Pomoc w osiągnięciu poprawnej spoiny

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
dyziu215
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 265
Rejestracja: 05 sty 2013, 00:07
Lokalizacja: podkarpackie

Pomoc w osiągnięciu poprawnej spoiny

#1

Post napisał: dyziu215 » 11 lip 2013, 22:07

Witajcie!

Przyznaje się bez bicia że miałem okazje i skorzystałem rok temu z kursu spawania metodą MAG jednak od tamtego czasu jeśli coś spawałem to tigiem drobne elementy i magiem również nic poważniejszego. W końcu uzyskałem jakiś poziom finansowy (czyli w końcu jestem na 0 ) i zamierzam wziąć się za pracę w zawodzie spawacza. Od razu przyznaje się że poświęcam dużo czasu przebywając w warsztacie i to mnie po prostu cieszy.

Niestety po roku czasu człowiek właściwie bez praktyki zapomniał wiele rzeczy i teraz staram się na własną rękę coś osiągnąć. Mam troche blach grubości 6mm i staram się wykonywać spoiny głównie w pionie (reszta wychodzi bez większych problemów). Zdaję sobie z tego sprawę, że zdjęcia niewiele pokażą, jeśli jednak ktoś mógłby mi zwrócić uwagę na błędy (a tych jest dużo) i ewentualnie coś poradzić, będę wdzięczny. Zamieszczę kilka zdjęć z dzisiejszych prób, i dodam że najgorsze czego nie mogę opanować to ułożenie lica spawając pionowo doczołowo. Reszta zresztą też niewiele lepsza...

pion pachwina:

Obrazek

Obrazek

przetop doczołowo pion:

Obrazek

i to co najgorsze, czyli próby stworzenia jakiegoś lica w pioniie:

Obrazek

Obrazek



Tagi:


lemurbb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 209
Rejestracja: 15 mar 2009, 10:57
Lokalizacja: bielsko
Kontakt:

#2

Post napisał: lemurbb » 12 lip 2013, 01:02

1 zmiana gazu na argon +co ładniejsze lico

2 pierwsze przetop (piony) z dołu do góry , potem 2 razy na wiekszym prądzie lico z góry w dół(szybka ręka)

pobaw sie w robienie zakola, łydki itp itd, zobacz do ksiażki z kursu tam wszystko jest.

całkiem dobrze spawasz,hmmmm patrz na oczko, trochę za wolna rękę masz chyba , pobaw się z amperażem , ustawiaj spawarkę na słuch ;P

3 najważniejsze -pal licho lico ważny jest przetop


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#3

Post napisał: lukadyop » 12 lip 2013, 21:50

lemurbb pisze:1 zmiana gazu na argon +co ładniejsze lico

2 pierwsze przetop (piony) z dołu do góry , potem 2 razy na wiekszym prądzie lico z góry w dół(szybka ręka)

pobaw sie w robienie zakola, łydki itp itd, zobacz do ksiażki z kursu tam wszystko jest.

całkiem dobrze spawasz,hmmmm patrz na oczko, trochę za wolna rękę masz chyba , pobaw się z amperażem , ustawiaj spawarkę na słuch ;P

3 najważniejsze -pal licho lico ważny jest przetop

kolego nie masz pojęcia co piszesz.


Autor tematu
dyziu215
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 265
Rejestracja: 05 sty 2013, 00:07
Lokalizacja: podkarpackie

#4

Post napisał: dyziu215 » 13 lip 2013, 10:13

lukadyop pisze:
lemurbb pisze:1 zmiana gazu na argon +co ładniejsze lico

2 pierwsze przetop (piony) z dołu do góry , potem 2 razy na wiekszym prądzie lico z góry w dół(szybka ręka)

pobaw sie w robienie zakola, łydki itp itd, zobacz do ksiażki z kursu tam wszystko jest.

całkiem dobrze spawasz,hmmmm patrz na oczko, trochę za wolna rękę masz chyba , pobaw się z amperażem , ustawiaj spawarkę na słuch ;P

3 najważniejsze -pal licho lico ważny jest przetop

kolego nie masz pojęcia co piszesz.

Czy w takim wypadku mógłbym prosić o jakieś konkrety?


lemurbb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 209
Rejestracja: 15 mar 2009, 10:57
Lokalizacja: bielsko
Kontakt:

#5

Post napisał: lemurbb » 13 lip 2013, 15:14

w sumie pisałem tego post o 1 w nocy po 6 browarkach , ;P

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”