SigmaNest a Lantek expert?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

SigmaNest a Lantek expert?

#1

Post napisał: lewy10psdw » 31 sie 2009, 22:37

Witam, pytanie przede wszystkim do uzytkownikow tych programow badz podobnych, wartych polecenia. Chodzi o to aby obrobka, byla poprowadzona od poczatku, czyli od wyceny, po nesting, technologie, biblioteke arkuszy. Co sadzicie o tych dwoch programach? Jakies za i przeciw, a takze jakie inne konkurujace z nimi warto rozwazyc przy zakupie? Maszyna to trup 3030



Tagi:


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#2

Post napisał: pop9 » 31 sie 2009, 23:11

A trutops??

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 811
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Post napisał: robal43 » 01 wrz 2009, 06:23

lewy10psdw, Lantek Expert ma większą baze krztałtek wentylacyjnych
wiec jesli bedziesz w tej branzy to proponuje Lanteka ..
Pozdrawiam :wink:
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#4

Post napisał: ganzi » 01 wrz 2009, 12:14

Witam
lewy10psdw dlaczego zastanawiacie się nad zakupem dodatkowego oprogramowania? TruTops nie spełnia Waszych oczekiwań?
Lanteka nie znam, Sigme widziałem w zasadzie tylko na targach i chwile pobawiłem się wersją demo, nie poznałem jej na tyle dobrze, żeby móc obiektywnie i rzetelnie coś na jej temat powiedzieć. Trzeba przyznać, że tak na pierwszy rzut oka ma dość duże możliwości, jednak ergonomia jest nie najlepsza i ta cena… Skoro interesują Cię programy z takiego przedziału cenowego to możesz ewentualnie wziąć również pod uwagę Radana, jakiś czas temu jego dystrybucją w Polsce zajął się Nicom z Rzeszowa.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 811
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#5

Post napisał: robal43 » 01 wrz 2009, 12:31

ganzi, jaki koszt mniej wiecej tego Radana ?? jesli mozna na PW
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#6

Post napisał: ganzi » 01 wrz 2009, 12:47

robal43 nie mam pojęcia, ale patrząc na możliwości podejrzewam, że do tanich nie należy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat odsyłam na stronę dystrybutora: klik.


Autor tematu
lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#7

Post napisał: lewy10psdw » 01 wrz 2009, 22:33

Dzisiaj widzialem godzinna demonstracje Sigmy, program ma naprawde wiele ciekawych opcji, nesting automatyczny naprawde daje rade, ciekawe makra w czlonie cad, ale osobiscie uwazam ze jezeli chodzi o przygotowanie technologi ciecia to tops nie ma sobie rownych, jakie jest wasze zdanie?


vorkosigan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 20 gru 2007, 10:34
Lokalizacja: katowice

#8

Post napisał: vorkosigan » 02 wrz 2009, 01:01

Witam
Właśnie jestem w trakcie testowania sigmy i experta z lanteka i jak na razie to oba programy nie dają rady trutopsowi.

Nesting średni - próbuje jakieś parametry dobrać ale tak trutops wychodzi obronną reka ;]
Niby fajnie wszytko na bazach danych ale co one dadzą jak na materiale będę tracił. - przynajmniej u mnie na razie tak wychodzi.

Ręczny nesting - nosz kurna, to już porażka. Obracanie w w/w programach detali przy ręcznym nestingu dobija (chociaż muszę przyznać, ze widziałem gorsze rozwiązania ;]), w trutopsie kółeczko od myszki jest niezawodne ;] Występowanie "skoków" (nie wiem jak to lepiej nazwać - przesuwam detal i nagle ląduje pół ekrany za daleko) przy ręcznym nestingu też mnie odpycha od tych programów.

A i co mi się rzuciło, importowanie plików lanteku - zaimportowane, coś tam wyskoczyło, że nie tak oO (trutops się o nic nie pluł), zrobiona weryfikacja geometrii a i tak na koniec wysypał się program na detalu, który był opisany jako dobry. Jeszcze do lanteka - mi się strasznie sypie - myślałem ze coś z rysunkami mam ;] - to wziąłem ich rysunki i to samo.

Na koniec mam pytanko
Ogólnie szukam alternatywy dla trutopsa - albo dokładniej: mam badziewiaty program do plazma/gaz i chce go zmienić ->przekonać prezesa ;] jak na razie sam siebie nie mogę przekonać :razz:
Wie ktoś może czy jest możliwość ustawienia trutopsa żeby obsłużył inną maszynę, w moim przypadku to wypalarka plazmowo/gazowa messera. Jeśli by istniała taka możliwość to myślę, że by to i dużo taniej wyszło?


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#9

Post napisał: pop9 » 02 wrz 2009, 14:24

Raczej trutopsa nie da się zmusić do takiej pracy ale e Trumpfie mają konwertery do kodu LST na inne maszyny moze by i twoją obsluzył. A czego teraz uzywasz??


vorkosigan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 20 gru 2007, 10:34
Lokalizacja: katowice

#10

Post napisał: vorkosigan » 02 wrz 2009, 22:33

Do plazmy/gaz używam messerowki wynalazek OmniCad. Na szczęście messer porzucił ten projekt i robią nowy soft od nowa, ale ja nadal z tym czymś muszę walczyć ;]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”