TSA 16 , likwidacja luzu na wrzecionie

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
tomla
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2009, 12:27
Lokalizacja: Warszawa

TSA 16 , likwidacja luzu na wrzecionie

#1

Post napisał: tomla » 08 gru 2011, 20:24

Witam!
Przegladalem troche forum, a takze neta, ale wszystko co znalazlem odnosi sie do DTR w ktorym ma byc opisane jak skasowac ten luz. Niemniej jednak to co znajduje w sieci jest , mam wrazenie , niepelne. To co odkrylem pod adresem : http://metal.palka.name/dtr_tsa_16 , nie jest kompletne i brak mi dostepu do punktow 5 i 6.
Moja tokarka ma wyczuwalny luz, po zlapaniu uchwytu czuc ze lekko "chodzi". Byc moze jest to wina wyrobionej panewki i juz nie da sie skasowac tego luzu, niemniej chcialbym podjac probe rozwiazania tego problemu.
A moze ktos z Was wyslalby mi na poczte kompletna DTR w jakims pdf, na adres tomla1(at)o2.pl ?

pozdrawiam, t.



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7873
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: tuxcnc » 08 gru 2011, 20:55

Panewka jest rozcięta wzdłuż i na zewnątrz jest stożkowa.
Na panewce masz dwie nakrętki, jedną na zewnątrz wrzeciennika, drugą we wrzecienniku.
Jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o mechanice, to ta wiedza powinna Ci wystarczyć.
Jak panewka jest bardzo wyrobiona i brakuje już gwintu do regulacji, to sobie ludzie radzą podkładkami.

.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: BYDGOST » 08 gru 2011, 22:39

W DTR jest opisany sposób kasowania luzu łożysk wrzeciona. Jest też w niej rysunek wykonawczy panewki. DTR dostępna jest w sieci.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Grzegorz53
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 572
Rejestracja: 30 gru 2009, 23:21
Lokalizacja: W-wa

#4

Post napisał: Grzegorz53 » 09 gru 2011, 19:06

Kolego tomla wpisz to czego szukasz (DTR do Tsa 16 w pdf) w okno szukaj w treści forum i pobierz plik oryginalnej DTR-ki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”