Spadek mocy cięcia w miare oddalenia głowicy z laserem

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
studa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2013, 00:02
Lokalizacja: Koluszki

Spadek mocy cięcia w miare oddalenia głowicy z laserem

#1

Post napisał: studa » 29 sty 2013, 00:36

Witam... Mam ploter laserowy chiński 40 W SF40 - przy wycinaniu - dajmy na to koła z kartony mi głowica bardziej odsuwa się od górnej krawędzi (miejsca spoczynku) tym tnie słabiej. Jeśli np. tnę linię prostą pionową od góry jest cięta bardzo mocno aż widać ogień a im bliżej dołu tym wiązka jest słabsza.
Czy jest to wina tuby, soczewek, czy może trzeba cos poprawić w ustawieniu soczewek...



Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#2

Post napisał: koala.g » 29 sty 2013, 00:37

Rozjeżdża ci się wiązka jeśli linia cięcia wraz ze spadkiem "mocy" staje sie grubsza.

Albo stół jest nie równy sprawdź odległość soczewki do stołu w jego 4 rogach.


Autor tematu
studa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2013, 00:02
Lokalizacja: Koluszki

#3

Post napisał: studa » 29 sty 2013, 00:40

Stół jest raczej równo ustawiony, grubość linii cięcia jest taka sama we wszystkich miejscach cięcia tylko im dalej od górnej krawędzi tym płytsza. Czyli co mam rozumieć, że należy poprawić ustawienie luster w ploterze. Jeśli tak to jest może dostępny jaki s manual jak to zrobić...


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#4

Post napisał: Andrzej_kw » 29 sty 2013, 00:55

Witam
Kolego, jeżeli nie przeszkadza Ci angielski, to po drugiej stronie wielkiej wody masz manual przygotowany przez Raya Scotta
http://www.rabbitlaserusa.com/Manuals/B ... Optics.pdf

Jest tam sporo obrazków i tłumaczenie jest łopatologiczne, ale jeżeli będziesz miał problem to "wymędziłem" to po polsku

sukcesów

pozdrawiam
Andrzej


zinq
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 16 paź 2012, 13:19
Lokalizacja: os

#5

Post napisał: zinq » 29 sty 2013, 16:01

Musisz dobrze wyregulować lustra, miałem ten sam problem dwa dni nauki, grzebania itp i jest OK.sprawdź czy laser trafia w ten sam punkt na głowicy w każdym rogu pola roboczego. W zależności na której osi jest odchylenie to odpowiednim lustrem regulujesz kąt padania wiązki.
Lustro na prowadnicy oś x - głowica ( jeżeli odchylenie wiązki występuje przy różnych odległości karetki to należy regulować kąt padania za pomocą lustra na prowadnicy ).
Pierwsze lustro za laserem oś y - prowadnica ( jeżeli odchylenie wiązki występuje przy różnych odległościach prowadnicy od lustra to należy wyregulować lustro przy tubie lasera ).

Sprawdź rolkę która podtrzymuję prowadnicę karetki, rolką da się regulować wysokość . Należy ustawić tak aby odległość od prowadnicy była taka sama na początku jak i na końcu osi x.
Posprawdzaj wszystkie śrubki, mój ploter był najwidoczniej składany w pośpiechu ponieważ dużo miałem przy nim pracy oraz "przeróbek" aby dobrze wycinał.

Do ustawień lasera stosuję przyklejone kwadraciki pleksy, ustawiam na minimalnej mocy tak aby laser zrobił małą kropkę. Prace regulacji kończę aż mała kropka będzie w tym samym miejscu przy różnych położeniach prowadnicy
Ostatnio zmieniony 13 lut 2013, 23:29 przez zinq, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
studa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2013, 00:02
Lokalizacja: Koluszki

#6

Post napisał: studa » 13 lut 2013, 22:49

Ok. regulacja pomogła...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”