Planowanie stołu frezarskiego Blackbird

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
WOJCIECHMAZIARZ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2011, 01:43
Lokalizacja: Wielowieś

Planowanie stołu frezarskiego Blackbird

#1

Post napisał: WOJCIECHMAZIARZ » 18 sie 2011, 02:00

Witam,

Potrzebuję pomocy odnośnie wykonania planowania stołu roboczego. Posiadam blackbirda z kimli i nie potrafię wykonać tej czynności za każdym razem wyskakuje mi błąd że jeden z parametrów jest niepoprawny i że powinienem go poprawić tylko, że za bardzo nie wiem który???
Czy znalazła by się osoba, która mi pomoże???



Tagi:

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#2

Post napisał: maz » 18 sie 2011, 07:20

W parametrach masz wysokosc czujnika narzedzi, trzeba obnizyc go do takiej wartosci, w ktorej narzedzie dotknie stolu.
Jest ustawione tak, aby narzedzie w maksymalnej dolnej pozycji bylo nad stolem ok 0.1-0.2

Oczywiscie zrob sobie kopie plikow przed rozpoczeciem zabawy. Po zmianie trzeba uruchomic ponowny odczyt parametrow.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


Autor tematu
WOJCIECHMAZIARZ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2011, 01:43
Lokalizacja: Wielowieś

#3

Post napisał: WOJCIECHMAZIARZ » 18 sie 2011, 09:15

Witam,
A czy była by możliwość podjechania do mnie i przeszkolenia widzę, że Pan jest z Blachowni Ja mieszkam w Wielowsi czyli 50km oczywiście zapłacę za przeszkolenie. Podaję ewentualnie nr. 502785488.
Ja wykonując planowanie nie jestem w stanie stwierdzić w którym momencie robię błąd ponieważ wykonując wszystkie czynności po kolei dopiero na koniec wyskakuje błąd i raz jest do np. oś X maksymalnie poza obszarem raz jest to oś y poza max obszarem raz jest to nieprawidłowo wpisany parametr ale nie pisze jaki. Robiłem również najazd nad stół tak jak Pan pisze i nic. Wykonując planowanie w instrukcji pisze żeby otworzyć plik 3.98 jest tam właśnie opcja planowanie wczytuję i ustawiam poszczególne parametry tj. rodzaj frezu jego grubość itd. potem ustawienie parametrów i nic....

Proszę również o telefon do Pana może dałbym radę z Panem to przez tel. zrobić

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#4

Post napisał: maz » 18 sie 2011, 15:10

Witam.
Niestety nie bede mial czasu w najblizszym okresie.
Postaram sie pomoc tutaj.
1. Sprawdza Pan jak bardzo mozna dojechac do stolu zmierzonym narzedziem.
Najlepiej to zrobic podkladajac np kostke wzorcowa pod freza i sprawdza Pan co pokazuje na panelu wartosc Z. Jak Pan ma kostke 10, a na wyswietlaczu jest 10.2, to znaczy, ze jest 0.2 roznicy.
2. Jak sie juz zabiera Pan za planowanie stolu to ta dyche trzeba zebrac, wiecej - lepiej, ale to jest stol, ktory sie kiedy skonczy!
3. W parametrach trzeba wyszukac pozycje z wysokoscia czujnik narzedzia i zmienic o wartosc (jesli mamy roznice 0.2, i np wys czujnika jest 60.5 , to wpisujemy 60.1, dlatego, ze:
0.2 jest do stolu, 0.1 chcemy zebrac, ale jesli nie wpiszemy wiecej to wyskoczy alarm o nieprawidlowym parametrze(nie mozna obrabiac na wys Z=0)) TRZEBA ZROBIC KOPIE POPRZEDNIEJ WARTOSCI a najlepiej pliku.
Potem ponawiamy odczyt parametrow zamykajac najlepiej program i F1.
4. Ustawiamy baze X0, y0, z0.1
5. Ustawiamy obszar roboczy wielkosci naszego stolu rys kwadrat minimalnie mniejszy niz nasze przejazdy, robimy program na planowanie pow, z nakladaniem sciezek max 50% pow freza.
6. Jesli obszar stolu jest spory, to nalezy rozgrzac wrzeciono przed wszystkimi czynnosciami ok godzinki niech sie kreci.
7. Po planowaniu trzeba przepisac wartosc wysokosci czujnika w parametrach, wpisujac teraz to +0.1
Ponowic odczyt parametrow i wszystko.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


Autor tematu
WOJCIECHMAZIARZ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2011, 01:43
Lokalizacja: Wielowieś

#5

Post napisał: WOJCIECHMAZIARZ » 20 sie 2011, 09:43

Witam,

Dziękuję za info. stół splanowany.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”