Niewłaściwie działające sterowniki.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
lukasz965
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:09
Lokalizacja: kalisz

Niewłaściwie działające sterowniki.

#1

Post napisał: lukasz965 » 05 wrz 2017, 20:32

Witam.
Chciałbym się zwrócić do kolegów z większym doświadczeniem. Nie owijając w bawełnę, mam problem z działaniem (sterowaniem ręcznym ) silnikami krokowymi.
Płyta główna SSK-MB2 sterowniki 3 x SSK B02, Program Mach 3.
Zestaw jest zasilany z zasilacza ATX. Napięcie zasilające silniki to 12v.
Kiedy próbuję ręcznie wysterować silniki, z poziomu komputera, silniki wydają dźwięk jakby się obracały lecz tego nie robią.
Chciałbym zaznaczyć że płyta przy tych samych ustawieniach macha pracuje dobrze ze sterownikami SSK- B01.
Sterowniki SSK-B02 jakie mam lutowałem sam na kupionych płytkach, mają ustawione zworki na MA oraz jeden pełny krok.
Sterowniki nie posiadają negatora 7414n tylko zworki łączące wejście i wyjście poszczególnych bramek. Prąd jest ustawiony maksymalny na potencjometrze. Fazy silników próbowałem zamieniać w różnoraki sposób. Nie jetem teraz w stanie podać dokładnych oznaczeń krokowców ale są to silniki z 4ma przewodami. Jak już wspomniałem normalnie działające na sterownikach słabszych. Zmiana parametrów w zakładce motor tuning zmienia jedynie dźwięk wydawany przez silniki. Nie ma to wpływu na to czy silniki się obracają na SSk-b02. Nie mam pojęcia jak ugryźć temat. Mam wrażenie że może jest jakiś błąd w połączeniu bramek logicznych. Jak już wspomniałem są tam zworki wstawione według datasheeta układu 7414n.
Proszę o szybką odpowiedź.
Dziękuję z góry i pozdrawiam
Łukasz



Tagi:

Wróć do „CNC podstawy”