opinia na temat BESTER Midimagster 1801

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
dj_neros
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2014, 20:24
Lokalizacja: Moskwa

opinia na temat BESTER Midimagster 1801

#1

Post napisał: dj_neros » 19 cze 2014, 20:26

WItam!



Chciałbym uzyskać od was niezależną opinie na temat poniższego zestawu:


BESTER Midimagster 1801 migomat ZESTAW LINCOLN

http://allegro.pl/bester-midimagster-18 ... 05833.html



Tagi:


margle
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 21 mar 2012, 15:15
Lokalizacja: wrocław

#2

Post napisał: margle » 20 cze 2014, 13:17

za drogo, 1400 w Praktikerze sama spawarka

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#3

Post napisał: Alvar4 » 12 lip 2014, 23:41

Mam taką spawarkę i do małego warsztatu jest całkiem niezła. Ale jak chcesz dużo, non stop i grubo spawać to zapomnij o niej. Będzie się przegrzewać i włączać zabezpieczenie termiczne.
Tak to całkiem solidny sprzęt.

Znajomy ma w warsztacie 2 takie bestery. Jednego kupił kiedyś z allegro właśnie za ponad 2.5 tysiąca a drugiego jakoś nie dawno z marketu za 1.5 i twierdzi że ten stary i dużo droższy niby lepiej spawa niż ten nowy tańszy marketowy Bester. Nie wiem ile w tym prawdy i czy to czasem nie jego złudzenie (bo co droższe to lepiej działa :mrgreen: )
Obrazek


Karolq00
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2014, 16:17
Lokalizacja: Wierzchowiska

#4

Post napisał: Karolq00 » 16 lip 2014, 22:15

Próbowałem kiedyś spawać na takim sprzęcie i moim zdaniem jego największą wadą jest skokowe ustawienie prądu i tylko 4 stopnie regulacji. Poza tym trochę słaba sprawność (10% przy 160A) Ja używam ponad rok Magnuma 200. Może nie jest to markowy sprzęt tak jak Bester ale całkiem dobrze się nim spawa.


kajpa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 210
Rejestracja: 26 cze 2013, 17:04
Lokalizacja: Częstochowa

#5

Post napisał: kajpa » 14 sie 2014, 15:10

Poza tym trochę słaba sprawność (10% przy 160A)
Tak dla ścisłości, to chodziło raczej koledze o cykl pracy, tj. w tym przypadku 10% spawania, 90% chłodzenia. W domowym warsztacie sprzęt się sprawdzi. Można też poszukać używki w podobnej cenie np. seria MiniMag firmy Ozas. A co się tyczy ceny Bestera dla supermarketów i sklepów specjalistycznych, to szperając po necie można natrafić na informacje, że te tańsze posiadają uzwojenia aluminiowe transformatora, co przekłada się na koszty.


Kacper__79
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 12 lip 2011, 13:35
Lokalizacja: Ziębice

#6

Post napisał: Kacper__79 » 14 sie 2014, 20:45

Witam. Mam od kilku lat takiego bestera tylko przełącznik 230-400v mam wewnątrz tam gdzie szpula z drutem ale to praktycznie to samo. Potwierdzam ze jest to dobry sprzęt , ładnie idzie ale tylko na pierdołach. Powiem tak z doświadczenia : spawając blachę 5mm na pełnym zakresie czyli 4stopień i p. drutu 6 uspawałam może 50cm załączył się termik i przerwa 15 minut. Potem tylko gorzej. Ja bym się tego pozbył gdybym miał coś wiecej na tym spawać bo to męczarnia , ale że spawam głównie tigiem alu nierdzewka to sobie to stoi i używam od czasu do czasu.Ja mam egzemplarz marketowy i nie mam pewności co do uzwojenia miedzianego . Tak jak napisał Kolega kajpa o aluminiowych uzwojeniach; pracuje w warsztrato-serwisie kosiarek i pił spalinowych i kiedyś z ciekawości rozcięliśmy uzwojenie kosiarki elektrycznej marketowej co nie wytrzymała jednego sezonu bo się spaliła i okazało się ze uzwojenie aluminiowe !!!! Ale jak to klient powiedział....kupił "bo była tania nowa i przede wszystkim ładna" .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”