focus point kilka pytan.

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 619
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

focus point kilka pytan.

#1

Post napisał: mateu5 » 14 cze 2011, 15:37

witam. maszyna to mazak sg 510 mkII. Przestawiajac focusa poprzez wkrecanie/wykrecanie tego stozka do ktorego wkrecona jest dysza, o ile powinien sie on zmienic po jednym obrocie? wkrecajac go (dysza idzie do gory) focus zmienia sie na + czy na -? czy po zmianie focusa tym sposobem powinenem za kazdym razem kalibrowac czujnik czy tylko trace czas. Czesto w programach widze g13 p-200 czy ma to na celu obmizenie focusa czy mniejsza odleglosc dyszy przynosi jeszcze jakies korzysci ? I jeszcze jedno pytanie, czy jesli w programie jest funkcja m33 to czujnik po pozycjcjonowaniu sie wylacza ? czy jego wylaczenie grozi kolizja w przypadku nie rownej blachy? kiedy wymagane jest wylaczenie czujnika podczas ciecia ?



Tagi:


Najemnik1078
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 60
Rejestracja: 14 maja 2010, 18:15
Lokalizacja: polska

#2

Post napisał: Najemnik1078 » 14 cze 2011, 21:19

FOCUSA SIE TAK NIE PRZESTAWIA NA SG MKII DO TEGO JEST KASETA Z SOCZEWKA JESLI WYCIAGNIESZ KASETE TO Z JEDNEJ STRONY JEST SRUBA Z FASOLKOWATYMI OTWORAMI TZW PIERSCIEN I KONTRA DLA TEJ SRUBY ZAPEWNE W SKRZYNCE ]TAKIEJ CZERWONEJ MASZ DWA KLUCZE JEDEN WIEKSZY DRUGI MNIEJSZY NA MNIEJSZYM JEST PODZIALKA MILIMETROWA TO WLASNIE JEST DO PRZESTAWIANIA FOCUSA WKRECAJAC SOCZEWKE ZMIENIASZ FOCUS NA MINUS A WYKRECAJAC NA PLUS.BLACHY CZARNE TNIJ NA FOCUSIE =0 PRZY #15 I #20 PRZESTAW GO NA +1 BLACHY INOX FOCUS NA DWIE TRZECIE GRUBOSCI BLACHY NA MINUS TZN W DOL.KOMENDA M33 WLACZA CZUJNIK DO ZBLIZENIA BLACHY PO POZYCJONOWANIU GO WYLACZA, WYLACZANIE CZUJNIKA STOSUJE SIE TYLKO PRZY PRZEBICIU EWENTUALNIE PRZY MALYCH OTWORACH ALE GENERALNIE JEGO WYLACZENIE TO MUROWANA KOLIZJA Z BLACHA PRZEWAZNIE JEST NIEROWNA.DYSZA NAD BLACHA STANDARDOWO 1MM ALE SA PRZYPADKI ZE WIECEJ TRZEBA PODNIESC A PRZY CIECIU INOXU NAWET OBNIZYC NA G13-400.SORY ZA DUZE LITERY I BRAK POLSKICH ZNAKOW ALE MAM PROBLEM Z SYSTEMEM A NIE MAM CZASU GO REINSTALOWAC.
Nie jestem doskonały,
doskonałość jest dla maszyn...


Autor tematu
mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 619
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#3

Post napisał: mateu5 » 14 cze 2011, 21:29

Doskonale wiem, że focusa mogę zmienić wyciągając soczewkę, jednak na szkoleniu mówili również że można go zmienić poprzez wkręcenie tego stożka (max 4mm). Tylko teraz nie mogę się połapać czy na pewno jest to tak, że jeśli go wkręcę to głowica jest wtedy niżej czyli focus idzie na -, czy jakoś odwrotnie. Sprawdzając później jaka jest wartość focusa, to zawsze wychodzi nie to co chciałem, a mówili że jeden obrót to 1 mm. Dlaczego czujnik podczas przebicia powinien być wyłączony ? I jeszcze takie pytanie: Jeśli chcę ciąć do samej krawędzi blachy czy z włączonym czujnikiem głowica nie poleci w dół ?


Najemnik1078
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 60
Rejestracja: 14 maja 2010, 18:15
Lokalizacja: polska

re

#4

Post napisał: Najemnik1078 » 15 cze 2011, 18:09

jak wkrecisz glowice to focus na minus bedzie jak ja wykrecisz to bedzie na plus .ja bym sie trzymal tradycyjnego ustawiania focusa czyli soczewka bo raz ze glowica nie traci sztywnosci a dwa ze tak jest latwiej msz podzialke na kluczu i tam jeden obrot to na 100% jeden milimet no i czujnika nie trzeba ustawiac jescze raz.przy przebiciu wylacza sie czujnik po to aby glowica nie tanczyla gora-dol bo to potrafi zepsuc caly piercing.nie tnij do samej krawedzi blachy bo moze ona strzelic w gore po przecieciu i uszkodzic glowice a ona kosztuje spore pieniadze.glowica jak wyjedzie poza blache na wlaczonym czujniku zawsze poleci w dol.
Nie jestem doskonały,
doskonałość jest dla maszyn...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”