Drukarka

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
lefi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2008, 20:27
Lokalizacja: Piotrówek

Drukarka

#1

Post napisał: lefi » 11 lut 2008, 20:36

Witam, mam takie pytanie co bym potrzebował aby zbudować maszynę (drukarkę) drukującą tuszem na powierzchni 2m szer. i 4 długiej (dodam że stół i silniki mam wszystko jest kompletnie i działa - są to pozostałości po maszynie którą budowała jakaś niemiecka i jej już niema a maszyna nie skończona, maszyna działa tak że jak strzałkami z panela na którym są tylko strzałki mogę sonie pojeździć "koszykiem" wzdłuż i w szerz). Chciałbym z tego zrobić drukarkę do drukowania na kartonach o dużej powierzchni. Tylko nie wiem co bym potrzebował aby ją przerobić i zmusić do druku oraz jakich głowic do drukowania mam użyć.



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 12 lut 2008, 01:48

Z tych fragmentów informacji wynika że łatwiej byłoby z tego co już jest zmontować jakiś ploter kreślący ( piórkiem lub głowicą drukującą -plujką, jeżeli uda Ci się zbudować elektronikę która namówi kartridż do wypluwania kropelek tuszu) Można też zrobić z tego np ploter tnący laserem, ale na normalną drukarkę która będzie drukować, pewnie chciałbyś jeszcze żeby to były kolorowe duże obrazy typu fotografie, raczej jednemu człowiekowi życia nie starczy. Gdybyś chociaż miał dokumentację tego co już zrobiono , szczególnie części sterowania elektronicznego, to jakiś geniusz może mógłby kontynuować dzieło. Jeżeli sam masz takie fantazje to powinieneś najpierw zapoznać się z tematem rzeką, jak w ogóle funkcjonują różne drukarki atramentowe a później dopiero ustawić sobie jakąś realną poprzeczkę do doskoczenia. Tak czy inaczej, żeby zrobić jakikolwiek użytek z tego co już jest, zamiast budować całą ideę od podstaw, musisz rozszyfrować choćby to jaką falę zdarzeń w układach elektronicznych powoduje naciśnięcie strzałki na panelu, że w końcu kręci się wybrany silnik. Jeżeli to będziesz wiedział szczegółowo to będzie szansa żeby zacząć z maszyną komunikować się dalej i namawiać ją w jej języku do następnych działań. Piramidę Cheopsa zbudowano ponoć w ciągu około 20 lat ale pracowało przy tym ludzi troszeczkę więcej niż tych Niemców.
Zadanie które sobie wymarzyłeś jest nieco kłopotliwe z powodu mnogości problemów. Bezpieczniej będzie i realniej ostudzić trochę apetyt na zbyt skomplikowaną konstrukcję a zrobić z tego coś, co łatwiej ogarnąć rozumem. Chciałem sam po cichutku zmajstrować i wysłać rakietę na księżyc . Nie wyszło.
Czy to co chcesz zrobić to na pewno ma być drukarka? Jakiego typu wydruk chcesz osiągnąć? Pamiętaj że oprócz mechaniki i elektroniki potrzebne jest jeszcze oprogramowanie sterujące i to nie bardzo typowe.


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: wt » 09 sie 2011, 18:27

Takie duże wydruki robią plotery wielkoformatowe. Głowicę od takiego plotera wypadałoby nabyć i wysterować. Jeśli nie uda się "podpiąć" ze sterowaniem pod guziki strzałkowe to pewnie trzeba się udać do silników bezpośrednio i je wysterować. To prawie wszystko co trzeba tu zdziałać.


frontside
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 226
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:37
Lokalizacja: warszawa

#4

Post napisał: frontside » 13 sie 2011, 00:18

Sprawdź stronę firmy Xaar - produkują handlowe głowice piezo - dostarczają info jak to zasilić żeby pluło (produkują same głowice, nie plotery)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”