Palnik Gloor

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
roman05
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2012, 19:27
Lokalizacja: Bransk

Palnik Gloor

#1

Post napisał: roman05 » 17 gru 2014, 20:59

Witam
Znajomy przywiózł mi z belgii zestaw do lutowania. Jeden palnik jest firmy GLOOR a drugi nie wiem.
Nigdy wcześniej nie miałem doczynienia z palnikami tlenowymi. Zależy mi głownie na cięciu stali z wykorzystując tlen i propan butan.
W internecie znalazłem taką nasadkę http://www.technika.krakow.pl/index.php ... ropan-tlen
Ale nigdzie nie mogę znaleźć dyszy na propan butan są tylko na acetylen , chociaż w katalogu na stronie Gloor mają do propanu.
Są ich trzy rodzaje od 0-20 mm; 20-40 i 40-60mm. Trochę mało czasami przydało by się coś grubszego przeciąć.
Ogólnie ta nasadka i te dysze do acetylenu są strasznie drogie i nie wiem czy nie lepiej kupić jakiś polski palnik a tamten wystawić na allegro może ktoś kupi.

Co do drugiego palnika przeszukałem google i nic nie znalazłem może ktoś coś wie czy da się do niego założyć nasadkę do cięcia.

Są też reduktory Gloor, czy będą one dobre do butli dostępnych w polsce czy trzeba coś dokupić.

Na przewodach są założone bezpieczniki czy da się je jakoś sprawdzić czy są dobre?

Dodaje zdjęcia
Załączniki
palnik1.jpg
palnik2.jpg
reduktor1.jpg
reduktor2.jpg
palnik gloor.jpg
palnik3.jpg
bezpieczniki.jpg



Tagi:

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”