Strugarka do drewna - mocowanie frezów

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
golonka1992
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2016, 19:25
Lokalizacja: Polska

Strugarka do drewna - mocowanie frezów

#1

Post napisał: golonka1992 » 08 sty 2017, 12:48

Witam wszystkich, mam pewien problem mianowicie nie wiem jak zamontować frezy do drewna na wale. Wał będzie leżał w poziomie a na nim chcę zamontować kilka frezów. W całej maszynie będą 3 takie wały z frezami o różnych kształtach. Od razu zaznaczam że nie będę budował tej maszyny a jedynie ją modeluję. Jest to moja praca inżynierska.

Czy ktoś z Was wie jak zabezpieczyć te frezy na wale przed obrotem wokół własnej osi ? Myślę nad połączeniem wpustowym ale nie mogę zrobić tak długich wpustów na wale. Wał fi30 a długość na której będą frezy to 300mm. Oczywiście zamodelować można wszystko ale chcę żeby projekt był zrobiony tak jak należy a wały miały odpowiednią wytrzymałość. Na zdjęciu poniżej widać wał z frezami oddzielonymi tulejami i zabezpieczony na końcach zaciskami, na wale zamodelowałem wpust ale chcę to zmienić.

Pewnie zastanawiacie się na co komu taka maszyna :) Więc założenie jest takie, że po obróbce desek na tej strugarce mam otrzymać deskę która wygląda jak stara deska ciosana ręcznie :) Ruchy wałów będą nieregularne, sterowane serwo, obroty wałów do 4 tyś.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2824
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#2

Post napisał: koala.g » 08 sty 2017, 15:34

A po co ci wał wymieniany z frezami.

Zaprojektuj wał do mocowania noży kształtowych.

Prościej szybciej i stabilniej.
Obrazek


Obrazek

[youtube][/youtube]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”