Finecut 1,5x3 1kW

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
AdamMat
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2011, 16:52
Lokalizacja: Kępno

Finecut 1,5x3 1kW

#1

Post napisał: AdamMat » 31 maja 2016, 03:31

Witam. Przymierzam się do zakupu Finecut 1,5x3 1kW bez zmieniacza palet z firmy KIMLA.
Czy to dobry wybór? Na pewno musi być do laser o polu 1,5mx3m i mocy 1kW. Musi być to nowe urządzenie. Producenta na razie szukam, ale w cenie około 1mln PLN nic raczej innego nie znajdę. Chcę wycinać głównie cienką blachę na poziomie 0,8-3mm blacha czarna. Czasami nierdzewka 1mm. Czy ktoś ma laser 1kW z KIMLA to byłoby super gdybym mógł popytać się o szczegóły użytkowania.
Na niektórych rozmowach były poruszane jakieś informacje niekorzystne na temat firmy Kimla w kontekście laserów, ale były to posty chyba z 2010r. a po 6 latach może już robią dobrze?



Tagi:


nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: nicek » 31 maja 2016, 15:59

Bez zmieniacza palet przy robocie dla siebie to ostatecznie może być, ale jak na usługi to bez zmieniacza trochę bez sensu. To są szybkie maszyny i może okazać się, że czas zbierania części i zakładania nowej blachy będzie dłuższy od ich wycięcia. Ewentualnie pytaj o opcję przygotowania do instalacji zmieniacza palet w przyszłości.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#3

Post napisał: lolo2 » 31 maja 2016, 19:37

W przyszlym tygodniu sa targi w poznaniu, bedzie w brud laserow.

Kolega niech powaznie pomysli o zmieniaczu palet. Laser bez tego to glupota a cena i tak bedzie pewnie ta sama bo kto robi lasery bez zmieniaczy....

Zobacz tez firmy takie jak Durma, Eagle, Metaltechnika, Prima Power...

Jezeli chcesz laser na ipg, proponuje cos Polskiego (lub z bardzo dobrym serwisem polskim)..


Autor tematu
AdamMat
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2011, 16:52
Lokalizacja: Kępno

#4

Post napisał: AdamMat » 01 cze 2016, 00:09

Witam. Dzięki za odpowiedź. Wybieram się do Poznania na targi.
Wcześniej też już oglądałem i KIMLE i inne. Inne o wiele droższe były.
KIMLA zaciekawiła mnie małym zużyciem gazu przy cięciu. Dlatego zadałem pytanie czy KIMLA jest OK.
Nowa maszyna zawsze ładnie działa. Pisał ktoś na forum, że laser KIMLA po pewnym czasie zaczął źle działać. Dlatego pozwoliłem sobie zadać pytanie na forum.
Oczywiście sprawdzę inne firmy pod kątem arkusz 1,5x3 1kW i tak jak piszecie aby po pewnym czasie można było dołożyć zmieniacz palet (nie wiem jeszcze ile kosztuje zmieniać palet).
Mam aktualnie przeznaczone na laser 1mlnPLN, zobaczę po ile inne firmy oferują.
Kolega proponuje coś Polskiego tzn. firma sprzedająca ma być Polska, czy w Polsce wyprodukowany?


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#5

Post napisał: lolo2 » 01 cze 2016, 06:53

1mln to nie tak malo, wydaje mi sie ze powinienes spokojnie dostac za to laser ze zmieniaczem palet. Byc moze nie na liniowkach ale z napedem zebatym (tez swietny naped). Bez zmieniacza bardzo duzo stracisz, na czasie bo jak bedziesz sie meczyl z rozladunkiem laser bedzie stal. Po drugie cala kabina bedzie musiala byc otwierana jakos od boku i przodu albo nawet z 4 stron aby dojsc do stolu roboczego. Moim zdaniem koszt takiej kabiny to prawie koszt zmieniacza palet.

Dlatego napisze to jeszcze raz WYDAJE mi sie ze laser ze zmieniaczem palet bedzie kosztowal tyle samo lub roznica bedzie bardzo znikoma. Lasery ze zmieniaczami to standard, a standardy produkuje sie szybciej, taniej i na magazyn.

OLEJ laser bez zmieniacza. Strzelisz sobie w kolano kupujac taki laser.

Zawsze tez mozesz udezyc w uzywke ale kupiona od serwisu z np. pol roczna gwarancja. No ale lepiej chyba nowy....

Polski laser czyt. W Polsce skladany: Kimla Eagle Metaltechnika,


Autor tematu
AdamMat
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2011, 16:52
Lokalizacja: Kępno

#6

Post napisał: AdamMat » 01 cze 2016, 09:52

OK. dzięki. Czyli nie zanegowałeś KIMLA. A sprawdzę jeszcze ceny na Eagle, Metaltechnika. I ze zmieniaczem. Maszynę muszę kupić nową (dostałem dofinansowanie), ale brutto nie może przekroczyć ~1,23mln brutto. Popytam się w Poznaniu jakie ceny i itd. Eagle Metaltechniki i KIMLI. Potem tak i tak przetarg i itd.
Dzięki za pomoc.
Może ktoś ma już laser z tych firm i chciałby się podzielić opinią?


Autor tematu
AdamMat
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2011, 16:52
Lokalizacja: Kępno

#7

Post napisał: AdamMat » 10 lip 2016, 18:35

Byłem na targach i przypomnę chce kupić laser 1kW. Chce ciąć cienkie blachy, a dopłata do 2kW to już jakieś 250 tys. PLN. wiec na 1kW zostanę, wymiar 1,5x3. i ze zmieniaczem palet.
Teraz mam taki dylemat. Kasa około 1mln PLN. , cienkie blachy, wybrałem tylko kilka modeli, które są w zasięgu mojej kasy. Wszystkie ze źródłem IPG, i stołem 1,5x3
I tak:
- Kimla 1kW, przygotowany do zmieniacza w przyszłości, napędy liniowe, Głowica Precitec LightCutter, 1,04mln PLN, w przyszłości (albo teraz przy zakupie) dopłata 150 tys do wymiennego stołu, czyli łącznie 1,19 PLN
- FIBERMAK (ermaksan) 2000.3x1,5 (źródło diodowe 2kW, stół roboczy wymienny), serwonapędy; pod stołem transporter który wysuwa wycięte elementy podczas cięcia, głowica Precitec Procutter ; UPS w cenie. 1,09mln PLN
-DURMA DURMA typu HD-FS 3015 1 kW,. serwonapędy, stół wymienny,głowica Precitec Procutter, 1,07mln PLN
- Eagle Seria eSmart 1kW, serwonapędy, zmieniacz, głowica chyba Highyag, 1,06mln
Ceny ze zmieniaczem:
KIMLA 1.190.000,00
ERMAKSAN: 1.090.000,00
DURMA: 1.070.000,00
Eagle: 1.060.000,00
ERMAKSAN w tej cenie oferuje 2KW (1kW pewnie będzie jeszcze tańszy), transporter na małe detale, ktore wyjeżdzają podczas cięcia), UPS gdyby był zanik prądu, tego nikt nie daje.

Wady Kimli (brak tego w kimli w stosunku do FIBERMAK, DURMA, EAGLE): w tej cenie jest głowica LightCutter a inni dawają Procutter (dopłata u KIMLI to 35000 PLN)
no i wersja ze zmieniaczem jest droższa od 100.000,00 do 140.000,00 w stosunku do innych.
Zaleta Kimli jest to, że w Polsce (Eagle też), że duża fabryka, że napędy liniowe. KIMLA ma swoje elektronikę. w KIMLI zdaje sie prędkość przejazdów większa, Choć katalogowo wszyscy piszą to samo. W KIMLI mają niby takie coś, że jak napęd zwalnia to oddaje moc innemu napędowi, że zmniejsza to pobór prądu (inni tym się nie chwalą). Kimla w Polsce jest, to zawsze jakaś pomoc jakby sie coś zepsuło, ale wszyscy mają serwis Polsce, wiec też nie aż taki duży argument.
Jesli do KIMLI dołożę zmieniać + głowicę tą lepszą Procutter to będzie to droższe od DURMY o 155.000,00 PLN. I nie potrafię sobie odpowiedzieć, czy warto.........:( . Czy ktoś ma jakieś dobre wspomnienia, albo złe w stosunku do w.w. firm?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”