Wiertarki WKA 25, WII 25 i WRS 25

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
ASOR
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 232
Rejestracja: 18 sty 2011, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Wiertarki WKA 25, WII 25 i WRS 25

#1

Post napisał: ASOR » 21 paź 2015, 20:07

Nadal drążę temat większej wiertarki. Mam w związku z tym kilka pytań do osób znających maszyny wymienione w temacie. Po pierwsze jakie macie o nich zdanie - głównie krytyczne, czyli co jest w nich złego.

Druga sprawa - jak sprawują się cierne wariatory w WII 25 i WRS 25?

I wreszczie jak jest ze zmianą kierunku obrotów? Czy jest to realizowane przełączeniem silnika czy przekładnią i jak szybko zatrzymuje się wrzeciono. Chodzi mi o gwintowanie, szczególnie ślepych otworów - czy jest szansa precyzyjnie zatrzymać maszynę, czy gwintownik bezwładnością poleci mi do dna i się złamie?

Z góry dziękuję za pomoc. Jeżeli ktoś ma DTRki w formie elektronicznej i zechciał by się podzielić, to będę wdzięczny. Mój mail: [email protected]



Tagi:


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#2

Post napisał: ak47 » 29 paź 2015, 17:18

posiadam WII 25N

Cierny wariator sprawuje się dobrze, nie śliga nawet jak się wierci wiertłem fi 30. Większych nie próbowałem bo wiertarka ma stożek morse 3. Jedyna wada ? musi być dobrze wyregulowane bo zdarzalo się że po nastawieniu prędkości dźwignia sama ucieka i prędkość się zwiększa albo zmniejsza.

Ma tylko 3 stopnie posuwu (0.1 - 0.3mm) gwintować nie gwintowałem tym. Na minus na pewno tez dość wiotkie wrzeciono. Wspomniane wiertło fi30 musiało być idealnie zaszlifowane a materiał dobrze umocowany bo bardzo łatwo wpada w drgania jak jest niesymetrycznie zaszlifowane wiertło albo materiał lata sobie po stole. Tylko 2 rowki teowe w stoliku a jest miejsce na co najmniej dwa dodatkowe. Stolik można odłożyć ale w podstawie brak jest rowków teowych do mocowania materiału tak jak w dużych wiertarkach takich jak np WKA 40. Wrzeciennik i stolik mają też regulowana wysokość. Brak mi w niej jakiejś skali żebym wiedział czy wywiercone jest 10 czy 15mm . Max odległości wrzeciona od stolika i kolumny nie pamiętam.

Co do zmiany obrotów to nie wiem czy jest. Nie musiałem korzystać. Na pewno jak zmienisz obroty silnika to nie będzie działał posuw (jak ją przywiozłem i podłączyłem silnik to nie mogłem dojść czemu posuwu nie ma aż spojrzałem na wrzeciono i stwierdziłem że ma lewe obroty, szybka zamiana faz na silniku i hurra, posuw działa).

Awatar użytkownika

Autor tematu
ASOR
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 232
Rejestracja: 18 sty 2011, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: ASOR » 30 paź 2015, 08:23

Bardzo dziękuję za informację.


karol1993
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2017, 12:47
Lokalizacja: wielkopolska

obsługa wrs 25 posuwy

#4

Post napisał: karol1993 » 15 sty 2017, 21:27

Witam niedawno zakupiłem ową wiertarkę i czy któryś z kolegów mógłby mi podpowiedziec jak ustawia się posuwy w tej maszynie? Doszedłem że włącza sie je poprzez dzwignie z prawej strony w kierunku ku dołu a predkosci na dwoch gałkach powyzej. Galkę głębiej osadzoną mogę swobodnie przestawiac tam sa trzy predkosci, lecz zewnętrza gałka ani drgnie. Wiem ze wiertarka powinna miec 6 predkosci. Moje pytanie jest czy jest jakas zaleznosc, od której zalezy mozliwosc przesuniecia tej dzwigni? Czy poprostu jest zablokowana z powodu usterki ? Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”