Tabliczki znamionowe - znakowanie fiber. Z czego?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
elvisking
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2009, 14:32
Lokalizacja: Częstochowa

Tabliczki znamionowe - znakowanie fiber. Z czego?

#1

Post napisał: elvisking » 22 kwie 2017, 09:34

Dostałem zapytanie o wykonanie tabliczek znamionowych, metalowych z otworami na nity (80mm x 30mm). Posiadam znakowarkę fiber 10W i zastanawiam się jaki materiał możecie polecić aby napisy miały wysoki kontrast (czarny napis) a znakowanie trwało względnie krótko.
Ilość to 1000 szt. Znalazłem gotowe tabliczki pod grawer (jeszcze nie mam oferty od nich) z otworami ale nie jestem pewien czy taniej nie wyjdzie zakup materiału i zlecenie cięcia laserem.
No i podstawowe pytanie. Czy jest o co się bić? Zakładając, że zawołam sobie 70-80gr za sztukę znakowania. Czy gościa taniej nie wyjdzie zamówienie tabliczek z nardukiem? Macie jakieś porównanie? Czekam też na propozycję wykonania półproduktów.
Tabliczka 80x30 (0,5mm) zaokrąglone rogi, dwie dziury po bokach średnica 3mm chyba starczy.

I jeszcze jedno. Jak się ma podatność powierzchni oznakowanej na warunki atmosferyczne. Czy bardzo narażona na rdzę?




3DBialystok
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 167
Rejestracja: 06 cze 2010, 18:56
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#2

Post napisał: 3DBialystok » 24 kwie 2017, 05:35

W jakiej cenie klient kupował poprzednio tabliczki ? Na czym mu zależy najbardziej ? Na wyglądzie, wytrzymałości, najwyższym kontraście, terminie dostawy, jakości obsługi ? Dlaczego nie rozważasz poza cenowych aspektów zamówienia i dlaczego to wszystko chcesz mu dać za 70 - 80 groszy ? Sprzedaj tabliczkę a nie znakowanie.


Autor tematu
elvisking
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2009, 14:32
Lokalizacja: Częstochowa

#3

Post napisał: elvisking » 24 kwie 2017, 11:14

To są jego pierwsze. Mają być metalowa i z ładnym kontrastem (nie koniecznie grawer może być druk), czas realizacji nie jest bardzo istotny. Koszt 70-80 gr szt to mój minimalny zarobek. Powoli spływają odpowiedzi producentów gotowych tabliczek i będę miał świadomość ile taki produkt kosztuje i ile klient może jeszcze dołożyć. Staram się dobrać materiał aby czas produkcji nie był zbyt długi (sam grawer) a cena blachy niezbyt wysoka (aluminium anodowane 0.5mm?). Jeśli chodzi i docinanie formatek to zastanawiam się czy taniej wyjdzie szukanie podwykonawcy z obróbką mechaniczną czy laserową.

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: Yarec » 24 kwie 2017, 22:16

Sitodruk na sporej blasze Al i cięcie gilotyną + ewentualnie grawer np. numeracja/data
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”