obrobka regionami


Autor tematu
lisek_Daniel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 182
Rejestracja: 02 cze 2010, 19:09
Lokalizacja: Oława

obrobka regionami

#1

Post napisał: lisek_Daniel » 21 cze 2010, 11:50

czesc Kochani

zrobilem program na cały detal i bedzie problem z trzymaniem

czy jest taka mozliwosc aby teraz zrobic fragment detalu np zołty kwadrat a pozniej zrobic niebieski kwadrat, w załaczniku dałem zrobiony program i ułatwi problem o co mi chodzi

czy poprostu musze wszystko jeszcze raz zrobic i podzielic sobie plyte czego bym nie chcial robic bo duzo otworkow mam :(

pozdrawiam
Załączniki
510-40-30-01 frezowanie gabarytu+WIERCENIe całosc.rar
(130.04 KiB) Pobrany 261 razy



Tagi:


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#2

Post napisał: kaleena » 21 cze 2010, 13:30

lisek_Daniel pisze:czy jest taka mozliwosc aby teraz zrobic fragment detalu np zołty kwadrat a pozniej zrobic niebieski kwadrat
Oczywiście! To kolega decyduje, co ma być obrobione. Należy wrysować lub zdjąć z modelu zakres obróbczy i tyle.


Autor tematu
lisek_Daniel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 182
Rejestracja: 02 cze 2010, 19:09
Lokalizacja: Oława

#3

Post napisał: lisek_Daniel » 21 cze 2010, 18:34

kaleena pisze: Oczywiście! To kolega decyduje, co ma być obrobione. Należy wrysować lub zdjąć z modelu zakres obróbczy i tyle.
ale jak to zrobic bo narysowalem dwa zakresy ale w tych kwadratach sa rozne narzedzia i zastanawia mnie jak to zrobic dla Wszystkich narzedzi z danego kwadratu, czy porpstu w kazdym narzedziu musze edytowac i podawac zakres obrobczy? czy jest jakas taka funkcja ze zaznaczam wszystkie narzedzia i wowczas podaje zakres obrobki ??

pozdrawiam

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#4

Post napisał: cinek_80 » 22 cze 2010, 12:33

Kolego chętnie pomogę ale pada mi bateria w lapku, więc musisz wytrzymać do jutra :wink: Póki co ćwicz 4-oś na pozostałych detalach :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-06-23, 09:46 ]
Kolego w tym przypadku chodzi Ci o kieszenie i otwory czy tylko otwory??? Jeżeli chodzi o kieszenie to działasz zakresami. Jeżeli chodzi o otwory wiercone na podstawie wykrytych cech technologicznych to zawsze grupę otworów możesz rozgrupować na pojedyncze a później ponownie zgrupować te które Ciebie interesują w danym momencie do obróbki.

W trybie obróbki CAD masz opcję "Rozbij", wskazujesz grupę otworów i masz grupę rozbitą. Następnie górna zakładka Bryły i tam powinieneś mieć opcję "Grupuj otwory". Jeżeli tej opcji tam nie ma to prawym myszy na ikonach następnie Dostosuj/Polecenia/Bryły i wyciągasz sobie ikonę w odpowiednie miejsce... Zawsze dobrze jest sobie stworzyć swoją konfigurację interfejsu, która będzie miała zapamiętany układ wykorzystywanych ikon. Przy instalacji nowej wersji kopiujesz konfigurację i działasz dalej na swoim interfejsie.

Kolejną sprawą ułatwiającą pracę w przypadku stosowania tych samych narzędzi i strategi w obrębie jednego lub wielu różnych detali są szablony obróbki. W sekwencji obróbki zaznaczasz z Shift np. narzędzie, strategię + ruch do wymiany (zaznaczasz jedną lub więcej strategii - jeżeli jest duża ilość strategi wykonywana jednym narzędziem później przy korzystaniu z szablonu może być problem ze wskazywaniem odpowiednich geometrii do obróbki, można się po prostu pogubić). Klikasz prawym myszy na zaznaczonych instrukcjach i wybierasz opcję "Szablon". Zapisujesz go pod odpowiednią nazwą i w odpowiedniej lokalizacji, wybierasz również które z instrukcji podczas korzystania z szablonu mają być edytowalne. Jeżeli nie planujesz prowadzać żadnych zmian w parametrach możesz nie zaznaczać nic. No i masz zapisany szablon z informacją o narzędziu, cyklu i wszystkich parametrach jakie w cyklu się znajdują. Co nam to daje.... Jeżeli mam na maszynie w gnieździe nr X np głowicę frezarską do planowania czy obróbki zgrubnej to mogę sobie stworzyć szablon i za każdym razem kiedy będę potrzebował dane narzędzie czy to w tym pliku czy innym korzystał z gotowego szablonu bez zbędnej klikologii...

Jak można to pracę trzeba sobie ułatwiać maksymalnie jak to tylko jest możliwe :mrgreen:

Pozdrawiam
Nudzisz się, zajrzyj to nic nie kosztuje, może i Ciebie coś zainteresuje, a później... zaprocentuje ;)
Niestety, nie zajrzysz bo kazali usunąć...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”