Migomat- jaki kupić?

Spawalnictwo i obróbka cieplna

tomek331
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2012, 19:33
Lokalizacja: wlkp

#21

Post napisał: tomek331 » 11 paź 2012, 19:49

Witam panowie!! jestem tu nowy niechce zakladac nowego tematu wiec podłaczam sie pod ten otoz chodzi mi o zakup migomatu do domowego warsztatu a konkretnie do gospodarstwa rolnego do naprway maszyn itd i mam na oku urzadzenia firmy elmar[elmig.prv.pl] jak sprawuja sie te maszyny czy warte sa zakupu producent oferuje mi 300a zrodlo z plynna regulacja za 3700 czy moze lepiej 250a ze skokowa reg za 3200 i podobno trafa cale nawijane miedzia,apropo regulacji natezenia pradu co lepiej wybrac skokowa czy plynna? jak z awaryjnoscia tych urzadzen prosze o szybka odpowiedz i pomoc w wyborze !!


[www.elmig.prv.pl]



Tagi:


Borsi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 351
Rejestracja: 11 sty 2009, 21:09
Lokalizacja: lublin

#22

Post napisał: Borsi » 11 paź 2012, 20:47

Bestery które tak polecacie nie maja przewodu roboczego na eurozłącze a to też jest bardzo ważne.


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#23

Post napisał: spawacz21 » 17 paź 2012, 21:53

Zainwestuj kolego lepiej w coś popularnego. Rozejżyj się za ESABEM, Kemppi, LINCOLN ELECTRIC. U znajomego katują lincolny codziennie i jednym słowem spawarki zapierdalają całe dnie. Rewelacja maszyny. Spawa się znakomicie.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


Marian1234
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:41
Lokalizacja: Rybnik

#24

Post napisał: Marian1234 » 18 paź 2012, 10:41

rozejrzyj się za linkolnem mają większą gwarancję dla ciebie wystarczy 250A od biedy 20-25mm blachę pospawasz...

Awatar użytkownika

c64club
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 350
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:26
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#25

Post napisał: c64club » 31 sty 2013, 14:09

Też się podłaczę pod temat. Planuję zakupić MIGa. Spawam głównie stal "czarną":
-konstrukcje z rur Φ15-40 (rzadziej większe), profili o podobnych przekrojach, ściankach 2-4mm,
-niektóre elementy ze ściankami 5-6mm i to raczej profile otwarte
-różne wynalazki o grubości 3-5mm (rzadko cokolwiek grubszego) ze sobą i potem z ramą główną
-planuję do repertuaru dołączyć blachy 0.5-1mm, do pół m2, rzadko mniejsze rzeczy z blach 2-3mm, a przede wszystkim spawanie blach 0.5-1mm do konstrukcji z profili 2mm (skrzynki) i do siebie na wzajem (mogą być na zakładkę)
-konstrukcje dosyć skomplikowane, sporo czasu schodzi na dopasowywanie kolejnych elementów, więc rzadko kiedy spawam w cyklu przekraczającym 50% przy 125A

MUSI być inwertorowy, z możliwością zasilania z jednej fazy 230V. Z pewnych względów transformator odpada w moim przypadku. Jakby miał Arc Force, Anti Stick i inne udogodnienia, tym lepiej. Obecnie używana MMA Dedry ma te funkcje i nie zrzędzę z tego powodu, wręcz przeciwnie.
Musi też mieć możliwość poodpinania od niej wszystkiego, wybaczę jedynie przyczepiony na stałe przewód zasilający, bo można go zastąpić gniazdem w obudowie, nawet kosztem gwarancji.

Podobałoby mi się coś w stylu Esab Caddy MIG c160i (szkoda, że ma przewody na stałe) choć nie ukrywam, że wolałbym nabyć jakiegoś dobrego chińczyka*, a za różnicę nabyć butlę i inne potrzebności. Chyba, że z chińskim MIG/MAG to już nie taka różowa sprawa jak z chińskim MMA.
Na przykład takiego: [/i]Magnum MIG 205L

Czy 40A to nie za dużo do niektórych moich prac? Bo 170A w 60% przewyższa parametry mojej MMA i o to się nie boję. Czterotaktu z racji wielkości ani częstotliwości prac nie potrzebuję

Czego mam wymagać od migomatu?
Zna ktoś, używa jakiegoś konkretnego modelu?

* "dobry chińczyk" to nie musi być oksymoron. Po doświadczeniach z moją inwertorową MMA Dedra DESi201, którą od 2 lat katuję niemal codziennie w różnych warunkach bez awarii ani nawet kłopotów nie mam zbytnich uprzedzeń do chińskich spawarek Moja ani razu nie wybiła bezpieczników, nigdy też nie chciała przerwy na ostygnięcie, pracuje bardzo stabilnie mimo wykonywania ponad połowy prac w miejscu zasilanym z sieci nieprzewyższającej jakością powiedzmy 50-metrowego przedłużacza do kosiarki. Tym bardziej, że schemat jest szeroko dostępny, a części do niej (głównie scalak sterujący i tranzystory) od ręki można kupić w elektronicznym.


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#26

Post napisał: Dudi1203 » 31 sty 2013, 17:13

Jak masz taki przedlużacz do garażu to więcej niz 160A w cyklu 40% nie masz co się spodziewać bo stopisz przedłużacz. To i tak jest dla niego gigantyczne przeciążenie.
Kemppiego 170 da sie kupić za 3300 zestaw bez butli i w nic innego bym nie celował. 100x lepiej niż dac ponad np 2900 za magstera 220 produkowanego dla castoramy w lincolnie.
http://www.agro-metal.com.pl/pl/p/Inwer ... RATIS/2790
Jakby sie z nimi potargował to jeszcze pewnie zejdą z ceny. albo dorzucą jakiegoś fajnego gratisa.
I zwróc uwage na cykl pracy nie tylko przy maksymalnym prądzide ale przy jakim ma 100%. Bo chinole mają cykl 100% przy jakis 70-80A a potem DRASTYCZNIE leci w dół. Pomijając samą prawdziwość podanego cyklu.

Awatar użytkownika

c64club
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 350
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:26
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#27

Post napisał: c64club » 01 lut 2013, 10:38

Dzięki. Cykle niezłe w tym Kemppi. Żeby tak jeszcze dało się przewody od niego poodłączać...
Montaż eurozłącza pewnie ubije gwarancję, to nie są maszyny, w których gwarancja jest na poszczególne elementy i nie jest zrywana za grzebnięcie elementu nie mającego wpływu (np. przerobione gniazdo vs. padnięty wyświetlacz).

Rzadko przekraczam 100-110A, nie spawam mostów na szczęście
Prawdziwość cyklu - dla MMA 200A Dedry sprawdzałem i nie była kłamana :)
Instalka nie jest ciągnięta przedłużaczem, ale jest na tyle kiepska linia, że transformatorową nie dało się pracować.

================================================================================
EDIT:
Taką maszyną jak Kemppi MinarcMIG EVO 170 dałoby się spawać nierdzewkę? Oficjalnie producent podaje drut Fe dla modelu 170 i druty Fe, Fe FCW, Ss, Al, CuSi dla modelu 200.

W Agrometalu są te 2 modele chyba najtańsze, (odpowiednio 3300 i 4900), ale w Poznaniu gość ma EVO 200 za 4500. Jeśli to jest wybór między spawaniem samej "czarnej stali" versus "wszystkiego", to się kusze na tego EVO 200. Za te pieniądze to można w markecie kupić dużo prymitywniejszy inwerter.
Przeżyję te kable, po prostu większa skrzynia/wózek do transportu i będzie się trzeba przyzwyczaić. W transporcie trochę mnie ogranicza pojemność wózka bocznego/przyczepy do motocykla, ale nie będę samochodu kupował "bo spawarka jest wygodnicka i trza ją po pańsku wozić" :)
Chyba, że ktoś zna porównywalny model z eurozłaczem.

Awatar użytkownika

c64club
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 350
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:26
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#28

Post napisał: c64club » 08 lut 2013, 08:25

Obdzwoniłem sporo salonów spawalniczych. Jako, że zdecydowałem się na "przyszłościowy" model z programami do alu i stopowych, szukałem tego Kempiiego MinarcMIG EVO 200. Cena katalogowa 4650 netto, lekko zwala z nóg, w 2 salonach zaproponowali obniżenie do 4500 brutto, już jakby lepiej. Dzwonię jeszcze do PAS w Mysłowicach, a tam gość mówi, że mają jeszcze poprzedni, wycofany już model Kemppi Adaptive 180. Za 3500 brutto :D 2 lata gwarancji, wszystkie części eksploatacyjne pasują od nowszych modeli, oryg. Kemppi zadziwiają niską ceną. Nabyłem jeszcze na zapas dysze, 2 rolki drutu różnej grubości, reduktor Harris 601. Pozostaje tylko kupić flaszkę CO2 i flaszeczkę Argomiksu (na "świąteczne" spawanie), za inne metale zabiorę się później.

I najważniejsze - MOGĘ przerobić na eurozłącze. Albo u producenta, albo po uzyskaniu jego pisemnej zgody. Bez utraty gwarancji :D
O samej spawarce - Sprzęt, który obsłużyłby chyba największy jełop (spaw spawowi nierówny, ale jednak), jak go "ogarnę", to włączam spawalnictwo do programu szkoleniowego mojej psicy. Lekka, obsługa w trybie manual (ustawianie napięcia i prędkości drutu) lub automat(synergia) taki akurat do prac "z doskoku" dla mnie czy dla wspomnianego psa. Ten tryb zakłada drut 0.8 dla stali i 1 dla alu, przy innych grubościach instrukcja zaleca ustawienie "nieco innej" grubości materiału lub przejście na manual. W trybie auto jedna gała służy do wyboru grubości materiału, druga do regulacji długości łuku, co zobrazowane jest graficznie za pomocą lica od wklęsłego do wypukłego. Dodatkowo w trybie auto maszynka pokazuje, jakiej grubości drut i jaki gaz zapiąć do niej w danym przypadku. Taka przypominajka. Brak regulacji "pre/post gas", tym zajmuje się "inteligencja" sprzęta. Brak 4T, ale przy moich robótkach nie jest to niezbędne.
Zobaczymy jak się to będzie sprawowało. Goście, którzy kilka lat męczą te urządzenia, raportują znakomitą pracę przy marnym zasilaniu na długich kablach etc. Podobno po przepuszczeniu przez nią pół tony drutu nadal działa.


franko
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:10
Lokalizacja: lodzki

#29

Post napisał: franko » 20 lut 2013, 21:15



miron91
Posty w temacie: 2

#30

Post napisał: miron91 » 20 lut 2013, 22:09

kolego wyżej kup sobie spawarkę mma 250 A inventer na 380V albo 200A na 220V będziesz zadowolony są lekkie i poręczne do twoich prac nie widzę sensu wydawania tylu pieniędzy na tak owy sprzęt,spawaj 7018 bądź 7024 lub 6020

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”