MAZAK SG-510 MKII opis procesu cięcia -praca dyplomowa- HELP

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
daniello85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2009, 12:58
Lokalizacja: Krosno

MAZAK SG-510 MKII opis procesu cięcia -praca dyplomowa- HELP

#1

Post napisał: daniello85 » 06 kwie 2009, 13:21

Witam wszystkich forumowiczów
Zaczne może od mojego problemu, pisze prace dypl na temat ;wlasnosci i zastosowanie tech laserowej w obrobce materiałów. Czesc teoretyczna napisalem lecz chce jeszcze opisac proces cięcia laserowego na wycinarce MAZAK SG-510 MKII czyli:

1.przez jakie programy musi przejsc projekt detalu aby byl gotowy to wycinania. czyli po krotce do czego sluzy poszczegolny program i co sie ustawia w jakim programie zeby po wrzuceniu do maszyny gotowego programu maszyna wiedziala co m robic.

np opis procesu: solid works (wykonanie projektu. )-> geomentry (co w tym programie głownie robi sie? ) -> SI-CAM ( ustawianie parametrów ciecia czyli ilosc gazu, material ciety, prekosci ciecia, generowanie programu obrobki , co jeszcze?) ----->gotowy program obrobki
tyle sobie przypominam. :cry:

Odwiedzilem kilka razy pewien zaklad w ktorym byl taki laser i porobilem kilka zdjec cietych detali, udalo mi sie dostac taki program obrobki takiego cietego detalu. Chcialbym umiescic to wszystko w tym procesie : fotki cietego detalu ,paramerty ustawien maszyny czyli jaki gaz roboczy predkosci ciecia itp

Zauwazylem ze w tym zakaldzie pracowali na tych programach: autocad, si cam, geometry,i wedlug nich chcialbym zrobic ten proces .

Prosze forumowiczów o wyrozumialosc jest to dla mnie bardzo ważne.

PS. Na panelu obrabiarki był napis Mazak&Fanuc-L64 co to oznacza ? jesli dobrze mysle jest to obrabiarka firmy mazak ze sterownikiem Fanuc ?



Tagi:

Awatar użytkownika

Primoza2007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 177
Rejestracja: 09 wrz 2007, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Post napisał: Primoza2007 » 06 kwie 2009, 20:42

Geometry to moduł SiCam = SiGeo

Kod: Zaznacz cały

Im Geometriemodul werden Ihre Zeichnungen erstellt bzw. über den Dateiimport aus anderen CAD-Systemen zum Beispiel als dxf-Datei übernommen.
Erstellt werden die Symbole mit den Funktionen Linien, Bögen und Kreise zeichnen mit Hilfe verschiedener Punktfang- bzw. Trimmfunktionen.
Nach dem Zeichnen bzw. dem Import müssen die Elemente verkettet werden. Diese ketten werden für den weiteren Ablauf benötigt und enthalten die notwendigen technologischen Informationen, wie zum Beispiel Schneidlinie, Schneidrichtung und ob es sich um eine Markierung oder Koernung handelt.
Mam w sumie wszystko co by cię interesowało tyle że po niemiecku i angielsku. Po polsku mam jedynie manuale do maszyny.
PS. Na panelu obrabiarki był napis Mazak&Fanuc-L64 co to oznacza ? jesli dobrze mysle jest to obrabiarka firmy mazak ze sterownikiem Fanuc ?
Tu masz rację. Tyle że w samej maszynie znajduje się także oprogramowanie Mazaka do prostego cięcia profili i rur.
W rozmiarze siła: Hartford Blockbuster PRO-3210 - 3000x2100x1070,42kW,35t


Autor tematu
daniello85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2009, 12:58
Lokalizacja: Krosno

#3

Post napisał: daniello85 » 06 kwie 2009, 21:42

PS. Na panelu obrabiarki był napis Mazak&Fanuc-L64 co to oznacza ? jesli dobrze mysle jest to obrabiarka firmy mazak ze sterownikiem Fanuc ? Tu masz rację. Tyle że w samej maszynie znajduje się także oprogramowanie Mazaka do prostego cięcia profili i rur.
Czyli ten fanuc jest sterownikiem i to on steruje tą glowicą robocza odczytujac program obróbki.
Czyli z tego co wnioskuje to potrzebne sa 2 programy ogolnie: np Solid works do zaprojektowania detalu i program SICAM który otworzy uprzednio zaprojektowany detal przez Solida. I w tym programie sicam jakie operacje sie wykonuje :?:

1. wiem tyle ze rozmieszcza sie na arkuszu odpowiednia liczbe detali, prowadzi sie tor po ktorym glowica ma sie poruszac (nie wiem jak to sie nazywa ), na koncu generuje sie program obróbki. i co jeszcze sie w tym programie robi :?:

PS.Moze glupie pytania zadaje ale nawet na necie nie moge znalesc opisu tego programu SICAM a w pracy chcialbym opisac po kilka zdan po koleji jak to leci az do gotowego wyrobu

Awatar użytkownika

Primoza2007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 177
Rejestracja: 09 wrz 2007, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Post napisał: Primoza2007 » 06 kwie 2009, 23:54

daniello85 pisze:PS.Moze glupie pytania zadaje ale nawet na necie nie moge znalesc opisu tego programu SICAM a w pracy chcialbym opisac po kilka zdan po koleji jak to leci az do gotowego wyrobu
Przecież piszę że mam takie coś tylko że po niemiecku razem z rysunkami i innymi pierdołami :lol:
W rozmiarze siła: Hartford Blockbuster PRO-3210 - 3000x2100x1070,42kW,35t


hajnel1984
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2009, 13:12
Lokalizacja: Mikołów

SICAM

#5

Post napisał: hajnel1984 » 26 maja 2009, 13:18

SiCAM służy do programowania w 2D plus ewentualne fazowanie.
Do obróbki profili potrzebny jest SiCad - tworzenie detalu oraz SiCube - technologia cięcia.
Posiadam podręcznik SiCama w wersji elektronicznej po polsku.
Chętnie udostępnię.
Pozdro.


Renica1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 26 maja 2009, 18:57
Lokalizacja: PL

Re: MAZAK SG-510 MKII opis procesu cięcia -praca dyplomowa-

#6

Post napisał: Renica1 » 26 maja 2009, 19:06

Wracając do oprogramowania SiCam do Mazaka. Jeśli jeszcze cos potrzebujesz to pisz. Moja praca to pisanie programów na Mazaku (wypalarka laerowa) mogę udostepnic informacje i książki. Niedawno sama pisałam prace i wiem jak to jest z materiałami.


dupny28
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2007, 14:25
Lokalizacja: versmold

#7

Post napisał: dupny28 » 12 cze 2009, 17:39

Renica1 to ja też poproszę o te materiały na Emila!!dzięki :wink:
damiano


kwisu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2009, 21:37
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

#8

Post napisał: kwisu » 07 lip 2009, 22:21

Witam czy mozna prosic o materialy dotyczace maszyn Mazak? Jezyk nie gra roli;)

Awatar użytkownika

meeryjane
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2008, 23:11
Lokalizacja: Poznań

#9

Post napisał: meeryjane » 15 wrz 2009, 14:38

Witam, tak sobie obserwuje co koledzy piszecie i mam pytanie czy któryś z was opanowal sztuke ciecia 3D na SG MK II ?? interesowaloby mnie szkolenie :lol:
MAZAK Spacegear 510MKII 3D

PBH 220-4100-4C


tygr41
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2011, 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#10

Post napisał: tygr41 » 13 cze 2011, 13:21

hajnel1984,
Czy mógłbyś mi przesłać opis programu SIMCAM w wer. polskiej jak piszesz na forum.
Pozdrawiam i z góry dziękuję
Adam [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”