Potrzebuję maszyny do cięcia rolek z taśmą klejącą

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
karmazyn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:34
Lokalizacja: warszawa

Potrzebuję maszyny do cięcia rolek z taśmą klejącą

#1

Post napisał: karmazyn » 15 sty 2008, 20:16

Potrzebuję maszynę do cięcia taśmy dwustronnie klejącej nawiniętej na kartonowej gilzie. Maksymalna szerokość roli wynosi 140 cm, a średnica roli 23 cm. Ważnym jest, aby rolę kroić na poszczególne szerokości bez rozwijania taśmy ( przykładowo mamy rolę 140 cm i potrzebujemy z niej zrobić rolki o szerokości 40 cm, 30 cm, 70 cm ). W zależności od ceny mogę kupić taką maszynę ( nową, bądź używaną ) jak również zlecić jej wykonanie. Czekam na pomoc w tej sprawie.


karmazyn

Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 15 sty 2008, 21:07

witam !! dawno temu robiłem podobną maszynę - służyła do cięcia taśmy do złocenia ( hot-print ) . Jedyne co się sprawdziło w tym momencie to noże krążkowe - piszę to tak jak byś jednak musiał sam coś takiego robić :lol: . dość ważne jest - jaka jest faktyczna grubość warstwy taśmy - nóż jednak ma jakąś szerokość ( lub grubość - zależy jak patrzeć ) . sprawa była dość prosto rozwiązana - na rurę wkładało się rolkę do pocięcia ( mocowana była po jednej stronie ) i ręcznie - za pomocą " wajchy " cięło nożem krążkowym na " plasterki " - nawet na szerokość 15mm . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


Autor tematu
karmazyn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:34
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: karmazyn » 16 sty 2008, 09:33

Dzięki serdeczne, o podobnej maszynie właśnie myślałem. Jest to coś na wzór maszyn do cięcia gilz kartonowych. Tutaj sama grubość taśmy to 0,38, lub 0,50 mm. Tylko jeżeli chodzi o wykonanie maszyny ludzie nie chcą się podjąć, a firmy to już w szczególności. Pewnie za mały zarobek na takiej maszynie by mieli i szkoda im czasu. A maszyna jest mi potrzebna na wczoraj. Dlatego szukam nawet kto coś takiego produkuje, może wtedy bym kupił. Oczywiście zależy od ceny. Na tej maszynie w skali miesiąca będzie sporo cięcia bo około 150 roli/m-c, po jakieś dwa, lub trzy cięcia na jednej roli. Dlatego ważne jest też żeby ten nóż trochę wytrzymał tego cięcia żeby go nie zmieniać po paru sznytach. Może znasz jakieś firmy które by się podjęły takiego wykonania maszyny, lub po prostu sprzedają. Z góry dzięki i pozdrawiam.
karmazyn


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 16 sty 2008, 10:15

witam !! no cóż - niestety ja Ci takiej maszyny nie zrobię . nie mam obecnie dostępu do większych maszyn . sprawa jest naprawdę prosta . noże robiliśmy z pił tarczowych do drewna - oczywiście zęby były usunięte :lol: . nóż nie jest napędzany - kręci sie sam z siebie . są na forum kol. mający jakiś tam park maszynowy ( wystarczy tokarka/frezarka ) i mogli by coś zrobić . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


Hans 3
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 23 lis 2014, 17:30
Lokalizacja: sosnowiec

#5

Post napisał: Hans 3 » 25 lis 2014, 22:13

Witam.

np. coś takiego tylko z odpowiednią tarczą :

albo:
http://sprzedajemy.pl/pila-do-ciecia-pa ... go,4693147

wysoko obrotowa nie koniecznie dużej mocy (chyba).
pzdr.

[ Dodano: 2014-11-25, 22:22 ]
Srednica rolki 23cm?
Tarcza musiała by mieć ponad pół metra. Zły pomysł.

[ Dodano: 2014-11-25, 22:37 ]
Raczej tak:
http://www.bricoman.pl/pl/product/26285 ... 0w-ded7723

i taśma:

http://www.przecinanie.pl/3/index.php?p ... t&Itemid=1

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”