Uchwyt 4 szczękowy i podtrzymki

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
mand69
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:22
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Uchwyt 4 szczękowy i podtrzymki

#1

Post napisał: mand69 » 02 gru 2009, 19:37

Witajcie
Kupiłem uchwyt 4 szczekowy (do LD550) i podtrzymkę stałą i ruchomą-i co?!
Podtrzymki jakies małe jedna nie pasuje na łoże,bo za mała,a drugiej nie przykręcę do suportu,bo srubki za małe fi i otwory w suporcie nieco rozjechane.Wydaje mi się ze to kpl od mniejszej wersji tokarki.Uchwyt 4 szczekowy posiada 4 sruby do montazu i ma inna srednice kołnierza.Czy do zamontowania tego uchwytu trzeba uzyc jeszcze jakiegos dystansu-redukcji,bo oryginalny uchwyt 3 szczekowy montuje sie na 3 sruby imbusowe.
Zakupy w LEROY MERLIN i juz drugi raz zamawiałem ,a TECH MIG znowu to przysłał jako właściwe.O co chodzi?JUTRO zwrócę,ale o co chodzi,mieliscie podobne przypadki.

JESZCZE RAZ:Czy ktoś kupił idealnie pasujący montazem uchwyt 4 szczękowy jako wyposażenie dodatkowe polecane w instrukcji LD550 i jaki ma rozmiar ten uchwyt"fi",a co do podtrzymek to lipa na całego,nie od tego łoża.Zaleta LM to ze mozesz oddac bez łaski,ale kupić to dopiero sztuka.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2009, 21:39 przez mand69, łącznie zmieniany 2 razy.



Tagi:


Tech4art
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 210
Rejestracja: 05 sie 2009, 14:51
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: Tech4art » 02 gru 2009, 20:32

uchwyt 4 szczękowy jest pod inną tarcze zbierakową pewnie... a podtrzymki ewidętnie nie są od tego modelu... ja mam podtrzymki promy i pasują. ruchoma co prawda ma jeden otwór mocujący dalej ale trzyma sie dobrze i działa. polecam oddać do sklepu i zamówić te do promy (siostra ld550)

http://www.karba.com.pl/c/pl/7_58/1/1/0 ... karek.html

tu jest sklep który je sprzedaje... ja swoje jeszcze przerobilem i założylem łożyska co by lepiej latało.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#3

Post napisał: adam Fx » 02 gru 2009, 21:22

ja uchwyt 4 szczękowy kupiłem na allegro i wszystko pasuje idealnie . poza tym że musiałem wywiercić w nim 3 dodatkowe otwory zamiast tych 4 co były ...podtrzymki jak tak patrze na cenę to wole sobie sam zrobić (swoją droga ciekawe co jest takiego skomplikowanego w tej podtrzymce stałej że kosztuje 2x tyle co mój uchwyt 4 szczękowy )

[ Dodano: 2009-12-02, 21:29 ]
poza tym dla kogoś kto kupuje tokarkę do zabawy to dorabianie osprzętu do niej także powinno być doskonała zabawą .. jestem znana, że nie opłaca się robić narzędzi które kosztują grosze a zrobieni ich jednostkowo zajęło by sporo czasu i mogło by nie przynieść zadowalającego efektu choćby ze względu na brak odpowiednich maszyn, ale jak coś co ma prostą budowie kosztuje sporo kasy to nic tylko zrobić samemu :twisted:
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”