maszyna BULLMER PROCUT S 501 STATIC,POTRZEBNY SOFT

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
marrko2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:49
Lokalizacja: OPOLE

maszyna BULLMER PROCUT S 501 STATIC,POTRZEBNY SOFT

#1

Post napisał: marrko2 » 09 gru 2009, 20:02

/Przepraszam,ale nie mam polskich znakow na klawiaturze/

Chodzi o maszyne Bullmer PROCUT S 501 STATIC

Na komputerze jest juz zainstalowany assycat [linux]
w ktorym mozna narysowac rysunek a ,,niby'' zapisac go do pliku w postaci ISO,bo tylko
takie pliki obsluguje maszyna. Lecz nie mozna w tym programie otworzyc DXF.Nikt u mnie w firmie nie potrafi sie tym obsluzyc,zawsze tworzylismy grafike w formacie DXF w innym programie a szef to gdzies przesylal,chyba do producenta maszyny i producent przysylal nam z powrotem pliki przekonwertowane na ISO,wtedy na komputerze podlaczonym do maszyny mozna bylo je otworzyc i wypalic w programie BuCutWin

program zobaczyc mozecie tutaj

http://rapidshare.com/files/318566070/bucut.zip.html

moge tez podeslac na maila.

Potrzebuje Programu do rysowania z postprocesorem do tej maszyny.

Plik ISO ktory dziala na maszynie w notatniku wyglada nastepujaco

H1*D2*M42*M15*N1*M75*G1*X1562Y177*M14*X1562Y1453*X1385Y1453*X1385Y1630*X196Y1630

maszyna ma dwie osie X i Y,tnie skore nozem.

pozdrawiam,Poszukuje Pilnie pomocy,oczywscie wynagrodze sie w sposob $$$

GG 1409711
MAIL [email protected] lub [email protected]
telefon 00491745396784


pozdrawiam, i dziekuje



Tagi:


Pampalini
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2008, 21:10
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: Pampalini » 13 sty 2010, 10:31

Niestety żadnego darmowego programu który rozwiązał by twój problem nie ma, a przynajmniej mnie się nie udało znaleźć. Jest kilkanaście komercyjnych i bardzo drogich (ok 10K Euro) programów które teoretycznie potrafią zaimportować DXF i zapisać ISO, ale:
1. DXF ma kilkanaście wersji i nie znam programu który otwierał by prawidłowo wszystkie. Zasadniczo programy odzieżowe wspierają tylko DXF v13 bo na tej wersji opiera się format AAMA.
2. Tzw. format ISO nie ma nic wspólnego z organizacją ISO, właściwszą nazwą jest "Gerber cut file" bo wywodzi się z Gerberowskiego G-cod. Można się spotkać z różnymi, mocno mylącymi rozszerzeniami tych plików: *.iso, *.gbr, *.cut, *.nc. Niestety Gerber nigdy nie udostępnił porządnej specyfikacji tego formatu i w tej chwili każdy cutter nieco inaczej interpretuje te pliki.

Napisz jakie wyroby kroisz (odzież, motoryzacja) to postaram się doradzić jakiś konkretny program. Jeżeli nie chcesz kupować programu to podeślij mi jakieś przykładowe pliki zobaczę czy mogę Ci jakoś pomóc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”