Pomet A50 Bicie koła pasowego, wsad odwadniacza

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
marcpol
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 170
Rejestracja: 20 lut 2012, 19:50
Lokalizacja: Białystok

Pomet A50 Bicie koła pasowego, wsad odwadniacza

#1

Post napisał: marcpol » 04 cze 2015, 20:27

Cześć, kupiłem kilka miesięcy temu sprężarkę Pomet A50. Sprężarka była świeżo po remoncie, chociaż wyglądała na wrak. Najprawdopodobniej na skutek transformacji systemowej trafiła na zewnątrz, wiele lat później stałem się jej właścicielem i doprowadziłem ją do sprawności. Co ciekawe urządzenie działa na zabezpieczeniu C16.

Urządzenie zostało uruchomione kilka dni temu i zauważyłem, że występuje bicie boczne koła pasowego sprężarki. Koło bije na około 4-5mm. Występują też drgania, nie wiem, jednak, czy wynikają z bicia i niewyrównoważenia koła pasowego, czy są typowe dla tej sprężarki. Stoi na wibroizolatorach, więc mi to nie przeszkadza. Nie chciałbym uszkodzić łożysk, stąd pytanie, czy takie bicie jest dopuszczalne, jeśli nie to jakie mogą być przyczyny i jak je wyeliminować.

Kolejną kwestią jest wsad odwadniacza, wewnątrz znalazłem drobne kamyki i zbity materiał zbudowany z nici. Czym mogę to zastąpić?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tagi:


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#2

Post napisał: Mariuszczs » 08 cze 2015, 09:40

Może luz na osadzeniu koła lub skrzywiony wał i masz bicie .


gumis25.85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:34
Lokalizacja: Radom

#3

Post napisał: gumis25.85 » 09 sie 2015, 02:44

Posiadam taki sam model kolega też i to chyba normalne w tych modelach u mnie przez rok użytkowania nic się nie stało

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”