Mazak QT 8n brak smarowania błąd 260

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
Zbroja
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 43
Rejestracja: 14 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Krotoszyn

Mazak QT 8n brak smarowania błąd 260

#1

Post napisał: Zbroja » 01 maja 2015, 12:06

Witam, mam taki problem, nie działa mi układ smarowania w maszynie, wylatuje błąd 260 smarowanie łoża, co 6 minut maszyna automatycznie podaje smarowanie, to widać na zbiorniczku, jest taki grzybek, podnosi sie do góry i wolno opada, jak mi błąd wyleci wystarczy że go podniose do góry, wcisne Clear i maszyna idzie dalej.
Rozebrałem ten cały układ smarujący i tam jest taki silniczek i wiem już że nie działa. Ktoś wie gdzie moge dostać tą część ?? , bo nie bardzo sie orientuje, wrzuciłbym zdjęcie ale co niechce przejść.



Tagi:


Autor tematu
Zbroja
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 43
Rejestracja: 14 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Krotoszyn

#2

Post napisał: Zbroja » 07 maja 2015, 09:24

Obrazek

[ Dodano: 2015-05-07, 09:25 ]
Obrazek

[ Dodano: 2015-05-07, 09:29 ]
Wrzuciłe zdjęcie tego układu smarowania, na pierwszym zdjęciu jest ten silniczek co nie działa, już wiem, że silnika nie idzie kupić, trzeba kupić całą pompe centralnego smarowania, która kosztuje te 400 euro, troche to bez sensu, bo wystaczyło by wymienić jedną część. A może ktoś wie czy idzie kupić jakiś układ smarowania, nie koniecznie mazak, jakieś innej firmy w rozsądnych pieniądzach co będzie pasował ? , narazie odłączyłem wtyczke od tego układu i błąd nie wyskakuje, a smaruje co 10 minut ręcznie.


czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#3

Post napisał: czort » 09 maja 2015, 00:36

Witam
Taki silniczek bez problemu kupisz na allegro tyle ze będzie z chin (i będzie kosztował 20-30 zł ) tabliczka znamionowa sie nie zatarła więc masz wszystkie dane

http://allegro.pl/silnik-10-obrotow-min ... 67931.html

Problem może być jedynie z tym nieszczęsnym 100v ale 27zł możesz spokojnie zaryzykować. albo zadzwoń do sprzedawcy możne ma jakieś 100voltowe. W najgorszym wypadku to nie wiem :lol: transformator


Autor tematu
Zbroja
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 43
Rejestracja: 14 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Krotoszyn

#4

Post napisał: Zbroja » 14 maja 2015, 21:36

Dzisiaj był inny elektryk ten silniczek zabrał do domu i okazało sie że jest dobry, jesli nie silniczek to co może maszyna pamięta błąd i niechce sie skasować co wy na to ??
W sumie olej nie był na minimum także chyba sie nie zapowietrzyło. Może jest jakiś przeciek oleju i nie ma ciśnienia odpowiedniego ?


czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#5

Post napisał: czort » 15 maja 2015, 21:14

Na pewno ona nic nie pamięta przecież jak smarujesz ręcznie to wszystko jest ok. Ja zaczął bym od prześledzenia dokumentacji gdzie jest czujnik ciśnienia oleju bo na tej podstawie maszyna wywala błąd. Więc może być tak że uszkodzony jest czujnik i jak odłączyłeś wtyczkę to odłączyłeś czujnik co np u mnie skutkuje tym że błąd się nie pojawia. Może być też tak że pompka jako że ma już swoje lata straciła nieco na szczelności i większość dawki zamiast do obiegu idzie do zbiornika natomiast Ty ręcznie podnosisz grzybek wyżej i dlatego dawka jest większa niż przecieki. wysokość podnoszenia grzybka ustawia się najpewniej tą śrubką z niego wystającą więc spróbuj zwiększyć dawkę i zobaczyć czy to pomoże. Jeżeli jest ta przyczyna to trzeba wymienić uszczelniacz na tłoczku ewentualnie sprawdzić instalacje w poszukiwaniu wycieków.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”