programowanie cnc + wybor symulatora na poczatek

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
miku1989
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2010, 00:26
Lokalizacja: Koło

programowanie cnc + wybor symulatora na poczatek

#1

Post napisał: miku1989 » 02 sty 2010, 14:56

witam jestem poczatkujacy tzn pracuje na maszynie cnc waterjet od 5 miesiecy. co nie co kumam ale chciałbym wysłuchac opini specjalistow, moj problem polega na tym ze nie bardzo wiem jak zabrac sie do programowania cnc , macie moze jakies materiały zawierajace podstawy programowania od ktorych warto zaczac no i jakis symylator na ktorym warto zaczac przygode z cnc z gory dzia



Tagi:

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 03 sty 2010, 14:19

Witam
Na początek użyj funkcji szukaj to na forum a gwarantuję Ci że znajdziesz wszystko co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody z programowaniem CNC
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


jatoch
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 112
Rejestracja: 25 wrz 2007, 08:25
Lokalizacja: z miasta

#3

Post napisał: jatoch » 06 sty 2010, 22:10

Witam, sam kilkakrotnie korzystałem z wyszukiwarki i w mojej skromnej ocenie nie mogę tej opcji polecić. Symulator i nauka, może Mastercam, możesz sobie zamówić książkę do nauki i poprosić o dołączenie do przesyłki najnowszej wersji demonstracyjnej tego programu. Zaskoczysz, to się wiele ciekawych rzeczy nauczysz, jeśli się okaże ze zbyt głębokie wody no cóż pozostaje parę polskich ciekawych tematycznie wydawnictw gdzie można się uczyć od podstaw np programowania z ręki. Tyle w temacie jak narazie, powodzenia


mydlina11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2009, 08:19
Lokalizacja: polska

Kurs cnc

#4

Post napisał: mydlina11 » 07 sty 2010, 22:52

Zapisz się na kurs cnc i tyle!


nobodyspecial
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2009, 20:10
Lokalizacja: Gorzow

#5

Post napisał: nobodyspecial » 11 sty 2010, 19:55

ja proponuje wyposażyć się w manuale do maszyny Sam od pół roku zacząłem się uczyć programowania i wystarczą chęci i trochę materiałów żeby to ogarnąć. kursy są drogie i nie wiele z nich wyniesiesz chyba ze znajdziesz naprawdę dobrą szkołę która się tylko tym zajmuje (nphttp://startcnc.pl/opinie-kursantow ) Zależy jeszcze czy pracujesz samodzielnie na stanowisko w produkcji jednostkowej Czy jedziesz serie po kilkaset sztuk na akord bo uczyć się najlepiej przy maszynie jak się ma chwile spokoju


Autor tematu
miku1989
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2010, 00:26
Lokalizacja: Koło

#6

Post napisał: miku1989 » 12 sty 2010, 01:07

witam panowie i dzieki za wypowiedzi, ja pracuje na water jet osie XYZ wiec narazie chce nauczyc sie podstaw jak np przeniesc dane z rysunku technicznego do programu pozdrawaiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”