OpenBuilds C-Beam - wasza opinia

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
belstar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:05
Lokalizacja: Łódź

OpenBuilds C-Beam - wasza opinia

#1

Post napisał: belstar » 09 mar 2017, 19:58

Jestem tu nowy, więc witam wszystkich.
Przymierzam się do zainwestowania w maszynkę CNC (hobby - drewno, sklejka, akryl i może cienki alu.) i wszystkie informacje na temat różnych rozwiązań są jak najbardziej na czasie (moim). W sieci jest tego mnóstwo i czasami już nie wiem czy to poważna opinia czy reklama, dlatego zwracam się do was o opinie.
Interesuje mnie wasza opinia o konstrukcji OpenBuilds C Beam, w szczególności moje obiekcje wzbudza oś Y.
Co sądzicie o rozwiązaniu posuwów osi V Wheel?
Czy jest sens kupić elektronikę od nich, czy w coś sprawdzonego przez was co będzie pracować na rozwiązaniach open source (link byłby OK)?
Posiadam małą frezarkę boscha GFK 600 bez regulacji prędkości obrotowej(33000/min), czy ona będzie OK czy zainwestować w coś innego (w co?), a może zainstalować regulator obrotów np. taki.
W sklepie OpenBulids mają też zasilacz 24V 14.6A tylko trochę drogi, jeśli kupię u chińczyka 24V 350W to czy będzie OK?

Napiszcie proszę co o tym sądzicie, i wszystkie inne za i przeciw.

Za wszystkie opinie z góry dziękuję i pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: Yarec » 10 mar 2017, 07:00

Masz dwie opcje zasilania ATX lub zewnętrzny 12-24V dc, układ wózka osi Y trochę lichy ale może działać przy lekkich materiałach, frezareczka OK - na początek,
sterownik ma wyjście PWM dokładzasz układ wykonawczy i masz regulację obrotów frezareczki prostej.
Całość dostajesz w pudle i wystarczy poskręcać, zas. ATX kup z odzysku i jedziesz, z czasem można toto modernizować (zasilanie, wrzeciono, układ jezdno-napędowy Y.
znam dziewczynę z bardzo podobną konstrukcją (sama se złożyła ! ) i robi małe ozdóbki
to tyle - resztę czytaj w podpisie (niżej)
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


Autor tematu
belstar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:05
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: belstar » 10 mar 2017, 21:49

Dziękuje za odpowiedź
sterownik ma wyjście PWM dosładzasz układ wykonawczy i masz regulację obrotów frezareczki prostej.
Jaki układ byście polecili.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”