stożek w EdgeCam 10

Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

stożek w EdgeCam 10

#1

Post napisał: easy2002 » 04 lip 2007, 19:02

Witam
Wszystkich znawców EdgeCam
Sam nie używam tego programu ale jestem w niego "wyposażony" w firmie
Nie mam takiej potrzeby na razie aby go używać ale nurtuje mnie jedno pytanie od dłuższego czasu może ktoś mi odpowie na to pytanie
Jest sobie EdgeCam 10 oczywiście licencja jest i klucz sprzętowy jest
Wyłączam klucz i przechodzę na funkcję student edition bo jest taka możliwość
I opcji w samym programie robi się mnóstwo np.
możliwość narysowania bryły typu stożek jest prostym zadaniem
a gdy użyje klucza sprzętowego tych opcji niema i narysowanie stożka prostej w sumie bryły i poprowadzenia ścieżki narzędzi po czym wygenerowania kodu to już zadanie ...
Czy ktoś używa tego programu z takim kluczem i czy to jest normalne i w końcu jak zrobić taką prostą bryłę jak stożek po czym wygenerować kod


... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

Tagi:


tree-cnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2007, 12:09
Lokalizacja: wawa

#2

Post napisał: tree-cnc » 13 lip 2007, 18:10

prawdopodobnie wykupiliście tz twoja firma licencje tylko na program cam natomiast rysowanie brył jest realizowane w programach typu cad. aczkolwiek moim zdaniem powinno to działać takie pytania o ile masz licencje najlepiej kierować do dystrybutora.

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#3

Post napisał: DZIKUS » 13 lip 2007, 18:32

nei wiem jak dokaldnie jest z edgecam'em, ale podejrzewam, ze analogicznie jak w rzypadku mastercam'a - czyli sa po prostu rozne poziomy zaawansowania programu, w zaleznosci od tego ile za niego zaplacisz. to takie lekkie naciaganie ludzi, bo rozmoach z przedsatwicielami handlwoymi roznych programow czesto sie mowi o niewiarygodncyh mzoliwosciach programu - dostepnych w wersji najbardziej rozbudowanej - czesto chwalac sie niska cena wersji podstawowej.
przypomniala mi sie sytuacja, ktora opsial keidys znajomy: do salonu samochodwego przychodzi jakeis starze malzenstwo chcace kupic samochod w jakiejs niebywalej wrecz promocji. na meisjcu okazuje sie, ze jest to wersja tak okrojona, ze gdyby dealer chcial jeszcze bardziej ja uszczuplic musialby wymontowac kola albo kierownice
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#4

Post napisał: easy2002 » 15 lip 2007, 17:28

Witam
Dziękuję za odpowiedzi
Licencja jest kupiona ponad 20.000 zł i nadal nie wiem jak to zrobić
Może jest tak jak kolega DZIKUS pisze bo jak kupowała firma ten program to mnie jeszcze nie było na tym stanowisku a poprzednicy mówili że gość pokazywał im wszystko na student edycji
Czekam dalej na odpowiedzi bo nadal nic nie wiem a wsparcie techniczne dawno wygasło
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


jerz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2007, 23:43
Lokalizacja: warszawa

#5

Post napisał: jerz » 25 lip 2007, 19:29

Witaj, Wybierz na górnym pasku -Powierzchnie później -Prymitywy i masz do wyboru Stożek, Walec, Płyta i Sfera oczywiście przy włączonym modelowaniu

Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#6

Post napisał: easy2002 » 25 lip 2007, 19:33

Witam
dziękuję za zainteresowanie :mrgreen:
kolega ma na myśli wersję student :wink:
w mojej tego niema :shock:
kolega przeczyta co pisałem wcześniej ok :wink:
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


jerz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2007, 23:43
Lokalizacja: warszawa

#7

Post napisał: jerz » 25 lip 2007, 19:49

Witaj. Pełna wersja z kluczem, musi być. Górny pasek to jest po kolei Plik Edycja Widok Geometria Powierzchnie Obrotowo Wymiary Bryły Weryfikacja Makra Opcje Pomoc, przy włączonym modelowaniu, przy włączonej obróbce jest to Plik Edycja Widok Narzędzia Ruchy narzędzia Frezowanie Operacje Bryły Instrukcje M-Funkcje Weryfikacja Opcje Pomoc.

Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#8

Post napisał: easy2002 » 25 lip 2007, 20:09

Witam
kolega ma wersję pełną ??
A ile kolega płacił można wiedzieć
Załączniki
edgeCam.JPG
edgeCam.JPG (7.93 KiB) Przejrzano 5557 razy
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


jerz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2007, 23:43
Lokalizacja: warszawa

#9

Post napisał: jerz » 25 lip 2007, 20:54

EdgeCam jest w firmie od 10 lat. Program jest na bieżąco aktualizowany, ostatnia wersja to 11.5. Wiem tylko, że licencja na dwa stanowiska kosztowała mniej niż połowę ceny pojedynczego mastercama. Mam przed sobą otwrtą wersję 10.0 i rzeczywiście różni się trochę od pokazanej przez kolegę. Może po ponownej instalacji programu i wybraniu środowiska frezowanie pokażą się i prymitywy. Zostały dołączone do programu w wrsji 8, jesli dobrze pamiętam
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 lip 2007, 21:00 przez jerz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#10

Post napisał: easy2002 » 25 lip 2007, 20:58

Najgorsze jest to że gdy był kupowany ten prog to jeszcze mnie nie było na tym stanowisku a teraz niema osoby która by mi powiedziała co jest z tym grane
jeśli chodzi o te opcje to mam wszystkie dopóki nie włożę klucza
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”