Frezarka kopiarka, copyrouter, duplikator

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
GRZESIEKMORSWIN
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2017, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Frezarka kopiarka, copyrouter, duplikator

#1

Post napisał: GRZESIEKMORSWIN » 24 kwie 2017, 09:56

Cześć,

Chodzi mi po głowie zbudowanie takiej maszynki. Służyć będzie głównie to różnych drobiazgów, które najpierw wydrukuje na drukarce 3d, a później dzięki temu przeniosę na sklejkę, a może i aluminium
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tutaj moja playlista, w której zapisuje inspiracje: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... K0n9AekgLI

Widziałem, że rzadko ludzie używają łożysk liniowych, ale wydaję mi się, że warto wydać parę złotych więcej i nie robić dziwnych patentów.
Co do wrzeciona to do pierwszego prototypu chce użyć "CMI Narzędzie wielofunkcyjne 135 W", jeżeli ktoś ma pomysł czym je później zastąpić to niech pisze.

Za wszelkie komentarze, opinie i porady będę wdzięczny. Pozdrawiam.



Tagi:


gold
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2017, 20:24
Lokalizacja: warszawa

#2

Post napisał: gold » 28 kwie 2017, 17:19

Witam.
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem,że prowadnice i łożyska liniowe rzadko są stosowane.
Są na tyle tanie i dostępne,że większość budowanych urządzeń bazuje na tych elementach.
Zastosowane urządzenie napędowe jest właściwe na początek do eksperymentów.Z pośród
tanich napędów z silnikiem szczotkowym wyróżnia się cichą pracą.Po udanych eksperymentach proponuję lepszy napęd z silnikiem bez szczotkowym.Proponuję rozważyć mocowanie wzorca i detalu na stolikach obrotowych.Umożliwi to grawerowanie przestrzennych detali.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”