Montaż Haas AAG i MQL w starej maszynie?

Dyskusje na temat maszyn HAAS

Autor tematu
avatar_mk
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2011, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa

Montaż Haas AAG i MQL w starej maszynie?

#1

Post napisał: avatar_mk » 16 paź 2016, 11:13

Witam, potrzebuję w maszynie zamontować dyszę do wyrzucania wiórów powietrzem + mgła olejowa. Pacjent to Mikron 750 96r czyli tak naprawdę Haas VF2.
Czy jestem w stanie zakupić system aag + mql czy może inne rozwiązanie oraz ile aag + mql może kosztować ? I czy da się taką modernizację wykonać.



Tagi:


Jonecki
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 23 wrz 2015, 20:01
Lokalizacja: PL

#2

Post napisał: Jonecki » 26 paź 2016, 20:02

Montaż zestawu chłodzącego mgłą olejową jest możliwy w zasadzie na każdej maszynie. W Haasach również. Na alledrogo masz kilka takich zestawów, różnią się w zasadzie tylko ceną obecnością zbiornika w zestawie lub nie, itp.
Podłączyć to możesz na kilka sposobów:
1. podłączenie najprostsze, montujesz układ na wrzecionie np. magnesem. Wydajnością sterujesz poprzez sterowanie ciśnieniem dopływającego powietrza ręcznym zaworkiem lub regulatorem
2. trudniej - powietrze regulujesz regulatorem a układ załączasz/wyłączasz komendą z programu sterującego np. M26/M27. Trudniejsza sprawa bo należy wyciągnąć sygnał sterujący z płyty I/O ( jeśli Twoja maszyna ma taką możliwość) i wysterować nim elektrozawór odcinający powietrze.
Jest jeszcze kilka innych sposobów, ale to już zależy co dokładnie chcesz otrzymać.


Autor tematu
avatar_mk
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2011, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa

#3

Post napisał: avatar_mk » 26 paź 2016, 21:04

Co do powietrza mgły olejowej jest sporo rozwiązań sam mam jedno przy ploterze.

Natomiast chciałem mieć aag + mql ze względu, że dysza się automatycznie wysuwa, a tak będzie trzeba mieć na przegubowym przewodzie.

Co do aag + mql mogę napisać bo dostałem info od abplanalpu, że jest możliwość montażu ekstra w maszynach od 2000 roku produkcji.

Co do sterowania, nie da rady patrzyłem na przekaźniki nie ma wolnych.

Więc zostaje set giętki + przewód do mgły i wio.


Jonecki
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 23 wrz 2015, 20:01
Lokalizacja: PL

#4

Post napisał: Jonecki » 26 paź 2016, 21:20

Nie koniecznie. W rożnych rocznikach były różne wersje płyty. W nowszych standardem jest bodaj 4 wolne przekaźniki obsługiwane kodami M21 do M24. W starszych nie pamiętam. Jak możesz to zrób fotkę płyty I/O, to się wyjaśni.


Jib
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2018, 00:03

Re: Montaż Haas AAG i MQL w starej maszynie?

#5

Post napisał: Jib » 06 mar 2018, 00:40

avatar_mk pisze:
16 paź 2016, 11:13
Witam, potrzebuję w maszynie zamontować dyszę do wyrzucania wiórów powietrzem + mgła olejowa. Pacjent to Mikron 750 96r czyli tak naprawdę Haas VF2.
Czy jestem w stanie zakupić system aag + mql czy może inne rozwiązanie oraz ile aag + mql może kosztować ? I czy da się taką modernizację wykonać.
My zrobiliśmy to tak i działa Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”