Tech-Sol vs Seron

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Bolciu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 03 cze 2011, 22:29
Lokalizacja: Zabrze

Tech-Sol vs Seron

#1

Post napisał: Bolciu » 26 kwie 2012, 23:00

Zwiększam zakres wykonywanych usług i chcę zakupić ploter laserowy.
Na chwilę obecną mamy 2 opcje Seron SK500 lub Tech-Sol Laser-600.

Maszyny o praktycznie identycznych parametrach jedno i drugie chińskie jedno i drugie w takiej samej cenie.
Czy ktoś z forum posiada wymienione maszyny? Jak się sprawują?

Tech-Sola widziałem na żywo, widziałem efekty pracy. Serona nie widziałem bo mam do nich 350km w jedną stronę, ale jak trzeba będzie to pojadę.

Jedyne co chyba w tej chwili może zadecydować to serwis maszyn bo niczym się nie różnią.
Jeśli ktoś z użytkowników wie coś na temat serwisu to proszę o informacje: czy liczą sobie za przejazd, jak szybko reagują itp.

Domyślam się że pojawią się propozycje innych producentów w ramach wyjaśnienia biorę pod uwagę tylko te 2 maszyny ze względu na to, że wszystko szersze niż 840mm nie wjedzie do biura a wymiana futryn czy dostawa przez okno nie wchodzi w gre.

Jeśli jest jeszcze jakaś mądra maszyna o szerokości do max 84mm to proszę o kontakt ew priv z ofertą.



Tagi:


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#2

Post napisał: holender007 » 26 kwie 2012, 23:04

Witam
Miałem identyczny problem z szerokością i ja wybrałem laser LG500 od CNCTechniki jak chodzi o serwis w 100% mogę polecić a przy chińczykach to było dla mnie najważniejsze i się nie zawiodłem
Pozdrawiam


deflection
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 598
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:53
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: deflection » 27 kwie 2012, 18:01

Miałem jakiś czas temu maszynę techsola, nie polecam serwisu... Jesteś zdany sam na siebie, a jak będziesz widział problem to wmówią że jesteś niedouczony albo żebyś poczytał laserach itd... w konsekwencji sam naprawiłem... za dojazd liczą przy mniejszych maszynach.
Gdzieś na forum techsol chwalił się moimi pracami... Wszystkie swoje prace wykonuje na markowym laserze. Tak więc jak nie zobaczysz pracującego lasera na żywo nie sugeruj się tym co pokażą drogą elektroniczną...
O seronie słyszałem tyle co z opowiadań, choć raz od nich coś kupiłem i nie było problemu.
Poszukaj grawerek LYNX, jakbym miał kupić chińczyka zastanowiłbym się nad polską konstrukcją w podobnej cenie. Serwis masz na miejscu.

W przypadku techsola części z chin ściągałem bo odmówiono mi sprzedaży...


Autor tematu
Bolciu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 03 cze 2011, 22:29
Lokalizacja: Zabrze

#4

Post napisał: Bolciu » 27 kwie 2012, 23:18

Sprawdzałem oferte LYNX'a ale w ofercie maszyn jest tylko jedna która wejdzie do biura.
Jedyna wada to brak opuszczonego stołu a to duży minus.

Zastanawiam się nad czymś zupełnie innym. Mam namiary na dwie używane maszyny Troteca. Koszt zdecydowanie większy niż maszyny chińskie. Ale tak za 32k mógłbym mieć Speedy 100 lub jest opcja przejęcia leasingu na speedy 300 (jeszcze na gwarancji).

Jeżeli uda się załatwić u ludzi z Troteca, że pojada sprawdzą i stwierdzą, że warto to chyba zdecyduję się na lepszą maszynę. Wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie


deflection
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 598
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:53
Lokalizacja: Szczecin

#5

Post napisał: deflection » 28 kwie 2012, 12:13

Bolciu pisze:Ale tak za 32k mógłbym mieć Speedy 100 lub jest opcja przejęcia leasingu na speedy 300 (jeszcze na gwarancji).

Jeżeli uda się załatwić u ludzi z Troteca, że pojada sprawdzą i stwierdzą, że warto to chyba zdecyduję się na lepszą maszynę. Wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie

Sprawdz jaki przebieg tych laserów, kiedy źródło było wymieniane. 32 k netto czy brutto?

Z leasingami i przejęciem ich zastanów się bo jak maszyna nie jest zamortyzowana poniżej rat spłąty to do zapłaty będzie więcej... Dostaniesz wycenę na podstawie amortyzacji. Nie dostaniesz nigdy ceny takiej ile rat zostało do spłaty. Przejęcie leasingu wiąże się z zakończeniem wcześniejszej umowy i podpisaniem nowej a laser jest wyceniany na podstawie amortyzacji. Współczynnik amortyzacji o ile dobrze pamiętam to 1,4 chyba że jakoś zakombinowali i wcisnęli 2,0


Autor tematu
Bolciu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 03 cze 2011, 22:29
Lokalizacja: Zabrze

#6

Post napisał: Bolciu » 30 kwie 2012, 10:46

Jeśli chodzi o tego speedy 100 to 32k brutto. Tuba nowa z pełną gwarancją. Gwarancja na elektronikę 6 miesięcy. Wydaje mi się że to całkiem przyzwoita oferta


deflection
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 598
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:53
Lokalizacja: Szczecin

#7

Post napisał: deflection » 01 maja 2012, 22:35

to dobra cena :) zapytaj jeszcze o przebieg, w trotecu w osi x podawany jest w kilometrach, sterownik pamięta przebieg niezależnie od instalacji oprogramowania.

Nawet jak za używanego troteca, warto kupić o wiele bardziej niż nowego chinczyka. Laserów nawet nie można porównywać. Zupełnie inna bajka...


DAR2008
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2013, 01:41
Lokalizacja: PL-Lubin

#8

Post napisał: DAR2008 » 23 sty 2013, 01:51

NIE POLECAM FIRMY SERON.
Mam bardzo zle z nimi doswiadczenia, w zwiazku z laserem- taka jest moja opinia.
Lepiej zaplacic wiecej gotowki i kupic cos lepszego co bedzie pracowac na siebie.

Dla informacji :
tuba 150W i ciecie ok 13mm/s to jest w porzadku? I do tego bardzo niestabilna praca lasera(w jedym momencie tnie 17mm/s a za 2 sekundy z predkoscia 9-20mm/s). Gdzie udalo mi sie samemu ustawic na 25 mm/s ale material byl ciety z taka predkoscia przez doslownie pare sekund.

Stół był czysty(nozowy)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2013, 23:45 przez DAR2008, łącznie zmieniany 1 raz.
"DAR" Dolnośląska Agencja Reklamowa
Producent Reklam


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#9

Post napisał: holender007 » 23 sty 2013, 08:39

Kolego zszokowałeś mnie trochę pierwszy raz słyszę żeby maszyna sama się spaliła. Pamiętam jak spalił się trotec ale to z winy operatora zostawił włączona maszynę z bardzo brudnym stołem i poszedł na fajkę jak przyszedł to z pokrywy nie było co zbierać, cała oś X była popalona od temperatury ( maszyna miała 2 miesiące :) i pamiętam że szef się trochę ( epitetów które leciały nie przytoczę ) zdenerwował :) .
Jak piszesz że sprawa jest w sądzie na pewno miałeś rzeczoznawcę co stwierdził co było przyczyną .
Opisz to ku przestrodze dla innych na co zwracać uwagę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”