Laser Fiber ze zmieniaczem palet w całej okazałości.

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
www.kimla.pl
Posty w temacie: 5

Laser Fiber ze zmieniaczem palet w całej okazałości.

#1

Post napisał: www.kimla.pl » 12 cze 2012, 23:36

No i mamy laser w całej okazałości.
Film demonstruje funkcjonalność lasera światłowodowego Kimla Flashcut1530.
Maszyna wyposażona jest w system automatycznej wymiany palet oraz źródło o mocy 1kW.
Wyjątkowa wydajność przy tej mocy osiągnięta została dzięki zastosowaniu lasera jednomodowego oraz zoptymalizowanego zestawu optyki.

http://www.kimla.pl/mov-104-Laser-fiber ... cz-palet/1



Tagi:


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#2

Post napisał: pop9 » 13 cze 2012, 23:06

Łudząco podobny do Trumpf-a ??


Autor tematu
www.kimla.pl
Posty w temacie: 5

#3

Post napisał: www.kimla.pl » 14 cze 2012, 00:24

Jeśli kolega widzi Trumpfa to nam schlebia. Porównanie do Trumpfa stawia nas w pierwszej lidze. Trumpf robi porządne maszyny, sami mamy 2 lasery tej firmy.
Proszę tylko zauważyć, że ten producent nie ma jeszcze w ofercie wycinarek z rezonatorem fiber.
Trumpf ma lasery gdzie wiązka jest prowadzona światłowodem ale rezonator jest starszej konstrukcji. Koledzy z Trumpfa zapowiadają, że będą mieli takie lasery, ale my pokazaliśmy taki laser przed nimi.
Szanuję firmę Trumpf, ale rynek jest rynkiem, nie jesteśmy tak dużą firmą, ale to paradoksalnie pozwala nam na szybsze wdrażanie nowości technologicznych.
Konstrukcja lasera Kimla Flashcut różni się od nich znacznie. Zaprojektowaliśmy laser kompaktowy, który zajmuje znacznie mniej miejsca niż Trumpf przy tym samym polu pracy. Przy projektowaniu naszych laserów mieliśmy komfort dowolnego wyboru rozwiązań technologicznych. Trumpf jest znacznie bardziej konserwatywny i raczej ich konstrukcje ewoluują ze starszych rozwiązań co utrudnia wprowadzanie radykalnych zmian konstrukcyjnych.


Bartu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2011, 15:43
Lokalizacja: Legnica/Wrocław

#4

Post napisał: Bartu » 14 cze 2012, 08:26

Może nie od razu starszej konstrukcji, tylko innej. Z tego co wiem, Trumph uważa, że laser dyskowy daje większe możliwości, i starają się rozwijać tę technologię... Kto wie, czy właśnie ten typ źródła, nie okaże się niedługo lepszy nawet od Fibera?


lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#5

Post napisał: lewy10psdw » 14 cze 2012, 16:59

Coś jest w tym podobieństwie do Trumpfa, szczególnie chodzi mi o zmieniacz palet,ale gdyby był pomarańczowy już raczej nikt by tego nie zauważył więc może pomyśleć o nowej kolorystyce ;) Jaki Cam jest dołączany do maszyny?


Autor tematu
www.kimla.pl
Posty w temacie: 5

#6

Post napisał: www.kimla.pl » 14 cze 2012, 21:57

Nic nie wiem aby rozwijali laser dyskowy. Wiem za to, że rozwijają laser światłowodowy i powiedzieli że taki laser pokażą na targach Euroblech -ciekawi mnie jaka będzie moc. Laser światłowodowy ma wyraźnie większą sprawność oraz jest prostszy w budowie, dlatego tak szybko się ta technologia rozwija.

Środowisko jest zintegrowane.
Czyli CAD CAM i CNC razem. Oczywiście zawiera tabele technologiczne.
Jeśli chcę poprawić rysunek to po kilku sekundach mogę już ciąć co znacznie przyspiesza czynności przygotowawcze.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#7

Post napisał: lolo2 » 05 lip 2012, 18:35

Temat umiera, więc dopnę kolejnego grosza.

Dzisiaj była u nas kolejna firma z serii "IPG + Fiber" i taką ciekawostkę dosłyszałem, chciałem się upewnić czy to prawda, a mianowicie:

To prawda ze światłowód jest na dwóch swoich końcach wlutowywany w generator i "komutator" (czy jak to sie tam zwie) i teraz jak coś się ze światłowodem stanie to tylko Firma IPG jest w stanie to naprawić zlutować? Nie można go po prostu wymienić, jakieś szybko złącza czy cuś?


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#8

Post napisał: jacek-1210 » 05 lip 2012, 23:26

Dotąd znane mi było klejenie i spawanie światłowodów. A tu okazuje się że jest jeszcze lutowanie - ciekawe, prawda to czy bajka ? :smile:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:


Autor tematu
www.kimla.pl
Posty w temacie: 5

#9

Post napisał: www.kimla.pl » 06 lip 2012, 11:44

Można kupić źródło z odłączanym światłowodem ale prawie nikt tego nie robi ponieważ jest to droga opcja a poza tym są istotne straty mocy na takim połączeniu. Najpierw wiązkę trzeba skolimować a następnie powtórnie skupić, czyli światło musi przejść przez kilka soczewek, a nikt nie lubi tracić mocy lasera.

Co do spawania to teoretycznie każda firma telekomunikacyjna może zespawać światłowód za kilkanaście złotych + dojazd. Oferty są też na allegro.

Przykład działania spawarki:


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#10

Post napisał: lolo2 » 06 lip 2012, 12:02

Tak,
Tylko kwestia ile takich kabelków "światłowodów" idzie w jednym przewodzie z rezonatora 3 - 4 KW.

Pan próbował spawać cały przewód od IPG samemu, bądź też wynajął do tego firmę telekomunikacyjną?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”