Mały laser do znakowania/grawerowania/pieczątek

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
marusha43
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:17
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot/Gdynia

Mały laser do znakowania/grawerowania/pieczątek

#1

Post napisał: marusha43 » 26 maja 2011, 21:42

Witam,
Od kilku dobrych dni obserwuję i czytam dział LASERY (przeczytałem wszystkie tematy w tym dziale) i postanowiłem zadać kilka pytań. Widzę, że się świetnie znacie w temacie laserów.

Mianowicie mam zamiar kupić laser/ploter do znakowania/grawerowania/pieczątek.

Głównie chodzi o wyrób gum do pieczątek ale także zależy mi na możliwości znakowania.
Tutaj pojawia się pierwsze pytanie: Jaka jest różnica między znakowaniem i grawerowaniem?
Nie wiem czy dobrze myślę ale dla mnie to znakuję się na powierzchni materiału a grawer to żłobienie w materiale. Czyli znakując czujemy zmiane struktury poprzez naniesienie napisu a grawerując robimy dziurę??? Dobrze myślę?

Przeglądając tematy w dziale zrobiłem sobie listę firm/osób które sprzedają lasery.
Na początku mogę powiedzieć, że lasery firm

Trotec
Rayjet
RMI LASER

odpadają z powodu ceny. Odnośnie firmy RMI Laser to odwiedziłem siedzibę i jestem na prawdę miło zaskoczony jakością znakowania i obsługą. Problemem są fundusze, którymi operuję. Wydanie 25 tysięcy dolarów na laser jest na tym etapie działalności niemożliwe. Niestety :(

Idąc droga selekcji pozostały mi firmy/osoby oferujące tzw. chińczyki:

- Pan Piotr Rakowski oferujący plotery LYNX
- GPX USB http://www.europlotery.com/index.php/grawerka-gpx
- MAXIMUS XS http://lasery.3h.pl/sklep/?p=productsMore&iProduct=4
- takie cudo http://ploterylaserowe.com/2009/10/plot ... -co2-xj40/

Nie wiem czy jest mi potrzebny ploter o dużym polu pracy czy taki wynalazek jak jeden w powyższych.

Jak już mówiłem potrzebuję maszyny, która będzie robiła gumy do pieczątek i miała możliwość znakowania podstawowych przedmiotów. Nie mam zamiaru wycinać lub robic niewiadomo jakiej jakości rysunki jak niektórzy przedstawiając możliwości swoich maszyn.

Pojawia się jeszcze jeden problem. Chodzi o to, że do znakowania jest potrzebna przystawka obrotowa. W tych małych gówienkach (bez LYNX) nie ma możliwości podłączenia takiej przystawki. Zastanawiam się na czym polega problem. Ze względu na to, że maksymalna wieklośc przedmiotu może mieć np 8 czy 10 cm??? Z powodu braku możliwości obniżenia podłoża???

Od razu zrodziło mi się kilka pytań. Na jakiej zasadzie działają lasery, które mają przystawkę obrotową??? Jeżeli porównamy 2 lasery tej samej firmy np maximus. Najprostsza maszyna XS nie ma możliwości doloczenia przystawki a już większa np L ma taka możliwość. Czy oprogramowanie tych dwóch maszyn jest takie same? Natomiast napa przystawka podłączana na USB ma w sobie sterowniki i wystarczy program do jednoczesnego zgrania obrotów z laserem??? Wiem, że to jest śmieszne ale jestem bardzo ciekawy jak to wygląda. tutaj mam możliwość zapytania ludzi którzy budują takie lasery.

Może znacie inne firmy które oferują sprzęt na miarę moich potrzeb?
Jeżeli chodzi o fundusze to poszukuję jak najtańszej. Wiem, że to nie jest najrozsądniejsze ale na początek nie chce wpadać w zbyt duże koszty. Z czasem bede miał okazję kupić mercedesa w śród laserów.

Ostatnie pytanie. Czy na takich wynalazkach, które zaprezentowałem można zrobić dobrej jakości pieczątki??? Przy uwzględnieniu używania najlepszej jakościowo gumy?
Czy 600 lub 1000 dpi to wystarczająco dobra jakość na wyrób pieczątek w których litery nie będą się zlewać???

Dzięki za wysluchanie i odpowiedź.

Pozdrawiam,
Marek
-



Tagi:


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#2

Post napisał: holender007 » 27 maja 2011, 08:54

Jak już kiedyś pisałem ja zainwestowałem w laser z CNCTechnika fakt jak większość wszystkie które wymieniłeś z tej dolnej półki cenowej. 60W o małym stole 50x30 dla mnie w zupełności wystarczający. Pytałeś o gumki testowałem 4 rodzaje gum i tylko z jednej wychodzą dobre pieczątki które nadają się do sprzedaży i wydaje mi się że na każdym zaprezentowanym przez ciebie urządzeniu uzyskalibyśmy identyczny efekt ale to już jest kwestia wprawy i wyczucia maszyny. Kolejna sprawa o którą pytasz to przystawka rotacyjna jest to urządzenie które podłączasz pod oś Z banalnie prosto odpinasz jeden przewód i podpinasz przystawkę po wcześniejszym ustawieniu ogniskowej na elemencie który chcesz grawerować. przystawka nie ma żadnego sterownika specjalnego jest tylko silnik krokowy i "łapy" mocujące element. Ja osobiście jej nie używam wole robić większe serie produkcji niż wyciągać każdą sztukę z maszyny wsadzać itd. ale wszystko zależy co chcesz robić i w jakich seriach. Ja przez około roku obserwowałem rynek i porównywałem wszystkich znanych mi dystrybutorów maszyn odwiedziłem specjalnie targi reklamy w Warszawie żeby porównać parę maszyn i zobaczyć je na żywo. Na pewno żaden chińczyk nie będzie tak dokładny i szybki jak trotec w co nie wierz bo taką opinie też usłyszałem od jednego handlowca:) I jeżeli się już zdecydujesz na zakup jakiejś maszyny nie popełnij tego błędu co ja i zainwestuj od razu w Chiler do chłodzenia wody bo teraz koło mnie stoi chłodnica od Audi 100 i prostownik i muszę słuchać tego dźwięku wentylatora :P
Pozdrawiam


Autor tematu
marusha43
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:17
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot/Gdynia

#3

Post napisał: marusha43 » 27 maja 2011, 13:48

Dzięki za wytłumaczenie zasady działania przystawki rotacyjnej.
Z tego co przeczytałem odłączamy kabelek od lasera, który jest odpowiedzialny za jedną Oś. Ustawiamy pod wiązką lasera przystawkę. Laser porusza się w prawo i w lewo a podłączenie przystawki w miejsce wyjętego kabla powoduje, że się kręci, czyli de facto imitujemy ruch wiązki lasera góra dół?

W sumie bardzo proste rozwiązanie.

Ktoś jeszcze może się podzielić wiedzą???

Pozdrawiam,
Marek


blackandy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2012, 21:17
Lokalizacja: Rzeszów

#4

Post napisał: blackandy » 26 lip 2012, 21:31

Witam,

chciałem odswieżyć temat i zapytać dokładnie o jedna z powyższych pozycji.
Mianowicie chodzi mi o urzadzenie, którym przedewszytskim będe znakował gadżety reklamowe.. od długopisów po wiele innych w tym metalowych (np. breloków zapalniczek itd..)

Z tego co wyczytałem na jednej z aukcji odnośnie GPX USB: (pozwolę sobie wkleić - gdyż chciałbym aby ktoś z doświadczeniem przeczytał i powiedział czy to wszytsko prawda :) )
[url]http://allegro.pl/grawerka-laserowa-plo ... 5.html[url]

Wyglądało by na to, że robi wszytsko oprócz owalnych i kulistych powierzchni... (długopisy są owalne przynjamniej bym je tak zakwalifikował - a je akurat podobno można znakować)

Na stronie producenta/sprzedawcy jest napisane, że da rade znakować metal przy odpowiedniej technice (podejrzewam, że chodzi o pastę)

Urządzenie wydaje się wystarczające jak do agencji, które niespecjalnie ma w obecnej chwili wiele zleceń w którym by mogło pomoć taki sprzęt - lecz liczymy, że po zakupie uda się rozszerzyć ofertę o produkty produkowane w oparcio o technikę laserów CO2...

Ciekawi nas czy grawer np na długopisach jest dobrej jakości, jak wielkie bariery stanowi mały zakres wysokościowy stołu... itp

Bardzo chętnie wysłucham wszelkich za i przeciw tego urzadzenia.

Pozdrawiam,
Andrzej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”