc -> Acramatic -> Sinumeric -> Heidenhain -> Mitsubishi meldas -> EdgeCAM -> NX CAM -> Postprocesory.


cnc_busines
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2016, 23:00
Lokalizacja: szerzyny

#4

Post napisał: cnc_busines » 04 lut 2017, 12:19

Yhy, nierozsądnie. Ale skoro tak robisz to pomijasz otwieranie drzwi (daje to pewność nieautoryzowanego uruchomienia obrabiarki pod Twoją nieobecność) Czy nie lepiej jest zrobić klucz do drzwi i wsadzać go kiedy Ci potrzeba (taka luźna sugestia) :)


andreas0007
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 22 paź 2007, 10:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#5

Post napisał: andreas0007 » 04 lut 2017, 16:06

Witam.
Może spróbuj nacisnąć przycisk "posuw ręczny" dowolny (z lewej strony od przycisku MDI) wrzeciono się zatrzyma, jak chcesz możesz skręcić dodatkowo posuw rapid i posuw feed na zero i iść na przerwę.
Potem przycisk Memory , posuwy na właściwe pozycje i zielony przycisk start cyklu. I działa.
Podobnie gdy chcesz użyć funkcji TPS.Np. do wymiany lub obrócenia płytki.

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”