Wtyczki

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
bimber
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2011, 22:52
Lokalizacja: znienacka

Wtyczki

#1

Post napisał: bimber » 03 lis 2011, 22:31

Witam :lol:

Zanabyłem mosta 280 i wszystko byłoby fajnie gdyby instrukcja była rzeczowa.


Przeszukałem dokładnie te pare kartek i nie znalazłem. Mam problem - czy ktoś może mi to wytłumaczyć - co to jest i do czego służy?

I kiedy mase mamy podłączać tu, albo tu,albo nie wiem ...... :mrgreen:

Obrazek

Pozdrawiam i z góry dziękuję



Tagi:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 7545
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#2

Post napisał: IMPULS3 » 03 lis 2011, 22:56

Zazwyczaj jest to dodatkowy odczep na dlawiku. Wybór gniazda zależy od tego jakim drutem spawasz.(średnica). Zacznij spawać na jednym i na drugim gnieżdzie to zobaczysz różnicę. Na dolnym będziesz mial mniejszy luk podczas spawania.


Autor tematu
bimber
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2011, 22:52
Lokalizacja: znienacka

#3

Post napisał: bimber » 03 lis 2011, 22:58

No dzięki - jutro wezmę i popróbuję :???:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 7545
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#4

Post napisał: IMPULS3 » 03 lis 2011, 23:04

Tak najprościej to dolne gniazdo do cienkich blach (maly prąd spawania) , górne do grubych. Napisz czy zauważasz różnicę.


qset
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 14
Posty: 70
Rejestracja: 15 paź 2011, 15:42
Lokalizacja: Częstochowa

#5

Post napisał: qset » 03 lis 2011, 23:39

Witam
Faktycznie są to odczepy dławika. Indukcyjność dobiera się zależnie od natężenia prądu spawania- przy małym prądzie spawania indukcyjność większa, ze wzrostem prądu indukcyjność powinna być mniejsza, a powyżej (około 170-200A) powinna być większa. Indukcyjność mniejsza odczep dolny, większa odczep górny. Wszystko zależy od urządzenia akurat z takim nie miałem czynienia- po prostu dobież na słuch. Za duża indukcyjność - gorzej zajarzyć łuk(pomimo dogranej prędkości podawania drutu do napięcia).
Powodzenia


spawtech
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 251
Rejestracja: 15 lut 2007, 20:49
Lokalizacja: 123

#6

Post napisał: spawtech » 04 lis 2011, 08:37

Witam,są to gniazda do zmiany dynamiki łuku,która ma wpływ na stabilność łuku i ilość odprysków, oznaczeń górne daje łuk bardziej miękki,mniej odprysków,słabsze wtopienie-cienkie blachy,dolne łuk twardszy-spoiny pachwinowe ,głębiej wtapiający,stabilniejszy, nadający się też bardziej do spawania w osłonie czystego CO2.Taka regulacja jest typowa dla maszyn transformatorowych,w inwertorach masz regulację płynną,m.in stąd przewaga tych urządzeń nad trafo.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 7545
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#7

Post napisał: IMPULS3 » 04 lis 2011, 19:06

qset pisze:Indukcyjność dobiera się zależnie od natężenia prądu spawania- przy małym prądzie spawania indukcyjność większa,
spawtech pisze:górne daje łuk bardziej miękki,mniej odprysków,słabsze wtopienie-cienkie blachy,
I tu mnie koledzy zaskoczyli. :smile: Obaj twierdzicie na odwrót niż to robię ja, co napisalem wyżej. I o ile spawając grube elementy można sobie darować czy lepsze jest jedno czy drugie chociaż różnica jest, to przy cienkich blachach większy luk bardziej dogrzewa spawaną cienką blaszkę i w ten sposób można szybciej zrobić dziurkę. :sad:
Dlatego nie mogę się z Wami zgodzić. :wink: Coć robię to z przyjemnością bo mam nadzieje na dyskusję oczywiście na argumenty. :roll:


spawtech
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 251
Rejestracja: 15 lut 2007, 20:49
Lokalizacja: 123

#8

Post napisał: spawtech » 04 lis 2011, 20:41

IMPULS3 pisze:przy cienkich blachach większy luk bardziej dogrzewa spawaną cienką blaszkę i w ten sposób można szybciej zrobić dziurkę.
Nie przyswajam,przy cinkich blaszkach ustawiasz mniejsze parametry i masz "mniejszy łuk" po prostu i w takim przypadku nie możesz zadać dużej indukcyjności czyli twardego łuku bo "zrobisz dziurkę" napewno.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 7545
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#9

Post napisał: IMPULS3 » 04 lis 2011, 21:00

Parametry parametrami wiadomo.
spawtech pisze: Nie przyswajam,przy cinkich blaszkach ustawiasz mniejsze parametry i masz "mniejszy łuk" po prostu i w takim przypadku nie możesz zadać dużej indukcyjności czyli twardego łuku bo "zrobisz dziurkę" napewno.
spawtech pisze:górne daje łuk bardziej miękki,mniej odprysków,słabsze wtopienie-cienkie blachy,
Ale górne to większa indukcyjność. Zakladam że tu kolega się zwyczajne pomylil .


qset
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 14
Posty: 70
Rejestracja: 15 paź 2011, 15:42
Lokalizacja: Częstochowa

#10

Post napisał: qset » 04 lis 2011, 23:24

Witam
Przecież napisałem że wszystko zależy od urządzenia. Jeżeli goście zaoszczędzili na trafie to musieli zwiększyć indukcyjność dławika(zwłaszcza przy urządzeniach jedno lub międzyfazowych) i dlatego mała indukcyjność jest odpowiednia dla mniejszych wartości prądu spawania a indukcyjność większa dla parametrów wyższych.

Do IMPULS3
A od kiedy indukcyjność dobiera się do średnicy drutu :shock:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”