Jaki TIG

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
andy26a
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2009, 23:46
Lokalizacja: mazowieckie

Jaki TIG

#1

Post napisał: andy26a » 29 maja 2009, 00:04

Witam. Nosze sie z zamiarem kupienia spawarki TIG AC/DC. Mam nadzieje iz znajde tutaj pomoc w tym temacie gdyz sprawa prosta nie jest :) Wybor na rynku jest w tym momencie ogromny. Kazdy sprzedawca do ktorego sie zwracalem zachwalal swoj sprzet i zaden inny. Przeznaczylem sobie na ten zakup do 10 tys zl. W tej cenie chcialbym miec sprzet niezawodny, dobrze spisujacy sie zarowno przy spawaniu cienkich jak i grubszych materialow oraz dobrze radzacy sobie ze spawaniem aluminium. Bylem bliski kupienia Caddy tig 2200i firmy Esab ktory mniejwiecej tyle kosztuje. Moze ktos taki posiada i moglby sie ze mna wymienic odpowiednim doswiadzczeniem odnosnie tego sprzetu.Slyszalem ze falowniki lubia sie w esabach psuc a poza tym podobno w inne tigi lepiej spisuja sie przy spawaniu alubinium. Moze jednak ktos polecil by mi maszynke ktora jest tansza a moze lepsza albo chociaz zblizona do esaba? Co sadzicie o TIG VIPER 330P firmy Magnum? Taka spawarka z chlodnica to wydatek ok 7 tys. Slyszalem jednak opinie ze takie spawarki z oddzielna chlodnica moga byc problemowe. Bylbym wdzieczny za informacje i podzielenie sie ze mna swoim doswiadczeniem odnosnie TIGow.
Dziekuje i pozdrawiam



Tagi:


Marian1234
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:41
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: Marian1234 » 29 maja 2009, 22:01

mam tiga thf 180 magnum ale dobrze sie nim spawa jak tigiem tak i elektrodą na tigu ma ładny stabilny łuk i generalnie dobrze się tym spawa pozostaje kwestia serwisu bo magnum ma coś takiego że wysyłają do głównego serwisu i trzeba długo czekać jak kuzynkowi spadła spawarka to po włączeniu tylko parę iskierek i czekał miesiąc (naprawa po gwarancji) jęśli masz stabilne źródło zasilania to pospawasz tymi spawarkami ale gdy masz 100m przedłużacza to jest dramat. Jednak polecam tą firmę dobry sprzęt za rozsądną kasę.


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

#3

Post napisał: acetylenek » 08 cze 2009, 14:43

Polecam kemppi mastertig MLS 2300 AC/DC, + chłodnica i palnik (z chłodzeniem cieczą)mam używam, prawdopodobnie najleprzy TIG na jedną faze. Umożliwia spawanie alu do 5mm a 2 - 3 mm ciągle. Maksymalny prąd z jednej fazy 230A oczywiście nie ciągły :)
Prąd minimalny chyba 6A - można sobie pospawać kubek z nierdzewki ok 0.4mm.
Precyzyjne nastawianie parametrów i kilka pamięć ustawień które można zmieniać zdalnie (sczepianie - spawanie). Modułowa konstrukcja elektroniki, każdą płytkę można zamówić osobno i wymienić. Bardzo solidny projekt (oglądałem przy czyszczeniu).

Uchwyt chłodzony wodą się przydaje przy aluminium bo spawamy dużymi prądami oraz przez część czasu mocniej nagrzewa się elektroda a nie np. blaszka którą spawamy.

Żeby nie było że mam jakiś interes w sprzedaży Kemppi powiem że podobno Fronius robi leprze półautomaty.

Cena samej spawarki na populanych aukcjach 11500 PLN
+chłodnica
+palnik polecam 8m to nie jest za dużo.

Awatar użytkownika

raw
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2009, 17:19
Lokalizacja: /lodz
Kontakt:

#4

Post napisał: raw » 07 sie 2009, 15:58

Witam
Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale ten esab to bardzo dobry sprzęt sam go używam, kemppi to bardzo dobre urządzenia , ale naprawy pogwarancyjne bardzo bolą. Na esaba masz 24 miesiące gwarancji i gdyby coś się stało to wszystkie części są w magazynie w kraju. Z chińczykami daj sobie spokój. Posiadam 2 urządzenia kemppi miga i tiga i tego esaba, więc mam porównanie.


khann
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 15 gru 2008, 08:42
Lokalizacja: szczecin

#5

Post napisał: khann » 23 sie 2009, 14:21

Witaj

Spawam ty magnumem THF co popadnie i jak na sprzet za 3k PLN jest ok. Ale do prawdziwej roboty polecam ESAB-a - jak dla mnie to i serwis rewelacyjny (kupilem uzywanego) i jakosc wzorowa. W niektorzych pozadnych salonach spawlniczych przed zakupem mozan pocheftac samamu troche albo porzyczyc tiga na przejazdzke.


Autor tematu
andy26a
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2009, 23:46
Lokalizacja: mazowieckie

#6

Post napisał: andy26a » 25 wrz 2009, 11:44

Dziekuje za panow odpowiedzi i podpowiedzi. Po przeprowadzeniu analizy dostepnych urzadzen, ich ceny oraz opini roznych ludzi na ich temat zdrecydowalem sie na Kemppi MLS 2300 Mastertig. Udalo mi sie go kupic nowego, mysle za bardzo rozsadne pieniadze. Cena porownywalana do ceny esaba caddy. Po pierwszym kontakcie z maszyna rzuca sie w oczy bardzo rozbudowany panel i sporo wiekszy, masywniejszy (w porownaniu z esabowskim) uchwyt. Jest przez to mniej poreczny, ale przez to chyba mniej sie nagrzewa. Teraz pozostaje mi tylko kwestja opanowania maszyni i, mam nadzieje owocnej pracy na niej :) Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam...

Awatar użytkownika

raw
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2009, 17:19
Lokalizacja: /lodz
Kontakt:

#7

Post napisał: raw » 25 wrz 2009, 16:42

Gratulacje andy26a :) dobry wybór, choć ja z dnia na dzień bardziej przekonuje się do esaba. Co do uchwytu to musisz już dopasować do siebie, wybór jest spory. Powodzenia


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

#8

Post napisał: acetylenek » 09 paź 2009, 17:31

OOO Gratuluje dobrej decyzji (że nie chinka).

Co do wielkości uchwytu to chłodzone wodą są małe i poręczne a dla bardziej ciasnych zastosowań można się szarpnąć na jakiś inny mniejszy czy specjalizowany.

Polecam sprawdzenie ustawień mikro impulsów poniżej 200 milisekund co 1ms i np. pełnym prądem. Bardzo dobre do blaszek ok 0.5 mm i mniej z nierdzewki.

2 takt jest też fajny (w zasadzie mam na myśli przełączanie dwóch wielkości prądu przez kliknięce), och cała spawara jest zajefajna tylko spawać. Miłej pracy i zadowolonych klientów.

Jaki masz dokładnie uchwyt?


MIG-SPAW
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2009, 10:40
Lokalizacja: ŚLĄSK

#9

Post napisał: MIG-SPAW » 10 lis 2009, 10:44

NAJWIĘKSZY WYBÓR SPAWAREK NA ŚLĄSKU !!!
SPAWARKI NOWE (SHERMAN, MAGNUM ) I UŻYWANE ( OZAS OPOLE, LINCOLN, BESTER, KEMPPI, ESAB, SELCO ) oraz CAŁY OSPRZET SPAWALICZY - DRUT, ELEKTRODY, MASKI, DYSZE , UCHWYTY itp

Możliwosc wypróbowania na miejscu, doradztwo

tel: 694 - 477 - 168

Awatar użytkownika

jorgo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 174
Rejestracja: 10 sty 2009, 13:37
Lokalizacja: Jagiełła

#10

Post napisał: jorgo » 12 lis 2009, 16:14

Witam kolegów chciałbym powrócić do tematu i prosić o opinię spawarek.Potrzebuję tiga do nierdzewki max. 6mm i zamieszczam 2 linki takowych spawarek.Nadmienię że nie będzie to praca ciągła tylko do zastosowań domowych.Proszę też o nie sugerowanie mi spawarek typu - Kemppi,Esab lub inne markowe gdyż na zakup mogę wydać max 2 tys.I jeszcze jedno czy ta druga to też magnum?Bo niby tak pisze ale przeważnie są zółte? Może ktoś z forumowiczów posiada takie ewentualnie jakieś inne sprawdzone i działające pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi.
http://www.swiatnarzedzi.com/index.php? ... prod_id=32
http://www.allegro.pl/item802583315_spa ... rakow.html
jorgo

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”